Temat: Śmierć rodziców/teściów.
Krzysztof Dalasiński:
Marcin Jezierski:
.Zastanawiam się jednocześnie jak to jest z wykorzystaniem aktu zgonu i o ile jest to zgon rodzica to pół biedy, a czy zięć który posługuje się niniejszym aktem robi to w pełni zgodnie z literą prawa.
Wg mnie jest to posługiwanie się w sposób nieuprawniony dokumentem innej - fakt, nieżyjącej - osoby. Też jestem ciekaw opinii osób bardziej kompetentnych.
>
Wg mnie posługiwanie się dokumentem "Aktem Zgonu" ,który jest wydawany konkretnym osobą(UPRAWNIONYM)i podmiotom w uzasadnionych przypadkach ( jakim np.jest świadczenie ubezpieczeniowe )nie jest karalne,więc zięć jeśli jest nadal w związku z naszą córką nie narusza prawa wyk. AZ.
Co do prawa do prywatności - znowu wg mnie - już jest naruszane, w chwili zawierania takiej umowy ubezpieczenia. Moje życie staje się przedmiotem obrotu gospodarczego.
zgony ,śmierć jest ryzykiem 100% ,a jeśli ktoś chce z własnych środków opłacać takie ryzyko (akceptując czas oczekiwania :-))to nie widzę w tym problemu(można jedynie rozważyć to z innej perspektywy - etyki/sumienia...??) ,
czy ubezpieczenie wzajemne małżonków jest przedmiotem obrotu gospodarczego ?? Czy polisa ,która pokrywa zobowiązania jakie pozostawił zmarły ojciec/teść(moja żona dziedziczy jego dobra i zobowiązania - prawo spadkowe),którą opłacamy jest czymś złym? Ta polisa pomaga nam w uregulowaniu tych należności.
Właściciele firm powinni się cieszyć ,że ktoś (np.dzieci)dbają o to aby ich firmy przetrwały jeśli sami tego nie zrobili/zabezpieczyli ... ile osób ma prawidłowo sporządzony np.testament w PL?
Temat rzeka ,ale uważam ,że nie powinno się mówić nikomu na co ma wydawać pieniądze ,nawet jeśli dotyczy to naszej śmierci w ramach polisy grupowej i innej ..to tylko moje zdanie
Michał Cwynar edytował(a) ten post dnia 01.02.11 o godzinie 18:58