Przemysław Konieczny

Przemysław Konieczny Business consultant
SAP (PM, DMS,
LE-TRA, ABAP)

Temat: Jaki Wsk. POKRYCIA

Witam

Po zrealizowaniu analizy ABC (według częstości pobrań w czasie kompletacji) dla pewnej grupy asortymentów, należny dobrać wielkość wskaźnika pokrycia.

Wskaźnik pokrycia przedstawia na ile dni starcza zapasu lub co ile dni należny odnowić zapas danego asortymentu. (jednostką jest [dni])

Pytanie jest następujące......

Dla grupy "A" wskaźnik powinien być większy od "B" i "C", czy mniejszy.....
Pytanie wydaje się banalne, jednak po wzięciu pod uwagę dynamiki przepływu oraz innych parametrów asortymentów grupy A ......

Pozdrawiam
Robert Bajorek

Robert Bajorek Koordynator
Projektów Poznań,
Neurosoft Sp. z o.o.

Temat: Jaki Wsk. POKRYCIA

Pytanie chyba jest niewłaściwie postawione. Wskaźnik pokrycia powinien ci zapewnić stałą dostępność towaru w magazynie, a to jest zależne nie od częstości pobrań, ale od czasu realizacji zamówienia uzupełniającego stan. Jest to niezależne od klasyfikacji ABC.
Rzecz cała nie jest jednak taka prosta, bo dodatkowo musisz wziąć również pod uwagę zmienność (jeśli jest) rotacji danego towaru w relacji do czasu zamówienia, oraz np. opłacalność/możliwość przyjmowania dużych dostaw towaru, jeśli volumen obrotu na danym indeksie jest znaczny, a czas realizacji uzupełnienia - długi.
Bez porządnego systemu WMS umożliwiającego ustawianie poziomu wyzwalania dla zamówienia uzupełniającego dla każdego indeksu indywidualnie i wg różnych metod może to być niemożliwe.

Pozdrawiam
Marek W.

Marek W. Doradztwo
logistyczne,
zarządzanie zapasami

Temat: Jaki Wsk. POKRYCIA

Robert Bajorek:
Bez porządnego systemu WMS umożliwiającego ustawianie poziomu wyzwalania dla zamówienia uzupełniającego dla każdego indeksu indywidualnie i wg różnych metod może to być niemożliwe.

zgadzam się z jednym drobnym ale ... według mnie to zdanie dotyczy BI. Czyli WMS grzecznie zbiera dane, a agregaty od hurtowni danych co noc (lub co godzinę albo co miesiąc, to oczywiście zależy od tego co i w jakich ilościach się sprzedaje) generują odpowiednie sygnały zamówień do dostawców, które przez ERP'a trafiają do tych dostawców, a ich kopie do WMS'a, żeby rejestrować później szybkość realizacji zamówień i ich zgodność ilościową (bo cóż z tego, że dostawca przysyła towar następnego dnia, jak nigdy mu się nie udaje trafić w wielkość naszego zamówienia).

Następna dyskusja:

Jaki edytor do JS ?




Wyślij zaproszenie do