konto usunięte
Viktoria
Sikora
zamówienia
publiczne, Służba
Zdrowia
Temat: rozstrzygnięcie przetargu
Brakuje informacji: czy jest to przetarg powyżej czy poniżej progów unijnych oraz czy te zastrzeżenia wniósł wykonawca który został wykluczony z postępowania lub jego oferta została odrzucona?Ja miałam kiedyś taką sytuację, że wykonawca którego oferta została odrzucona wniósł zastrzeżenia do rozstrzygnięcia, które potraktowałam jako te o których mowa w art. 181. Był to przetarg poniżej progów. Poinformowałam wszystkich o tym że wpłynęły zastrzeżenia i że oferty zostaną ponownie poddane ocenie. Uznaliśmy że zastrzeżenia są zasadne i więc było nowe rozstrzygnięcie.
Marcin
Ludziejewski
Zamówienia publiczne
- praktyk,
szkoleniowiec i
hobbysta zp
Temat: rozstrzygnięcie przetargu
IMO Zamawiający w każdej chwili może naprawić błąd i powtórzyć swoją czynność błędnie dokonaną. Pzdr. ML
Arkadiusz
B.
Prawnik, specjalista
ds. zamówień
publicznych,
prowadzi w...
Temat: rozstrzygnięcie przetargu
potwierdzam:)konto usunięte
Temat: rozstrzygnięcie przetargu
Jest to przetarg poniżej progów unijnych, a w zasadzie jego wartość to niewiele ponad 14 000 euro. Wykonawca, który złożył zastrzeżenia nie został wykluczony ani jego oferta nie została odrzucona. Czy informując Wykonawców o ponownej ocenie ofert podaję, który z Wykonawców wniósł zastrzeżenia??
Iwona
G.
Główny specjalista w
Wydziale Zamówień
Publicznych
Temat: rozstrzygnięcie przetargu
A czy jego zastrzeżenia są zasadne?konto usunięte
Temat: rozstrzygnięcie przetargu
Tak, jednak są zasadne. Niestety nasze przeoczenie:(( Oferta nadaje się do odrzucenia. Tylko teraz musze powiadomić wszystkich wykonawców, ze oferta jeszcze raz będzie badana i nie wiem czy powinnam ujawniać który z wykonawców wniósł zastrzeżenia. Chociaż wydaje mi się że można. W art. 181 ust. 2 jest napisane, że w przypadku uznania zasadności przekazanej informacji powtarzamy czynność w sposób przewidziany w ustawie dla tej czynności - tylko nie mogę w ustawie znaleźć tej czynności...
Łukasz
P.
Zamówienia
Publiczne,
Zarządzanie
Nieruchomościami,
Logis...
Temat: rozstrzygnięcie przetargu
W informacji dla Wykonawców wystarczy podać jakie czynności ponowiłaś i jakie są tego efekty (inny wynik postępowania).Każdy zainteresowany ma wgląd do dokumentacji i może sprawdzić kto zwrócił uwagę Zamawiającego na błędy w cudzej ofercie.
Małgorzata
Pętela
Specjalista ds.
Prawa Zamówień
Publicznych
Temat: rozstrzygnięcie przetargu
Zamawiający po otrzymaniu informacji o naruszeniu ustawy zawsze ma możliwość uznania zasadności tej informacji. W takim przypadku zamawiający ma obowiązek powtórzenia nieprawidłowo wykonanej czynności lub wykonania czynności zaniechanej. Następnie zamawiający ma obowiązek poinformowania o tym fakcie wszystkich wykonawców biorących udział w postępowaniu.Osobą bezpośrednio odpowiedzialną za postępowanie jest kierownik zamawiającego. Oprócz kierownika zamawiającego odpowiedzialne mogą być również inne osoby ale tylko w zakresie powierzonych im czynności (art. 18 ustawy).
Przepis art. 18 ust. 1 Pzp przyznaje kierownikowi zamawiającego uprawnienia do dokonywania wszelkich czynności związanych z przygotowaniem postępowania oraz czynności w postępowaniu. Komisja przetargowa stanowi natomiast zespół pomocniczy kierownika zamawiającego, który zostaje powołany w ścisłym celu jakim jest ocena spełniania przez wykonawców warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia oraz badanie i ocena ofert. Konsekwentnie komisja przetargowa w szczególności przedstawia kierownikowi zamawiającego propozycje wykluczenia wykonawcy, odrzucenia oferty oraz wyboru najkorzystniejszej oferty, a także występuje z wnioskiem o unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia (art. 20 ust. 1 i 3 Pzp).
Wymienione w art. 20 ust. 3 Pzp zadania komisji przetargowej nie stanowią katalogu zamkniętego - a zatem komisja taka może również występować do kierownika zamawiającego z innymi wnioskami – na przykład unieważnienia czynności wyboru najkorzystniejszej oferty po opublikowaniu i przekazaniu zawiadomienia, o którym mowa w art. 92 ust. 1 Pzp. Konsekwentnie do powyższego kierownik zamawiającego jako podmiot odpowiedzialny za dysponowanie publicznymi środkami może unieważnić czynności wyboru najkorzystniejszej oferty powołując się na art. 18 ust. 1 Pzp. W każdym postępowaniu wykonawca powinien zostać wybrany zgodnie z art. 7 ust. 3 Pzp (czyli zgodnie z przepisami ustawy). W przeciwnym razie kierownik zamawiającego będzie odpowiadał za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (udzielenie zamówienia publicznego z naruszeniem przepisów Pzp.).
pozdrawiam
Tomasz
Borowski
Specjalista ds.
utrzymywania
kontaktów z
zagranicą
Temat: rozstrzygnięcie przetargu
A czy przypadkiem po rozstrzygnieciu przetargu składającym oferty, który się nie zgadzają z wynikiem nie pozostaje jedynie droga sądowa?Podobne tematy
-
Zamówienia publiczne » Zamiana urządzeń po przetargu zawartych w projekcie -
-
Zamówienia publiczne » Ustawienie przetargu pod jeden hotel -
-
Zamówienia publiczne » Start dwóch firm w jednym przetargu (na inną część), a... -
-
Zamówienia publiczne » jakie dokumenty do protokołu zakończenia postępowania w... -
-
Zamówienia publiczne » informacja z art. 181 w przetargu powyżej progów unijnych -
-
Zamówienia publiczne » Oddzielne referencje dla każdej części przetargu -
-
Zamówienia publiczne » Uzupełnienie dokumentu na wezwanie z datą po otwarciu... -
-
Zamówienia publiczne » Czy jednostka samorządowa może startować w przetargu dla... -
-
Zamówienia publiczne » Unieważnienie przetargu przed terminem składania ofert -
-
Zamówienia publiczne » Przeprowadzenie przetargu za firmę, która wygrała przetarg -
Następna dyskusja: