Temat: zawód Dyrektor
Adam K.:
Mariusz Wal:
[...] Celem prawdziwego Dyrektora jest sprawić, by ludzie
lepiej myśleli o sobie.
ciekawe, nie slyszalem tego wczesniej, chodzi o lepszą samoocenę
pracowników?
Genralnie to co Napisal Mariusz to bardzo idealistyczna opinia.
Dodal bym POWINNO, bo napewno nie jest to norma w naszym kraju, gdzie zdolni pracownicy są traktowani jako konkurencja. Nie wiem czy Znacie takie powiedzenie :
"Jesli chcesz zyc i pracowac w spokoju - nie wyprzedzaj Dyrektora w rozwoju. "
Co do Dyrektorow to napewno moze to byc zawod, szczegolnie w budżetówce ;)
Niezgodze się co do jednego ( połownicznie ) , że w dzisiejszych czasach cieżko zostać dyrektorem, z powodów o których pisał Adam.
Myślę że jeśli firma daje możliwości rozwoju, to po latach doświadczenia zbieranego na kolejnych stanowiskach specjalistycznych/managerskich, uzyskuje się powoli kwalifikacje do zarządzania danym działem. Kwestia danej firmy - mineły czasy gdy dyrektorem zostawało się po ukończeniu Uniwerku, a takich ludzi znam ( głównie pracują w sektorze państwowym ).
Pozatym można mieć w dziale osoby które są lepsze , mają wiekszą wiedzę z zakresu np. IT, ale nigdy nie zostaną awansowani do poziomu Dyrektora , z powodów predyzpozycji psychologicznych ( lub będa postrzegani tak jak dana osoba wymieniona przez Joanne )
Moim zdaniem Dyrektor powinien oprócz kwalifikacji związanych z danym działem, posiadać wiedzę z zakresu zarządania i psychologii.
Ważne jest też przekonainie o tym że chce się być Dyrektorem i skłonność do ryzyka z tym związanego.
Uważam że często awans na posadę dyrektora to sytuacja ponad siły niekórych ludzi, później okazuje sie że dana osoba broniąc swojej posady, negatywnie wpływa na swój zespół. Dyrektor swoją osobą nie powinien dawać złudzeń - ale w pozytywnym tego słowa znaczniu , czyli udowadniając że się sprawdza na danej posadzie. Jeśli spełni dane wymagania, to tak uważam że można mówić o czymś takim jak "zawód Dyrektor". :)