konto usunięte

Temat: Czego uczą nas konie...

Według mnie, od koni można nauczyć się wielu cennych rzeczy, oraz czerpać wiedzę z ich zachowań. O czym mowa? Przede wszystkim o lojalności, zaufaniu i trosce o innych. Gdyby konie nie posiadały tych cech charakteru, nie byłby w stanie przetrwać 50 milionów lat… Dzięki koniom możemy poznać wartość niemego języka, czyli gestów i mimiki. To dzięki obcowaniu z końmi, mogłam się nauczyć, że przemoc i wymuszanie nie jest drogą do sukcesu. Osiągnąć dany cel pomaga współpraca, partnerstwo i prawo do wolnego wyboru. Poza tym, konie uczą ludzi samodzielności, pewności siebie i odwagi.

Czy Tobie także wydaje się, że od koni można się sporo nauczyć? Czy myślisz, że tą wiedzę mógłby wykorzystać każdy, nie tylko koniarz, ale i biznesmen czy przedsiębiorca? Jakie masz stanowisko w tej kwestii?

Założyłam ten temat w innej grupie, ale w tej się także przyda :). Ja mam pomysły na tego rodzaju szkolenia, właśnie jestem w trakcie pisania programu szkoleniowego i kto wie... :). Może za jakiś czas się takowe odbędzie w zaprzyjaźnionej stadninie :).
Marcin K.

Marcin K. Event Coordinator

Temat: Czego uczą nas konie...

Jest stadnina która prowadzi takie szkolenia od co najmniej 6 lat! Fajne miejsce na Kaszubach w Lubaniu - pod Kościerzyną!
Agata Wiatrowska

Agata Wiatrowska właścicielka
HorseSense,
facylitator
programów
rozwojowyc...

Temat: Czego uczą nas konie...

Witajcie:)

Miło, że się zrobił ruch na tym forum.
Szkolenia tego typu się powoli rozwijają, w tym momencie prowadzi je Akademia Przygoda, Spirit of Leadership, Soida Consulting, Bukszpa Polo, Event Company, EquiEducation, i kilku trenerów niezależnych - w wielu lokalizacjach.

2 tygodnie temu odbyła się w Warce międzynarodowa konferencja - EAHAE Stowarzyszenia zrzeszającego ludzi na całym świecie "Poszerzając horyzonty - konie w szkoleniach ludzi"
70 osób z 18 krajów wymieniało doświadcznie w tym zakresie.
Strona Stowarzyszena: http://eahae.com.

Pozdrawiam

Agata

Marcin K.:
Jest stadnina która prowadzi takie szkolenia od co najmniej 6 lat! Fajne miejsce na Kaszubach w Lubaniu - pod Kościerzyną!
Sylwia Burgieł

Sylwia Burgieł Student, Uniwersytet
Warszawski

Temat: Czego uczą nas konie...

Apeluję do miłośników koni: Nie korzystajcie z usług dorożkarzy!
Zobaczcie drastyczny artykuł:

http://www.agronews.com.pl/pl/102,159,4400,16,3,morder...

konto usunięte

Temat: Czego uczą nas konie...

Agata Obidowicz:
Czy Tobie także wydaje się, że od koni można się sporo nauczyć? Czy myślisz, że tą wiedzę mógłby wykorzystać każdy, nie tylko koniarz, ale i biznesmen czy przedsiębiorca? Jakie masz stanowisko w tej kwestii?

Myślę, że przede wszystkim uczą cierpliwośći

konto usunięte

Temat: Czego uczą nas konie...

Zapraszam na warsztat:

Czego uczą konie? Przestrzeń mentalna jako przestrzeń wolności – warsztat

Warsztat rozwoju osobistego poświęcony pracy z ograniczającymi postawami.

27 maja 2017, 11.00 – 19.00
Stajnia Grzmiąca, Grzmiąca k/Grodziska Mazowieckiego

Założenia i metoda:

Proponujemy państwu innowacyjny warsztat rozwoju osobistego, oparty z jednej strony o założenia treningu przywództwa z wykorzystaniem koni, z drugiej zaś o filozofię szkoły terapeutycznej Gestalt. Spopularyzowana w Polsce przez Agatę Wiatrowską metoda szkolenia liderów w biznesie i zarządzania zespołem wykorzystuje konie jako trenerów, poprzez stworzenie sytuacji, w której uczestnik może doświadczać siebie w relacji z koniem i odkrywać własną autentyczność i potencjał…. To podejście współgra z określonymi w Gestalcie trzema filarami rozwoju, którymi są obecność tu i teraz, kontakt i relacja.

