Temat: Trener - odnoszenie się do własnych doświadczeń

Znam trenerów, którzy ilustrując szkolenie różnymi historiami, nigdy nie mówią o własnych przypadkach, chociaż wiem, że część opisywanych wydarzeń właśnie im się przytrafiła. Ciekawe dlaczego? Jak myślicie?

konto usunięte

Temat: Trener - odnoszenie się do własnych doświadczeń

Uważam, że ludzie uczą się w bardzo indywidualny sposób. Jestem trenerem i jednocześnie zarządzam pracą trenerów - m.in. dobieram ich do grup. Wiem, których trenerów najchętniej kupują moi Klienci. Wiem to stąd, bo często jestem obecna w sali szkoleniowej, a po szkoleniu rozmawiam z uczestnikami i sponsorami projektu. Wnioski są takie: moi Klienci kupują tych, którzy dzielą się swomi doświadczeniami(ważne: dzielą się doświadczeniami, a nie LANSUJĄ SIĘ).

Zarówno sponsorzy szkolenia jak i uczestnicy szkolenia OCZEKUJĄ, aby trener miał doświadczenia m.in. po to, aby się nimi dzielił.

Ja, jako trener, również dzielę się swoimi doświadczeniami. Oczywiście, jak we wszystkim - ważne jest wyczucie i zachowanie równowagi pomiedzy inymi formami pracy na zajęciach. Dzielę się doświadczeniami, gdy chcę coś zilustrować. Również po to, odwołuję się do doświadczeń uczestników. Dyskutujemy o tych doświadczeniach, wyciągamy w nich wnioski - ludzie zapamiętują to, bo ludzie UWIELBIAJĄ opowiadania i historie.

Słyszeliście o człowieku, który się nazywa Robert McKee?

Jego uczniowie są autorami scenariuszy, reżyserami i producentami takich przebojów kasowych jak „Forrest Gump",„Erin Brockovich”, "Bezsenność w Seattle” czy „Nixon”. Zdobyli łącznie 18 Oscarów i 109 nagród Emmy. Robert McKee to najsławniejszy w Hollywood i najbardziej poważany nauczyciel scenopisarstwa. McKee współpracuje z wytwórniami Disney, Pixar i Paramount jako konsultant przy produkcji filmowej i telewizyjnej. Jednak to nie koniec jego aktywności zawodowej. Od lat Robert McKee szkoli bowiem biznesmenów (m.in. zespół kreatywny Microsoftu), ucząc ich w jaki sposób opowiadać w biznesie...historie.

Bo biznes, firmy, klienci to żywi ludzie. Tacy, którzy mają swoje pragnienia, emocje, uczucia, potrzeby, motywacje, aspiracje... „Żeby dogłębnie zaangażować ludzi, musisz opowiedzieć im historię” – twierdzi McKee.

Podpisuję się pod tym całą sobą.
Robert R.

Robert R. Prywatny detektyw;
trener windykacji,
doktorant n.
prawnych.

Temat: Trener - odnoszenie się do własnych doświadczeń

wplatanie doświadczeń zawodowych do szkolenia jest bardzo wskazane.

Widzę jak grupa reaguje nawet na sytuacje "niestandardowe" zastosowane kiedyś w windykacji. Solidnie ich to uaktywnia.



Wyślij zaproszenie do