Temat: zarządzanie - konkretne przypadek (pytanie początkującego)

Dzień dobry

Wiem, że tu jest sporo Fajnych Ludzi którzy już wcześniej skutecznie mi pomogli. Proszę o wsparcie.

Nowe stanowisko. Kilku osobowy zespół do zarządzania. W tym pracownicy sprzątający, portierzy.
Ale Też osoby wspomagające.mój.dział. Są to osoby wśród których sąi takie które mają też inne obowiązki (u Szefa) - współdzielimy pracowników. W umowie to ja mam zarzadzac ich praca i ją nadzorować.
Te dwie osoby to Dwie Kobiety. Jedna z nich w opinii Szefa ponoć pewne czynności wykonuje Dobrze, inne mniej, ale pracuje dość powoli, do tego kłamie, że niby On jej coś zlecił a wcale tak nie było (i kazał mi to weryfikować). Jest niechętna do pracy. Przede mną była osoba która nie delegowała pracy. Brała Duzo na siebie.
Ja, chciałbym podzielić te prace.
Sam się wdrażam i dużo będę musiał się douczyc. Na poczarku, tez będę musiał skorzystać z pomocy tej Osoby która jak napisałem Raczej jest niechętna do pracy.
Chciałbym aby te osoby pracowały efektywnie, ode mnie NIE będzie zależeć ich premia poza tym, one nie mają premii.
Nie mam Doświadczenia w Zarządzaniu Proszę o wskazówki.

Mój plan jest taki....Więcej delegowania od początku.
Zebrać Osoby. Powiedzieć, że.chciałbym aby wszystko działało jak Trzeba.
Że będziemy budować zespół, który się wzajemnie wspiera.
Oraz, że Będę powoli spotykał się z Osobami aby je poznać.szczególnie te dwie osoby które będą wspomagać mój Dział. Przy okazji dowiedzieć się jak organizują swoją pracę, co je motywuje, w czym czują się dobrze, czego potrzebują na tym stanowisku, co zapewni im efektywność.
I dopiero wtedy, ewentualnie zacząć coś zmieniać.

Proszę o wskazówki. Również w aspekcie reorganizacji tego działu bo chciałbym ją przeprowadzić aby wszystko hulało jak trzeba.
Michał J.

Michał J. Menadżer

Temat: zarządzanie - konkretne przypadek (pytanie początkującego)

pierwszym elementem jest próba odpowiedzi na pytanie - czym ma być to zarządzanie ?
Koordynacją pracy, rozdzielaniem obowiązków, nadzorowaniem, decydowaniem o takich czy innych działaniach ?

Jeżeli dobrze odpowiesz na to pytanie, wówczas drugim pytaniem będzie - co świadczy o tym, że dobrze wykonuję te "zarządzanie" ?
Być może to, ze nie ma skarg na pracowników, być może że wszystko jest posprzątane zgodnie z zasadami, a być może coś innego .

Jeżeli będziesz to wiedział, to wówczas znacznie prostsze stanie się określenie, co należy zrobić.

I to jest tzw "techniczny" aspekt zarządzania.

Drugim jest zarządzanie "miękkie", czyli całokształt relacji jakie masz ze swoimi pracownikami.
To jest kwestia twojego autorytetu, czyli m.in tego czy pracownicy będą cię słuchać i szanować.
Do tego musisz mieć jakieś narzędzia władzy - a to możliwość decydowania o premii, a to możliwość zwolnienia, czy wynagrodzenia.
Katarzyna Szymańska

Katarzyna Szymańska inżynier jakości

Temat: zarządzanie - konkretne przypadek (pytanie początkującego)

Będąc na Twoim miejscu najpierw uporządkowałabym wspólnie z szefem kwestie zakresów odpowiedzialności, uprawnień i podległości pracowników oraz ustaliłabym z nim sposoby motywowania tych pracowników. Spisałabym zakresy obowiązków i przedstawiłabym pracownikom. Następnie zorganizowałabym spotkanie na ktorym poinformowałabym pracowników jakie zachowania będą przez Ciebie doceniane a jakie nietolerowane i jakie będą konsekwencje poszczególnych zachowań.
Nie wiem czy dobrym pomysłem jest zadawanie pytania o to co ich motywuje. Możesz uzyskać litanię życzeń, których nie będziesz mógł spełnić. Może lepiej zapytać czy mają jakieś trudności, które utrudniają im wykonywanie pracy.
Nie wiem tez, czy właściwe byłoby deklarowanie na początku współpracy budowania partnerskich relacji. Może to być odebrane jako chęć budowania koleżeńskich relacji a to przecież nie to samo. Lepiej moim zdaniem swoim zachowaniem pokazywać partnerstwo i zaangażowanie w budowanie zespołu.
Moim zdaniem bardzo dobrze sprawdzają się codzienne spotkania zespołu np poranne odprawy. Można wtedy określić priorytety, poznać bieżące problemy itp. Dobrze, żeby nie było za długie i konkretne. Rozmowy indywidualne z pracownikami można odbywać przy okazji miesięcznej oceny ich pracy.
Piotr Żukowski

Piotr Żukowski Manager Machinery
Department, Toyota
Tsusho Europe S.A.
B...

Temat: zarządzanie - konkretne przypadek (pytanie początkującego)

Mnie zastanawia kwestia dwóch szefów i narzędzi.

Napisałeś, że w umowie masz "nimi zarządzać ich pracą i ich nadzorować", ale "ode mnie NIE będzie zależeć ich premia". To może być kłopotliwe. Ludzie w większości (wbrew pozorom) są bardzo sprytni i szybko zauważą kto jest "prawdziwym szefem".

Według mnie priorytet to wyjaśnić "dwoistość władzy".

Jeśli tak musi zostać to jedyną drogą jest zbudowanie autorytetu, co możesz uzyskać - tak jak pisze Katarzyna - poprzez częste spotkania, rozmowy, wsparcie i pokazanie swoich kompetencji.

konto usunięte

Temat: zarządzanie - konkretne przypadek (pytanie początkującego)

Myślałeś o kursie z zarządzania?

Następna dyskusja:

Zarządzanie grupami




Wyślij zaproszenie do