konto usunięte

Temat: pilne zapytanie

czy oświadczenie zastępuje dostawczenie próbek w postepowaniu przetargowym (np, płyty meblowej z jakiej mają być wykonane meble)?
Agnieszka W.

Agnieszka W. podmiot prawa
publicznego

Temat: pilne zapytanie

to pytanie typu "żart'? :)
Łukasz P.

Łukasz P. Zamówienia
Publiczne,
Zarządzanie
Nieruchomościami,
Logis...

Temat: pilne zapytanie

Zgodnie z rozporządzeniem "o dokumentach" można wymagać oswiadczeń, dokumentów, próbek - i oświadczenie nie może zastąpić próbek tak jak i nie zastępuje dokumentów.
Agnieszka W.

Agnieszka W. podmiot prawa
publicznego

Temat: pilne zapytanie

oczywiscie przepraszam za ton mojej wypowiedzi, ale pytanie zaskoczyło mnie ... zgadzam się zupełnie z tym co Łukasz napisał ... nie mozna dostawy próbek zastapic oswiadczeniem niestety....

konto usunięte

Temat: pilne zapytanie

Agnieszka Wacek:
to pytanie typu "żart'? :)


Panie Łukaszu, a jeśli Zamawiający wymaga w postępowaniu danego mebla - wyrobu konkretnego producenta i oczywiście pisze, ze "taki lub równoważny" lub "typu" - to czy Oferent nie przedstawiając mebla "równoważnego" lub "typu" może zamiast próbki napisać oświadczenie, iż skoro jego oferta przedstawia dokładnie to czego wymaga Zamawiający to próbka, którą miałby załączyć byłaby w takim kolorze jaki podaje Zamawiający jako "wzorcowy" i Oferent dodatkowo oświadcza o jej kolorystyce zgodnej ze "wzorcowymi" meblami.

Zamawiający wymaga próbek ponieważ opisując jakiś mebel - zupełnie np. nietypowy (nie produkowany przez nikogo seryjnie itp.) dany kolor [np. kolor buk] może dla jednego wykonawcy być bukiem z danej palety producenta a dla innego wykonawcy, z innej palety - innego producenta. I tu próbka jest uzasadniona.

Ale skoro oferent daje w ofercie dokładnie ten mebel - mebel produkowany seryjnie, posiadający konkretny [znany Zamawiającemu kolor] - czy nie wystarczy poza kalkulacją cenową dołączyć (dodatkowo) oświadczenia potwierdzającego ten fakt?Adam W. edytował(a) ten post dnia 05.11.10 o godzinie 21:25
Jarosław Rostek

Jarosław Rostek ***GG:324952***
Skype:
jaroslaw.rostek

Temat: pilne zapytanie

Jeśli Zamawiający wymagał próbek to trzeba je dostarczyć i oświadczenie nie wystarczy.

Oświadczyć można wszystko :(
Róża R.

Róża R. Zamówienia publiczne

Temat: pilne zapytanie

Jeżeli Zamawiający żąda próbki to dołączenie próbki jest wymogiem koniecznym i nie można jej zastąpić oświadczeniem.
Zamawiający może żądać dokumentów i oświadczeń dla niego niezbędnych (art. 25 ust. 1 ustawy p.z.p). O tym, jaki dokument jest niezbędny co do zasady decyduje zamawiający (zasadę niezbędności dokumentów rozumie się jako ich adekwatność do wymagań odnośnie do przedmiotu zamówienia). Granicę kompetencji zamawiającego w tym zakresie określają również zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców.
W sprawie żądania próbki - Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 30 czerwca 2010r. KIO/UZP/1189/10.
"W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie dla usług telefonii komórkowej i usług przesyłu danych przez okres 48 miesięcy wraz z dostawą sprzętu do ich świadczenia wykonawca zakwestionował postanowienie SIWZ, gdzie zamawiający wymagał aby wykonawcy dostarczyli po jedynym egzemplarzu każdego z oferowanych modeli telefonów oraz modemu (na okres próby do 14 dni) wraz z kartami SIM, celem dokonania testów. Wykonawca uznał to za nadmiarowe. Jego zdaniem do określenia czy telefony spełniają wymagania wystarczyło posłużyć się specyfikacją producenta, a zgodnie z art. 25 ust. 1 ustawy p.z.p, zamawiający może żądać wyłącznie dokumentów i oświadczeń niezbędnych. Ponadto wykonawca składa oświadczenie o spełnieniu przez oferowane urządzenia warunków określonych w siwz, testy telefonów nie mają znaczenia, bo jedynym kryterium wyboru oferty jest cena. Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że Zamawiający miał prawo żądać egzemplarzy telefonów komórkowych i modemów. „Rozpoznając tę kwestię w granicach zarzutu podniesionego w odwołaniu, Izba zważyła, że uprawienie zamawiającego do żądania wybranych modeli telefonów oraz modemów znajduje swoje źródło w § 5 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 roku w sprawie rodzajów dokumentów, który stanowi podstawę do żądania od wykonawców, celem potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom zamawiającego, próbek. W tym przypadku należy przyjąć, że wymóg dostarczenia testowych modeli telefonów oraz modemów stanowi swoistego rodzaju próbkę w oparciu o którą zamawiający dokona oceny zgodności z wymaganiami.”
Tomasz W.

