Dorota Owczarska

Dorota Owczarska konsultant, Training
Projects

Temat: Administrowanie działaniami projektowymi na szkoleniach

Dziedzina kierowania działaniem projektowym była w poprzednich dziesięcioleciach powodem znacznego zaangażowania intelektualnego wśród menedżerów całej gospodarki kraju. Pociąga to za sobą zapotrzebowanie na nowe procesy rozwojowe, na innowacyjne narzędzia skutecznego zarządzania i badania na temat doskonalenia procesów wytwórczych i konkurencyjności całych sektorów gospodarki.
Na rynku doradztwa dla biznesu występuje wyjątkowo wiele szkoleń w obszarze zarządzania działaniami projektowymi. W niniejszym artykule na blogu opiszę, czego oczekiwać w temacie tego typu projektów szkoleniowych i jakie zagadnienia były zawsze dla mnie kluczowe w takich sytuacjach. Podobne wskazówki znajdziesz tu: Wyjazdowe Szkolenia Efektywność Osobista .
Trzeba się podzielić, że od dobrych 10 lat wzrasta zainteresowanie działaniami projektowymi – we wcześniejszych latach tzw. project management, popularną w Wielkiej Brytanii. Technika była używana w przemyśle motoryzacyjnym, w obszarze gospodarki wytwarzającym na rzecz wojska, a po latach w wielkich medialnych projektach. Dzisiaj stała się to dopiero dyscyplina nauki niezwykle ważna na świecie. Organizacja Administrowania Działaniami Projektowymi opracował swoją teorię, techniki oraz ankiety w ramach diagnozowania aktywności kierowników projektów.
Kierowaniem projektem jest grupą narzędzi zarządzania bazującą na systemowej oraz wyodrębnionego planowania życia innowacyjnego projektu lub funkcji urządzenia w precyzyjnie zaplanowanym okresie i przy określonym cash flow projektu niezbędnego do zrealizowania określonego projektu.
W trakcie trwania projektu szkoleniowego z zakresu zarządzania projektem zauważam, że osoby biorące udział w szkoleniu pragną poznać metody i praktyczne kwestionariusze z takich tematów: układanie harmonogramów działań, określanie budżetu, organizowanie zadań, motywowanie personelu. Ci, którzy biorą udział w sesji szkoleniowej dobrze postrzegają teoretyczne poszukiwanie rozwiązań problemów w trakcie sesji szkoleniowych.
CO TO ZA BLOG?
Niniejszy portal redaguje kwartet mających wieloletni staż szkoleniowców prowadzących kursy dla organizacji i instytucji z wszelkich sektorów rynku.
Twórcą niniejszego felietonu jest Iwona Piga, trener prowadzący szkolenia z prowadzenia prezentacji oraz autor opracowań z obszaru pomiaru satysfakcji pracowników.
Na tej stronie zwykle piszemy także o:
- analizy motywacji specjalistów w dużych koncernach i małych firmach
- ankiety interpersonalne
- kursach z tematyki miękkiej
- wydarzenia dla załogi
- zarządzanie ludźmi
Nieodmiennie zachęcamy do kolejnych odwiedzin na tej stronie.