Konie każdorazowo wymagają wejścia w kontakt z sytuacją i bycia obecnymi tu i teraz. Ponadto są niezwykle wrażliwymi obserwatorami naszego zachowania, postawy, a nawet oddechu i tętna, i dlatego stają się zwierciadłem naszych emocji, intencji i postaw. Odpowiedzi konia są autentyczne i dają nam konkretne informacje o spójności naszych zachowań i zbalansowaniu emocji. Konie odpowiadają zaufaniem na uważność, jasność decyzji i skoncentrowaną energię. Warsztat oparty na relacji i współpracy z koniem przełamuje nasze ograniczenia myślowe i nawykowe postawy, a informacja zwrotna ze strony zwierzęcia jest łatwiej przyjmowana, niż od człowieka. Doświadczenie komunikacji z końmi uruchamia intuicję, świadomość doznań płynących z ciała oraz emocje. Pozwala to zobaczyć sytuację wszystkimi zmysłami, ucieleśnić ją i zakotwiczyć. Jednocześnie kontakt z końmi uruchamia archetypowy przekaz o koniu jako wcieleniu mocy i triumfu z jednej strony, a łagodności i piękna z drugiej. Dlatego właśnie warsztat z końmi umożliwia w praktyce to, o czym teoretyczne mówią nurty integralne, w tym Gestalt.

Tematy i cele:

W trakcie warsztatów pojawią się następujące tematy:
praca ze strefą komfortu,
odkrycie automatyzmów i nauka zmiany; nauka poszukiwania rozwiązań zamiast trzymania się planu,
rozpoznawanie siebie w przestrzeni,
problem własnych i cudzych granic i respektowania cudzych granic, praca w relacji
umiejętności społeczne i schematy tworzenia relacji; porozumienie bez przemocy,
autentyczność wobec siebie i świata.

Szczegóły:

Warsztat prowadzony będzie przez dwie osoby i czterech końskich trenerów. Podczas zajęć będziemy pracować z końmi z ziemi, wcześniejsze doświadczenia z końmi nie mają znaczenia. Ćwiczenia są bezpieczne dla osób, które pierwszy raz w życiu mają kontakt z tymi zwierzętami, a konie są odpowiednio dobrane. Nie istnieje możliwość nieprawidłowego czy niewłaściwego wykonania zadań, bo samo podjęcie próby jest wejściem w proces rozwoju, a w rzeczywistości tu i teraz, w której przebywają konie, rozwiązania same się wyłaniają i dopełniają. Możliwe jest także zrezygnowanie z niektórych ćwiczeń i badanie przestrzeni lęku lub oporu. Całość pracy zostanie nagrana na video i analizowana w trakcie rozmowy z prowadzącymi i przekazana uczestnikom.

Prowadzące:

Klaudia Niemkiewicz – antropolożka kultury i trenerka koni. Z końmi związana od dzieciństwa, zawodniczka ujeżdżenia, instruktorka jeździectwa z uprawnieniami Polskiego Związku Jeździeckiego, przez kilka lat prowadziła własną stajnię. Układa konie do sportu i do jazdy rekreacyjnej. Uczestniczyła w szkoleniach Open by Horses poświęconych metodzie Horse Assisted Education w ramach programu Kadry Przemysłu Końskiego Polskiego Związku Jeździeckiego. Jest także specjalistką w zakresie polskiego śpiewu tradycyjnego i tradycyjnych technik emisyjnych. W swojej pracy naukowej zajmuje się w między innymi odnajdywaniem śladów ontologii niepiśmiennych kultur tradycyjnych we współczesności.

Anna Kapusta – Twórczyni i praktyczka koncepcji tekstoterapii kulturowej, badaczka, autorka książek naukowych i literackich. W roku 2011 opublikowała książkę biblioterapeutyczną dla kobiet Listy do skały rekomendowaną przez Stowarzyszenie Nowej Psychologii w Krakowie jako materiał literacki wspierający psychoterapię i rozwój osobisty kobiet. Od 2014 roku uczestniczy w szkoleniach i warsztatach z zakresu rozwoju osobistego oraz prowadzi warsztaty biblioterapeutyczne i tekstoterapeutyczne. Zrealizowała także trzy stopnie warsztatów pracy z ciałem według autorskiego programu Nowej Psychologii z wykorzystaniem technik psychoterapii Gestalt, metody Lowena oraz psychodramy (2014-2015) oraz ośmiotygodniowy kurs Mindfulness – Based Stress Reduction (2015).

Ilość miejsc: 8-10.
Czas trwania: 11.00-19.00
Koszt: 350 zł w tym udział w zajęciach, obiad, gorące napoje, materiały video z zajęć.

Zapisy:
klaudia.niemkiewicz@gmail.com, tel. 519 786 907.
Rezerwacja miejsc poprzez wpłatę zaliczki w wys. 100 zł na konto:
SKJ Wesołe Kopytko
BGŻ BNP Paribas 07 2030 0045 1110 0000 0385 8930

Miejsce i dojazd:
Grzmiąca koło Żabiej Woli, ul. Polnej Róży. Dojazd trasą nr 8, lub autobusem z Okęcia do przystanku Nowa Bukówka.

http://wesolekopytko.pl/czego-ucza-konie-przestrzen-me...



Wyślij zaproszenie do