Tomasz W. handlowiec,
specjalista ds
bezpieczeństwa; od
wyzwania do...

Temat: pilne zapytanie

czy to aby nie jest furtka dla "przegięc"
np. zamawiamy 2 serwery, macierze, itd, itp +/- wg konfiguracji za sprzet w 1 szafie 0,5mln

i w formie próbki prosimy o okazanie jednego

etc, etc
Jarosław Rostek

Jarosław Rostek ***GG:324952***
Skype:
jaroslaw.rostek

Temat: pilne zapytanie

Tomek ale takie rozwiązania są praktykowane w IT jeśli sprzęt jest równoważny. Można znaleźć zapis, że zamawiający wymaga dostarczenia sprzętu do testów w celu sprawdzenia równoważności ...

Ale ogólnie się nie stosuje, ponieważ tu analizuje się parametry sprzętu, a nie czy został wykonany z blachy o grubości 2mm czy 5 :)
Tomasz W.

Tomasz W. handlowiec,
specjalista ds
bezpieczeństwa; od
wyzwania do...

Temat: pilne zapytanie

i tutaj "próbka" http://bip.um.katowice.pl/zamowienia/1289208146/128920...
cz II pkt 3 str 4 - fortepian KAWAI (producent) to Japonia lub równoważny
- w sumie super pomysł na 2 tygodniową wycieczkę dla urzędników UM ;)

Przed wyborem najkorzystniejszej oferty na etapie oceny merytorycznej Wykonawca zobowiązany jest do umożliwienia przedstawicielom Zamawiającego przetestowania fortepianu w siedzibie Zamawiającego lub Wykonawcy (producenta). Wykonawca jest zobowiązany do umożliwienia na jego koszt pobytu (przejazd tam i z powrotem, zakwaterowania i wyżywienia) dwóm wskazanym przez Zamawiającego przedstawicielom. Termin spotkania będzie ustalony w terminie indywidualnym, jednak niezwłocznie po wystosowaniu takiej prośby przez Zamawiającego. Procedura oceny merytorycznej fortepianu przewidywana jest przez okres nie dłuższy niż dwa tygodnie od dnia otwarcia ofert. Celem przetestowania fortepianu jest potwierdzenie spełnienia przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu (zgodność oferowanego fortepianu z przedmiotem zamówienia). Zamawiający zastrzega sobie, iż wskazane przez Wykonawcę na etapie testowania fortepian, będzie tożsamy z tym, który w późniejszym terminie (w przypadku powierzenia realizacji zamówienia) Wykonawca dostarczy Zamawiającemu. Od strony praktycznej będzie to oznaczało dostarczenie przez Wykonawcę (pod rygorem wypowiedzenia umowy przez Zamawiającego z winy Wykonawcy) fortepianu o numerze fabrycznym zaznaczonym na etapie testowania przez przedstawicieli Zamawiającego.Tomasz W. edytował(a) ten post dnia 12.11.10 o godzinie 13:27

Następna dyskusja:

Zapytanie ofertowe poza PZP...




Wyślij zaproszenie do