Dorota
Owczarska
konsultant, Training
Projects
Temat: Porozumiewanie się to wskaźnik zgranego zbioru ludzi
W dzisiejszym poście zamierzam opisać jeden wskaźnik dobrze zintegrowanego zespołu. Uważam, że jest to efektywna procedura komunikacyjna. Skupimy się teraz na roli informacji w opisywanym procesie. Badacze z Uniwersytetu w Nowym Jorku wskazują, że na komunikowanie się z innymi poświęcamy więcej niż 70% naszej aktywności. W tym 30% stanowi monolog lub dialog, a dwie trzecie słuchanie. Porozumiewanie się jest tak samo ważne w grupie w przedsiębiorstwie, podobnie jak w innych zbiorowościach ludzi, np. pomiędzy członkami rodziny, w zespole muzycznym, między piłkarzami. Inne opisy takich sytuacji każdy jest w stanie przeczytać w internecie: Coroczne Szkolenia IntegracyjneOdchodząc od zajmowanego stanowiska oraz zawodu, wymienianie informacji bywa najczęstszą aktywnością podczas wykonywania obowiązków służbowych. Delegujemy zadania, sporządzamy harmonogramy, wysłuchujemy narzekania klientów, ustnie przekazujemy, czego chcemy od osoby pracującej niżej w hierarchii firmy i uzgadniamy wspólne zamierzenia ze współpracownikami. Czasami zdarza się, iż przepływ informacji jest niezwykle chaotyczny. Wówczas partnerzy biznesowi są zmuszeni polegać wyłącznie na własnych domysłach lub usłyszanych plotkach.
Dla prawie każdego pracownika komunikacja to na pierwszym miejscu mowa. Ale to jest nieporozumienie. Ustna wymiana informacji wykorzystuje fizyczną właściwość jamy ustnej człowieka, aczkolwiek to tylko szczególny kanał wymiany myśli między ludźmi. Nazywa się to komunikacja mówiona. Trzeba zwrócić uwagę, że tylko gatunek ludzki ma umiejętność wymiany myśli za pomocą języka.
Badacze tego zjawiska wymieniają też inne techniki komunikacji międzyludzkiej, jednak szerzej na ten temat w następnym artykule, który ukaże się 12 marca.
Na tą chwilę to tyle moich przemyśleń.
Autor: Henryk Guc
I JESZCZE JAK CO MIESIĄC KILKA INTERESUJĄCYCH FAKTÓW DOTYCZĄCYCH WYJAZDÓW INCENTIVE Z OSTATNIEGO MIESIĄCA:
- Ciesząca się największym wzięciem forma zajęć : zadania survivalowe i szkoła przetrwania
- Najlepiej ocenione w kwestionariuszach po evencie aktywności – oceny grup: gry miejsce
- Średnia wielkość grupy zajęciowej: trzydzieści uczestników.
- Oczekiwane przez grupe dni tygodnia na gry: czwartek.
- Najczęściej wybierana część kraju: okolice Zegrza
ŹRÓDŁO: Training Projects
Oferujemy plenerowe szkolenia team building i bardzo atrakcyjne wyjazdy integracyjne dla przedsiębiorstw i organizacji.Ten post został edytowany przez Autora dnia 17.02.14 o godzinie 15:14