Andrzej Szatkowski

Andrzej Szatkowski Specjalista w PAŻP,
Fundator
Fundacji Models Club

Temat: Przyjmiemy ukraińskich uczniów do Liceum Fashion Show School

Niepubliczne Liceum Plastyczne FASHION SHOW SCHOOL w Warszawie to szkoła wyjątkowa. Motywem przewodnim jest MODA w szerokim rozumieniu tego słowa! Kształcimy w takich specjalnościach jak: fotografia artystyczna, publikacje multimedialne, charakteryzacja i wizaż, modelarstwo i dekoratorstwo, stylizacja kostiumu i kreacja wizerunku, aranżacja przestrzeni oraz projektowanie ubioru. Kluczowy jest dla nas sposób nauczania! Sięgamy po najnowszą wiedzę z zakresu nowoczesnej psychologii i neurobiologii, aby nauczać dokładnie tak jak mózg lubi się uczyć! Stawiamy na rozwój umiejętności miękkich w duchu logodydaktyki, na rozwijanie pasji oraz odnajdywanie życiowych wartości! Nasza kadra to ludzie o wielkich sercach, którzy z radością i misją dzielą się swoją wiedzą. Pragniemy, aby każdy mógł się u nas zrealizować - nie tylko uczeń, ale i nauczyciel.

NLP FASHION SHOW SCHOOL skupia profesjonalistów i jednocześnie pasjonatów w wielu dziedzinach mody. Zajęcia edukacji artystycznej i modowej prowadzą ludzie, którzy są praktykami. Nasi uczniowie trafiają w ręce najlepszych specjalistów branży modowej, wizażowej i modelingowej. Nie tracąc czasu, mają możliwość ucząc się jednocześnie rozwijać swoją karierę, również jako modelka/model, pod opieką najlepszych specjalistów branży modelingowej w Polsce i Europie. Najlepsi uczniowie już w trakcie trwania nauki, będą mogli wyjechać na pierwsze krajowe i zagraniczne kontrakty pod opieką koordynatora z ramienia szkoły.

Prowadzimy unikalne zajęcia z podstaw psychologii w praktyce, nowatorskie formy efektywnej nauki oraz indywidualny coaching ścieżki zawodowej. Odkrywany, szlifujemy i wspieramy nowe talenty. Mamy również szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych, które dodatkowo wzbogacają program kształcenie artystycznego. Szkoła posiada unikatowe pracownie warsztatowe z salą klubową włącznie, gdzie będą odbywały się zajęcia defilee oraz liczne pokazy mody. Kończąc szkołę uczniowie będą posiadać dodatkowe kwalifikacje w zawodach związanych z pokazami mody, poparte dodatkowymi dyplomami zawodowymi, oraz bogate portfolio.

Jako szkoła artystyczna, stawiająca na rozwój twórczego potencjału pozwoliliśmy sobie na odstępstwo od tradycyjnego planu dnia. Pomiędzy ramowymi zajęciami dla rozbudzenia ciała i umysłu wplatamy: taneczną pobudkę, trening uważności, techniki relaksacji oraz neurobik, czyli gimnastykę szarych komórek. Dodatkowym atutem szkoły jest ciekawa forma zajęć wychowania fizycznego urozmaicana: tańcem, fitnessem, defilee oraz zajęciami jogi. Aby znaleźć na to wszystko czas postanowiliśmy wprowadzić zajęcia z szybkiego czytania i technik pamięciowych.

Kształcenie artystyczne młodzieży odbywa się na zajęciach rysunku i malarstwa, rzeźby, podstaw projektowania, sztuki stosowanej, historii sztuki, podstaw fotografii oraz modelingu, a także w module zespołowego projektu artystycznego jakim jest pokaz mody. Po pierwszym roku nauki młodzież wybiera swoją ścieżkę zawodową, decydując się na wybraną specjalizację modową. Dodatkową formą pozalekcyjnej edukacji młodzieży są coroczne tygodnie mody, plenery rzeźbiarskie, malarskie i graficzne dla klas starszych, zgrupowania modelingowe, organizowane w formie pokazów prezentacje dyplomów, ogólnopolskie konkursy z szeroko pojętej branży modowej oraz liczne pokazy mody.

