Piotr Klimkowski

Piotr Klimkowski Metrolog, kierownik
z wieloletnim
doświadczeniem,
specjal...

Temat: Wzorcowanie przyrządów w oparciu o: dzienniki urzędowe?...

Witam wszystkich!!! Posiadamy w firmie sporo wyposażenia które sami legalizujemy w naszym laboratorium opartym o iso 9001. Dotychczas dopuszczalne wartości odchyłek braliśmy zawsze z dzienników urzędowych miar i probiernictwa (stare dokumenty ok 85-95r.). Posiadamy również wycofane polskie normy pn-m/...., i jak wiadomo możliwe jest jeszcze dobieranie odchyłek w oparciu o normy din (niestety najbardziej restrykcyjne). Według czego wy wzorcujecie swoje przyrządy? Zależało by mi aby to były dokumenty możliwie najbardziej wiarygodne ażeby później na audytach nie było pretensji.
Piotr M.

Piotr M. Lubię to, co robię.

Temat: Wzorcowanie przyrządów w oparciu o: dzienniki urzędowe?...

Piotr K.:
Posiadamy w firmie sporo wyposażenia które sami legalizujemy w naszym laboratorium opartym o iso 9001.

Obawiam się Kolego, że wszystko Ci się miesza, zacznij od przeczytania tego:
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20010630636

Potem napisz co to za urządzenia pomiarowe i do czego Ci służą (warsztat, pomiary miedzy-operacyjne, zwolnienie dla Klienta, wymagania klienta itp)Ten post został edytowany przez Autora dnia 02.02.17 o godzinie 17:34
Piotr Klimkowski

Piotr Klimkowski Metrolog, kierownik
z wieloletnim
doświadczeniem,
specjal...

Temat: Wzorcowanie przyrządów w oparciu o: dzienniki urzędowe?...

Witam Kolego. Nic mi się nie miesza, aczkolwiek przyznaję że chyba zbyt chaotycznie to napisałem.
A więc:
-Pracuję w firmie xxx, naszymi klientami są firmy prywatne.
-Firma ma wprowadzone ISO 9001 przez co wiadomo mamy procedury itd. itp.
-Firma świadczy usługi produkcji i remontów w branży metalowej, posiada na stanie ponad 1000szt. przyrządów różnego kalibru (suwmiarki, mikrometry, średnicówki, czujniki zeg, przymiary, sprawdziany specjalne i wiele wiele innych).
-Część z nich wzorcujemy na zewnątrz w akredytowanych laboratoriach (takie ważniejsze używane przy odbiorach np. TDT itp.)
-Pozostałe wzorcujemy w naszym zakładowym laboratorium (w którym to pracuję ja).
-Jak wiadomo musimy określać podczas wzorcowania czy dany przyrząd spełnia lub nie spełnia kryteria umożliwiające dalsze jego użytkowaniu.
-Dotychczas wzorcowaliśmy w oparciu o instrukcje i wymagania zawarte w dziennikach urzędowych miar i probiernictwa, jednak są to już dosyć stare dokumenty.

I dlatego właśnie zastanawiamy się czy nie ma aktualnie jakichś aktualniejszych norm/dokumentów w oparciu o które moglibyśmy stwierdzać czy przyrządy spełniają wymagania.

Przyrządy te są wzorcowane w celu zadowolenia klienta, potwierdzenia jakości w firmie itd. Nie chodzi nam o wzorcowanie z akredytacją (mamy specjalne przyrządy które wysyłamy do akredytowanych).



Wyślij zaproszenie do