Jacek D.

Jacek D. Świat zerojedynkowy

Temat: Działka pod hotel, sanatorium - Solec Zdrój, czy ktoś ma...

Witam szukam na to pomysłu, dokładnie pomysłu co z tym fantem zrobić ?

Solec Zdrój - KRAKÓW - 70 km - 1 godzina podróży samochodem
Latitude: 50.3657401N, Longitude: 20.8912188E

Działka budowlana, inwestycyjna 7400 m2 w Strefie sanatoryjnej A nad zalewem w przepięknej lokalizacji idealna na Sanatorium, Hotel Spa, Uzdrowisko z ukierunkowaniem na leczenie wodami siarczkowymi Uzdrowisko Solec Zdrój

300 m od działki powstaje: Inwestycja która ma kosztować 16 milionów złotych. Preumowę w sprawie dofinansowania inwestycji podpisali marszałek województwa oraz wójt gminy.

Połowę kosztów budowy basenów pokryje dotacja z funduszy Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2007-2013, resztę pieniędzy ma zabezpieczyć gmina Solec.

Baseny mineralne powstaną przy ulicy Partyzantów, w południowej części kurortu, przy rzeczce Rzosce. Gotowa jest już koncepcja architektoniczno-urbanistyczna, która zakłada budowę hali z sześcioma niewielkimi basenami (z wodą o niewielkim stężeniu siarki), a także urządzeń do masażu, zabiegów kosmetycznych i ćwiczeń rekreacyjnych. Będą groty solne oraz tereny zielone wokół obiektu, z Parkiem Feng Shui. Inwestycja ma ruszyć w przyszłym roku, jej zakończenie planuje się na 2012 rok.

w 2009 roku gmina przyjęła plan przestrzennego zagospodarowania a w styczniu 2010 roku studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego całej gminy.

Wypis z planu zagospodarowania przestrzennego dla działki: Teren projektowanej zabudowy obiektami usług turystycznych wzdłuż plaż nad istniejącymi zbiornikami rekreacyjnymi, położony w strefie A" ochrony uzdrowiskowej. W sąsiedztwie działki znajduje się zalew, sanatorium w Solcu Zdroju i Hotel Malinowy Zdrój

Plan zagospodarowania przestrzennego: http://solec-zdroj.pl/bip/page.php?id=140

Film z okolicy: http://www.malinowyzdroj.pl/video/

W roku 1837 Zdrój Sołecki został wpisany do rejestru uzdrowisk polskich i zapis ten otwiera historię uzdrowiska.

Funkcja uzdrowiskowa gminy sprawia, że działania inwestycyjne nakierowane są głównie na rozwój infrastruktury komunalnej, turystycznej i ochrony środowiska. 100 % gospodarstw w gminie jest zwodociągowanych, 80 % zgazyfikowanych, a cała miejscowość Solec-Zdrój jest skanalizowana.

Na bazie uzbrojonego przez Gminę terenu realnego kształtu nabierają plany inwestycyjne różnych podmiotów gospodarczych.
W 2005 roku rozpoczął działalność „Malinowy Zdrój”, hotelowo-sanatoryjny obiekt o wysokim standardzie dla 195 osób. Rok później gości zaczął przyjmować pensjonat „Solanna ***” dla 54 osób. Nadleśnictwo Chmielnik stworzyło trasę ogólnodostępnych ścieżek turystyki pieszej, rowerowej i konnej, w bezpośrednim sąsiedztwie parku zdrojowego funkcjonuje zalew rekreacyjny, a w Zagórzanach działa stadnina koni. W samym Solcu zakupiono grunty i opracowano dokumentację budowlaną trzech następnych dużych obiektów sanatoryjnych.

Zadania planowane do realizacji w latach 2010 - 2014:

Kompleks mineralnych basenów w Solcu-Zdroju – planowane finansowanie RPO WŚ działanie 2.3 Promocja gospodarcza i turystyczna regionu

Całkowita wartość projektu – 16 110 tys. zł; dofinansowanie EFRR – 8 024 tys. zł

Kompleks mineralnych basenów rekreacyjnych o charakterze rekreacyjnym i rehabilitacyjnym z zapleczem relaksacyjno–wypoczynkowym. Pow. użytkowa 2.950 m2, w tym: hala basenowa, zespół sanitarno-szatniowo-natryskowy, zespół odnowy biologicznej, pomieszczenia administracyjne i socjalne, podpiwniczenie. Hala basenowa podzielona na część rehabilitacyjną (kąpiele i terapie lecznicze) i rekreacyjną (basen rekreacyjny, basen dla dzieci, whirpoole). Obiekt na bazie wody lokalnej z dodatkiem siarki w stężeniach określonych przez lekarzy balneologów, o temp. od 28 do 35-37oC. Szeroki zakres zabiegów hydroterapeutycznych z wykorzystaniem wody wzbogaconej siarką oraz usług dodatkowych - pomieszczenia wypoczynku i odnowy biologicznej. Wewnątrz kompleksu pomieszczenia rekreacyjne dla dzieci i punkty gastronomiczne. Zagospodarowanie terenu wokół – zieleń (park Feng Shui), oczka wodne, place zabaw, ścieżka zdrowia. Odpowiedni układ komunikacyjny z miejscami parkingowymi i zapleczem integrującym projekt z terenami otaczającymi. Obiekt w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych.

http://www.investing.pl/foto.php?id=4022#

Obrazek


Obrazek
Jacek Data edytował(a) ten post dnia 20.10.10 o godzinie 13:24