Od innych szkół różnimy się miłą, kameralną atmosferą nauki oraz klasami liczącymi do 16 uczniów. Naszym największym atutem jest rzadko spotykane podejście dyrekcji i nauczycieli do ucznia. Zdecydowaliśmy się umożliwić uczniom pracę z coachem, zarówno w formie indywidualnej jak i zajęć grupowych aby rozwijać drzemiący w nich potencjał, dać możliwość poznania swoich silnych stron i siłę do wyznaczania i osiągania celów. Zależy nam na każdym uczniu, jako jednostce, jako indywidualności i członku szkolnej społeczności. Stawiamy również na integrację i pracę grupową.

Program czteroletniego cyklu nauczania obejmuje przygotowanie ogólnokształcące i artystyczno-zawodowe, dlatego uczniowie kończąc naszą szkołę mogą nie tylko zdać maturę, ale również uzyskać dyplom uprawniający do posługiwania się tytułem zawodowym plastyka. W naszej szkole istnieje również możliwość zdawania egzaminu czeladniczego, który jest formą oceny poziomu opanowania wiadomości i umiejętności z zakresu zawodu odpowiadającemu danemu rodzajowi rzemiosła przed zewnętrzną Komisją Egzaminacyjną Izby Rzemieślniczej i uzyskania świadectwa czeladniczego.

Fotografia
artystyczna to jedna ze specjalizacji specjalności artystycznej o nazwie: Fotografia i film. Uczeń, w procesie kształcenia, zdobywa wiedzę z zakresu historii fotografii, techniki i technologii klasycznego obrazu fotograficznego. Poznaje możliwości nowoczesnych narzędzi cyfrowych, fotografowania i tworzenia obrazów przy pomocy nowoczesnych programów komputerowych. Kształcenie w zakresie tej specjalności przygotowuje ucznia do podjęcia pracy oraz nauki na poziomie akademickim.
Aranżacja
przestrzeni to jedna ze specjalizacji specjalności artystycznej o nazwie: Formy użytkowe. W trakcie nauki uwaga ucznia kierowana jest na potrzebę nieustannego podnoszenia komfortu przestrzeni życiowej człowieka. Kształtowana jest świadomość estetyczna przyszłego twórcy i odpowiedzialność za otoczenie, w którym żyje. Rozwijane są umiejętności twórczego myślenia, wyobraźnia przestrzenna, wrażliwość i indywidualne predyspozycje ucznia. Po zakończeniu edukacji absolwent jest przygotowany do podjęcia pracy zawodowej oraz kształcenia na poziomie akademickim.
Projektowanie
ubioru to jedna ze specjalizacji specjalności artystycznej o nazwie: Formy użytkowe. Określa działania plastyczne, związane zarówno z kreowaniem form unikatowych, jak i użytkowych. Uczeń zdobywa wiedzę z zakresu projektowania ubioru, a także rozwija wyobraźnię i wrażliwość na kolor. Poprzez działania warsztatowe i twórcze rozwija umiejętności w zakresie formy przestrzennej. Dzięki wiedzy i kompetencjom zdobytym na zajęciach, uczeń jest przygotowany do podjęcia pracy zawodowej oraz do kształcenia akademickiego w tej lub pokrewnej dziedzinie.
Publikacje
multimedialne to jedna ze specjalizacji specjalności artystycznej o nazwie: Techniki graficzne. Specjalizacja zawiera elementy projektowania graficznego i prezentacji multimedialnych, wykorzystywanych w środkach przekazu. Projektowanie graficzne, realizowane z zastosowaniem nowoczesnych technik i technologii, polega na przygotowywaniu wieloetapowych publikacji, jak np. strony internetowe. Działania w tym obszarze powinny prowadzić do publikowania, upowszechniania i promowania własnych dokonań twórczych oraz ponoszenia za nie odpowiedzialności. Absolwent jest przygotowany do wykonywania zawodu oraz do kontynuacji kształcenia na poziomie akademickim.
Charakteryzacja
i wizaż to jedna ze specjalizacji specjalności artystycznej o nazwie: Techniki scenograficzne. Uczeń zdobywa wiedzę i umiejętności z zakresu charakteryzacji z makijażem oraz perukarstwa i fryzjerstwa. Kształcenie w tej dyscyplinie przygotowuje ucznia do podjęcia pracy przede wszystkim w teatrze, operze, telewizji oraz instytucjach przygotowujących do występów scenicznych. Absolwent może także podjąć dalszą edukację na poziomie akademickim.
Modelatorstwo
i dekoratorstwo to jedna ze specjalizacji specjalności artystycznej o nazwie: Techniki scenograficzne. W trakcie nauki uczeń zdobywa wiedzę i umiejętności z podstaw technik scenograficznych i dekoratorstwa. Poprzez działania warsztatowe i twórcze uczeń rozwija przede wszystkim wyobraźnię przestrzenną, umiejętności manualne i wrażliwość na formę przestrzenną. Dzięki zdobytym umiejętnościom potrafi zbudować elementy scenografii dekoracji. Po zakończeniu edukacji absolwent jest przygotowany do pracy zawodowej oraz do kształcenia na poziomie akademickim.
Stylizacja kostiumu
i kreacja wizerunku to jedna ze specjalizacji specjalności artystycznej o nazwie: Techniki scenograficzne. Uczeń zdobywa wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania i wykonania kostiumu scenicznego oraz kreacji wizerunku. Po zakończeniu edukacji jest przygotowany do podjęcia pracy w teatrze, operze, telewizji oraz instytucjach przygotowujących do występów scenicznych. Absolwent może także podjąć dalszą edukację na poziomie akademickim.
Dodatkowo dziewczęta i chłopcy o odpowiednich warunkach fizycznych będą mogli równolegle z wybraną specjalizacją uczestniczyć w specjalnie przygotowanym dla nich programie modelingowym, prowadzonym we współpracy z Fundacją Models Club. Chętni uczniowie będą mogli rozwijać się pod okiem najlepszych specjalistów branży modelingowej. Nie tracąc czasu, będą mieli możliwość, ucząc się jednocześnie rozwijać swoją karierę, również jako modelka/model. Najlepsi uczniowie już w trakcie trwania nauki, będą mogli wyjechać na pierwsze krajowe i zagraniczne kontrakty pod opieką koordynatora z ramienia szkoły lub fundacji. W przypadku dłuższych kontraktów szkoła będzie dawała możliwość kontynuowania nauki również na odległość poprzez platformę e-learningową.
REKRUTACJA 2017/2018
Osoby ubiegające się o przyjęcie do klasy pierwszej Niepublicznego Liceum Plastycznego FASHION SHOW SCHOOL w Warszawie w roku szkolnym 2017/2018 zobowiązane są dostarczyć następujące dokumenty:
1. podanie o przyjęcie do FSS - do pobrania;
2. oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum (po zakończeniu roku szkolnego);
3. oryginał zaświadczenia o wynikach z egzaminu gimnazjalnego (po zakończeniu roku szkolnego);
4. dwa zdjęcia podpisane na odwrocie (na rozmowę kwalifikacyjną);
5. zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do kontynuowania nauki w szkole plastycznej od lekarz POZ.

