Dorota Owczarska

Dorota Owczarska konsultant, Training
Projects

Temat: Zwyczaje w różnych krajach a współpraca w grupie

W tym blogu postanowiłem zaprezentować jak zestaw cech narodowych wpływa na aktywność w mniejszej społeczności, jaką jest firma. Choć umiejętności kooperacji w większej zbiorowości bywają wśród pracodawców pozytywnie wyróżniane, samodzielność w pracy to także sprawdzony przepis na awans. Menedżerowie mający wysoki standard inteligencji ogólnej, podejmujący decyzje niekonformistycznie oraz dążący bez wahania do wybranych celów bez przeszkód awansują. Na przykład: Sensowne Wyjazdy
Na fakt, czy firma wyróżnia totalną samodzielność czy pracę razem z innymi pracownikami ma znaczenie kultura państwa, w której funkcjonuje. John Hoftede przeprowadził ankietę z obszaru kultur zarządczych instytucji będących z różnych państw. Wynika z nich, że możliwe jest, aby te kraje podzielić na szereg grup adekwatnie do zakresu, gdzie tradycja zarządcza preferuje pracę zespołową.
Mogę podać przykład, że firmy z Danii, Szwecji i Wielkiej Brytanii wysoko cenią zintegrowanie zespołu skoncentrowanych celów pracodawcy. W praktyce pozytywnie wyróżniają płaską konfigurację kierowania. Grupy wykonujące konkretne zlecenie są bardzo małe. Jednak w austryjackich koncernach całość aktywności bywa w ogromnym stopniu zestandaryzowana oraz zaprojektowana, natomiast czynności są dokładnie podzielone.
No i właśnie, jak każdy wie, Niemcy świetnie funkcjonują nawet w sporych grupach bez konieczności ciągłego kontrolowania ich pracy. Pracownicy w firmach japońskich są uczeni, aby być gotowym na konkurowanie o miejsce w hierarchii firmy i wyrobić w sobie silną motywację wewnętrzną. W tym przypadku nagradza się samodzielne podejście do zadania oraz przebojowość.
W następnym artykule o funkcjonowaniu zgranego działu w firmie zaprezentuję funkcje, jakie można pełnić w zespole oraz ich znaczenie dla działaniu grupy.
Na tą chwilę to tyle haerowych myśli.
Opracowanie: Grzegorz Guc
I DODATKOWO JAK ZAWSZE PORCJA INTERESUJĄCYCH STATYSTYK ODNOŚNIE WYJAZDÓW INCENTIVE Z MINIONEGO MIESIĄCA:
- Najczęściej wspominana w zapytaniach od klientów forma zajęć : zadania survivalowe i szkoła przetrwania
- Najwyżej ocenione w ankietach po szkoleniu ćwiczenia – opinie grup: gry konstrukcyjne z klockami
- Uśredniona wielkość grupy szkoleniowej: siedemdziesiąt pracowników.
- Optymalne dla klienta dni tygodnia na incentive: środek tygodnia.
- Najchetniej zamawiana destynacja: Kaszuby

ŹRÓDŁO: Training Projects
Pracujemy jako ekipa trenerów z praktyką biznesową ale jednocześnie uprawnieniami związanymi z wspinaczką i grotołastwem, co pozwala nam na oferowanie eventów w formie plenerowej, łącząc rozwój zespołów z grami outdoor. Pracujący dla nas szkoleniowcy to także znani himalaiści i polarnicy i nieprzeciętne osobowości.