Marcin
Duchnowicz
Główny specjalista
ds. zamówień
publicznych
Łukasz
P.
Zamówienia
Publiczne,
Zarządzanie
Nieruchomościami,
Logis...
Temat: Postępowanie zakończone niepodpisaniem umowy
Umowę może podpisać pełnomocnik - nawet do chorego można pojechać po podpis na pełnomocnictwie (na umowie też).Ale licząc, że nie podpisujesz umowy to kończysz postępowanie bez zawarcia umowy. Postępowanie zakończyło się wyborem najkorzystniejszej oferty. W protokole ZPw miejscu, gdzie podaje się dane o zawarciu umowy podajesz informację o tym, że umowa nie została podpisana.
Bernadeta
Podraska
radca prawny,
Kancelaria Radcy
Prawnego Bernadeta
Podraska
Temat: Postępowanie zakończone niepodpisaniem umowy
Trochę mnie dziwi, że Wykonawca pozostawia okręt bez sternika i nie zostawia żadnych pełnomocnictw do działania. W jakiej formie Wykonawca prowadzi działalnośc gospodarczą? Przejrzałabym się jeszcze raz wszystkie osoby umocowane do działania oraz udzielone pełnomocnictwa. W ostatecznośći można skorzystać z art.103 par.1 kodeksu cywilnego.W przypadku podpisania umowy przez osobę nieumocowaną ważność umowy zależy od jej potwierdzenia przez osobę, uprawnioną w imieniu której umowa została zawarta, co mogą uczynić uprawnione osoby po zakończeniu zwolnienia lekarskiego. Przy podpisywaniu umowy można wyznaczyć termin na dołączenie stosownego pełnomocnictwa.Z punktu widzenia ubezpieczeń społecznych złożenie samego podpisu przez osobę prowadzącą działalność gospodarczą na zwolnieniu lekarskim pod umową, /której wzór należało zaakceptować na etapie złożenia oferty przy założeniu,że taki sporządzono w SIWZ/ nie pozbawia prawa do zasiłku chorobowego.
Kończąc postępowanie nie zawarciem umowy należałoby rozważyć ewentualne roszczenia odszkodowawcze. Jeżeli w wyznaczonym terminie wybrany wykonawca odmówi podpisania umowy tj, nie podpisze umowy w wyznaczonym terminie wykonawca ponosi skutki niepodpisania umowy/ utrata wadium,jeżeli było przewidziane/Jeżeli Wykonawca chce podpisać umowę ale nie ma odpowiedniego reprezentanta nie mamy do czynienia z odmową podpisania umowy. Jeżeli Zamawiającemu zależy na wydaniu środków w tym roku proponuję zawrzeć umowę. Jeżeli w umowie wpisano osobę odpowiedzialną za realizację umowy i nie jest to chory reprezentant wykonawcy to wydaje się, iż wykonanie umowy nie powinno byc zagrożone.
Bernadeta Podraska
Pozdrawiam i zapraszam do mojego bloga : zamowienia-publiczne.netBernadeta Podraska edytował(a) ten post dnia 13.12.12 o godzinie 21:45
Łukasz
P.
Zamówienia
Publiczne,
Zarządzanie
Nieruchomościami,
Logis...
Temat: Postępowanie zakończone niepodpisaniem umowy
Zamawiający nie może podpisać umowy z Winy Wykonawcy, więc i w tym przypadku należy zatrzymać wadium. Ja bym wezwał do podpisania umowy w terminie 3 dni. To problem Wykonawcy by mieć osobę, która może podpisać umowę. Jak nie podpisze, zatrzymać wadium.Kolejnego nie wybieramy, jeśli nie chcemy, w protokole informacja, że umowy nie zawarto. Nie ma konieczności podejmowania innych czynności.
Podobne tematy
-
Zamówienia publiczne » Odstąpienie od podpisania umowy a kolejne postępowanie... -
-
Zamówienia publiczne » podpisanie umowy z wykonawcą który nie przedłużył terminu... -
-
Zamówienia publiczne » Trener - umowy w zamówieniach publicznych - poszukiwany -
-
Zamówienia publiczne » Wygraliśmy, nie chcemy podpisać umowy -
-
Zamówienia publiczne » kary za odmowę podpisania umowy -
-
Zamówienia publiczne » brak środków - zakaz podpisania umowy -
-
Zamówienia publiczne » rozwiązanie umowy -
-
Zamówienia publiczne » PZP/konkurencyjność a umowy cywilnoprawne poniżej 14 tys.... -
-
Zamówienia publiczne » wartość po podpisaniu umowy -
-
Zamówienia publiczne » Zerwanie umowy -
Następna dyskusja: