Dorota
Owczarska
konsultant, Training
Projects
Temat: Działanie coachingowe w grach decyzyjnych
Działanie coachingowe określa się jako bezpośrednie spotkanie dwóch osób. Najbardziej doświadczona osoba ma rolę trenera i próbuje pomagać pozostałym osobom w osiąganiu projektów osobistych i zawodowych. Dlatego coaching bywa najlepszą techniką w trakcie gier decyzyjnych oraz symulacji szkoleniowych. Można wyróżnić całe mnóstwo argumentów, aby wykorzystać kontakt z coachem w trakcie gier decyzyjnych i symulacji opisujących działanie firmy. Nauczyłem się o nich, gdy wszedłem na taki portal: Ekonomiczne Gry BiznesoweCele wykorzystania coachingu w trakcie gier decyzyjnych oraz symulacji szkoleniowych zwykle są tak jak opisałem poniżej:
- wytworzenie prawdziwej inspiracji u osób uczestniczących w szkoleniu,
- budowanie kontaktów z ludźmi na szkoleniu,
- możliwość założenia nowego biznesu,
- odkrycie celu życiowego przez uczestników,
- pełniejsza akceptacja swoich priorytetów,
- obranie nowej drogi kariery,
- wzbogacanie kompetencji kierowniczych oraz administrowania firmą jako większą całością,
- uzyskanie równowagi pomiędzy działalnością osobistą oraz w wykonywanym zawodzie.
Dwa tygodnie temu zorganizowałem szkolenie dla handlowców i ich przełożonych w Szczawnicy w hotelu Hyrny. Wtedy właśnie zastosowanie kontakt z coachem podczas gier decyzyjnych oraz symulacji opisujących działanie firmy. Pracownicy na szkoleniu okazali się wyjątkowo ciekawi fabuły gier, jakie opracowałem. Potem wysnuliśmy następujące ogólne zasady:
- osoba kierownika bywa najważniejsza w organizacji,
- administrowanie zespołem potrzebuje od szefa specjalnych kwalifikacji,
- budowa firm w różnych sektorach bywa podobna.
W następnym wpisie na tym blogu przedstawię zasadę siedmiu M. Zawsze ją używam, kiedy piszę symulacje opisujące działanie firmy.
Cezary Czaja
Autor tego felietonu jest absolwentem wydziału nauk o ziemii Uniwersytetu Rzeszowskiego i studiów podyplomowych z obszaru farmakologii. Posiada licencję Doradcy Kreatywności USY. Po studiach osiadł w Świeradowie Zdroju. Od czterech lat szkoli i rozwija gry dotyczące kreatywności w branży „meble i wyposażenie wnętrz”.
SŁOWA KLUCZOWE:
Symulacje Zespołowe
Szkolenia handlowe
Gry edukacyjne
Coaching
Symulacje Six Sigma
Zarządzanie czasem
Eventy firmowe
Poradniki dla wykładowców