Wypełniony i podpisany skan podania wraz ze skanami wykazu ocen oraz zaświadczenia lekarskiego proszę wysłać drogą elektroniczną do szkoły na adres: rekrutacja@fashionshowschool.pl

PŁATNOŚCI W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

1. Wpisowe /jednorazowe/ – 2.500 zł.

2. Czesne miesięczne /przez 12 miesięcy w roku płatne od września 2017 - do 10-go każdego miesiąca/ - 1.699 zł.

UWAGA: SPECJALNA ZNIŻKA dla I-szego ROCZNIKA.
Zniżki czesnego z ulgą dla ''pionierów'' /pierwszego rocznika nowej szkoły/ obowiązują przez 2-a lata nauki.
- czesne miesięczne – 1.399 zł - przy podpisaniu umowy i wpłacie wpisowego do 30 maja 2017 r. (obowiązuje przez 24 miesiące)
- czesne miesięczne – 1.499 zł - przy podpisaniu umowy i wpłacie wpisowego do 30 czerwca 2017 r. (obowiązuje przez 24 miesiące)
- czesne miesięczne – 1.250 zł - przy płatności półrocznej z góry oraz przy podpisaniu umowy i wpłacie wpisowego do 30 czerwca 2017 r. (obowiązuje przez 24 miesiące).
W tym przypadku, wraz z wpisowym, I-sze półrocze 10 tys.zł.

Od drugiego semestru, Fundacja Models Club uruchomi program stypendialny dla uczniów wyróżniających się w nauce, oraz uczniów potrzebujących wsparcia finansowego.