Temat: Bełkot trenerów a modlitwa Świętego Tomasza ;)
W moim przekonaniu badania
nad różnicami generacyjnymi są raczej domeną socjologii, ale być może są na granicy ekonomii. Zakresy tych nauk nieco się pokrywają. Np. bardzo znany amerykańsko/brytyjski badacz Richard Sennett jest z wykształcenia socjologiem, a pisze głównie o ekonomii, wykłada też w London School of Economics. Podobnie interdyscyplinarnym naukowcem może być cytowany p. Jan Fazlagić.
Z ciekawości sprawdziłem i sprostuję. Richard Sennet pracuje w LSE na Wydziale Socjologii (Department of Sociology) i zajmuje się charakterem, rozumianym jako element postawy, czy tez sposób bycia we wspólczesnym świecie i jego relacjach (zawodowych, biznesowych, towarzyskich i innych.
Oto lista publikacji:
(2005) The culture of the new capitalism. Yale University Press, London. (2004) Respect: the formation of character in an age of inequality. Penguin. (2003) Respect: the formation of a character in a world of inequality. Allen Lane Publishers, London. (1998) The corrosion of character : the personal consequences of work in the new capitalism. W. W. Norton, London, UK.
W LSE ekonomia jest traktowana jako jedna z nauk społecznych i nie znaczy to, że socjolog nie może zajmować się ekonomią. Ale nie można powiedzieć - że Sennet zajmuje się głównie ekonomią - bo sie nie zajmuje.
To taki kamyczek do ogródka, który został na poprzedniej stronie