Temat: forma prawna wykonawcy
Wszystko ok, Kidyba pisze w komentarzu że :
"Dopuszcza się użycie w obrocie skrótu odpowiednio "spółka z o.o." lub "sp. z o.o." albo "S.A.", jednakże zarówno firma właściwa, jak i skrót muszą być opatrzone dodatkowym oznaczeniem "w organizacji". Nawet jeżeli stosujemy skróty dodatku zasadniczego, to nie można skrócić dodatku "w organizacji". Dodatek ten pełni funkcję informacyjną o stanie przejściowym, w jakim spółka się znajduje. Kontrahent powinien wiedzieć, z jakim podmiotem ma do czynienia. Może to stanowić zarówno ostrzeżenie, jak i zachętę do pierwszeństwa kooperacji na rynku. Nie ma przeszkód, aby w wyniku zmiany umowy lub statutu spółki firma została zmieniona przed zarejestrowaniem. W takim przypadku poza zmianą w formie aktu notarialnego nie wymaga to szczególnych czynności. Inna sytuacja wystąpi wtedy, gdy zmiana nastąpiła po zgłoszeniu wniosku o wpis do rejestru, gdyż wymagać to będzie zmiany stosownego zgłoszenia. Jednak przyjąć należy, że obowiązują niektóre zasady prawa firmowego: między innymi prawdziwości i jedności. Wątpliwe jest jednak stosowanie na tym etapie zasady wyłączności, ciągłości i jawności. Sytuacja spółki w organizacji jest więc nieco inna, bowiem firma spółki nie jest nigdzie rejestrowana. Charakterystyczne jest również to, że jeżeli spółka przechodzi w fazę spółki właściwej, dodatek: "w organizacji" odpada automatycznie i nie potrzeba w związku z tym żadnych czynności, gdyż zgłoszenie obejmuje firmę właściwą. "
Tylko pytanie jest jedno - jaka jest sankcja za nieprawidłowe posłużenie się firmą, jeśli istnieje tożsamość wykonawcy ?
Jeśli chcesz ich wykluczyć , to za co ? Jedyna podstawa która mi przychodzi do głowy tutaj, to art 24 ustęp 2 pkt 3), tylko zastanów się czy podana nieprawdziwa informacja miała wpływ lub mogła mieć wpływ na wynik prowadzonego postępowania. W mojej osobistej ocenie nie za bardzo.