Temat: Zaproszenie do współpracy przy realizacji szkolenia dla...

Szanowni Państwo,

W związku z realizacją zamówienia na „Przeprowadzenie szkoleń dla Szkolnych Organizatorów Edukacji (SORE)” firma PM Group serdecznie zaprasza Państwa do współpracy w roli trenera.

Wymagania stawiane trenerom:
• Formalne przygotowanie do pracy trenera tzn. certyfikat trenera lub zaświadczenie o ukończeniu szkoły/studiów podyplomowych z zakresu umiejętności trenerskich;
• Wypracowane co najmniej 100 udokumentowanych godzin szkoleniowych realizowanych dla pracujących osób dorosłych z zakresu zagadnień, których dotyczyć ma prowadzony przez nich moduł/szkolenie;
• Wypracowane co najmniej 100 udokumentowanych godzin merytorycznego zaangażowania w realizację projektów rozwojowych adresowanych do kadr systemu oświaty;
Ponadto wskazane także:
• Udokumentowana znajomość metod technik i pracy coachingowej tzn. certyfikat coacha lub zaświadczenie o ukończeniu szkoły/studiów podyplomowych z zakresu umiejętności coachingowych;
• Udokumentowana znajomość metod ewaluacji projektów tzn. zaświadczenie o ukończeniu szkoły/studiów podyplomowych z zakresu ewaluacji.

Szkolenia realizowane w ramach zamówienia obejmując cykl 14 dni podzielonych na 5 modułów obejmujących następujące zagadnienia:

(2 dni) Moduł 1. Podstawy rozwoju organizacyjnego
Dzień 1. Główne założenia reformy. Zadania i kompetencje Szkolnego Organizatora Rozwoju Edukacji (SORE). Wymagania państwa wobec polskiej szkoły.
Dzień 2. Istota przeprowadzania zmiany w szkole.
(4 dni) Moduł 2. Diagnozowanie potrzeb rozwojowych placówki przy wsparciu SORE
Dzień 1. Pierwszy kontakt SORE z placówką, nawiązanie współpracy z dyrektorem placówki.
Dzień 2. Wykorzystanie dokumentacji szkoły i raportów z ewaluacji do zdiagnozowania potrzeb rozwojowych placówki.
Dzień 3. Współpraca SORE z Radą Pedagogiczną. Techniki pracy z grupą i radzenia sobie w sytuacjach trudnych.
Dzień 4. Techniki pracy z grupą. Rozwój umiejętności moderacji i facylitacji.
(4 dni) Moduł 3. Współpraca z zespołem zadaniowym i planowanie wsparcia rozwojowego w placówce
Dzień 1. Przygotowanie do prowadzenia warsztatu diagnostyczno–rozwojowego. Narzędzia do pogłębionej analizy obszarów rozwojowych szkoły.
Dzień 2. Formułowanie celów wsparcia rozwojowego i planowanie działań placówki podczas warsztatu diagnostyczno–rozwojowego.
Dzień 3. Planowanie wsparcia rozwojowego i tworzenie Rocznych Planów Wspomagania.
Dzień 4. Symulacja przebiegu warsztatów diagnostyczno–rozwojowych.
(2 dni) Moduł 4. Realizacja wsparcia placówki w ciągu roku szkolnego
Dzień 1. Pomoc w przełożeniu nabytych umiejętności nauczycieli na praktykę szkolną. Wykorzystanie technik coachingowych w pracy z nauczycielami i dyrektorem szkoły.
Dzień 2. Organizacja warsztatów i innych form wsparcia dla szkoły w celu realizacji RPW. Przygotowanie sprawozdania z RPW.
(2 dni) Moduł 5. Egzaminy końcowe
Dzień 1. Egzaminy końcowe.
Dzień 2. Egzaminy końcowe.

Przed przystąpieniem do realizacji szkoleń każda osoba zobowiązana jest do przejścia szkolenia trenerskiego w dniach 09-10.10.2012, na którym zostanie omówiona specyfika zamówienia i najważniejsze kwestie dotyczące programu zajęć. Osobom deklarującym chęć prowadzenia szkoleń w ramach zamówienia, które nadeślą swoje CV, zostaną rozesłane materiały dotyczące dziedziny oświaty i specyfiki projektu, na podstawie których będziecie się mogli Państwo wstępnie przygotować do spotkania TTT 09-10.10.2012.

Aby przystąpić z nami do realizacji zamówienia prosimy o przesłanie wypełnionego CV, którego wzór przesyłam w załączniku do środy 03.10.2012 r..

Jeśli możecie nam Państwo polecić dodatkowych specjalistów z powyższych zakresów, będziemy wdzięczni za wszelkie kontakty.
Pozdrawiam serdecznie

Paulina Malinowska
Specjalista ds. projektów
tel. 533 97 97 42
fax. (085) 745 44 00
paulina.malinowska@szkolenia-polska.pl