Marta Radziszewska pracownik projektu
Temat: SZKOLENIA CISCO CCNA LUBLIN
Fundacja Polskiej Akademii Nauk Oddział w Lublinie „Nauka i Rozwój Lubelszczyzny” zaprasza do udziału w projekcie LUBELSKA AKADEMIA KOMPETENCJIrealizowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Celem projektu jest objęcie wsparciem szkoleniowym z zakresu transportu i technologii IT przedsiębiorstw z terenu województwa lubelskiego i ich pracowników, oraz stworzenie im możliwości adaptacji w zmieniających się warunkach gospodarczych.
Projekt skierowany jest do MIKRO, MAŁYCH oraz ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW z terenu województwa lubelskiego.
1. SZKOLENIE „CISCO ZE SPECJALISTYCZNYM JĘZYKIEM ANGIELSKIM”
W kategorii szkoleń Cisco jest to szkolenie podstawowe, ale zawierające materiał techniczny, sieciowy, specjalistyczny. Szkolenie to otwiera ścieżkę szkoleń Cisco.
Część pierwsza szkolenia – 100 godzin łącznie
1. CISCO (ICND1) – 40 godzin
Cel szkolenia:
Dostarczanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do wdrożenia i wsparcia małych sieci podłączonych do jednego przełącznika z przełącznikiem uruchamiania pojedynczej sieci VLAN. Przełącznik jest podłączony do routera, który zapewnia kierowanie linkiem do symulacji Internetu i biura firmy.
2. CISCO (ICND2) – 40 godzin
Cel szkolenia:
Przekazanie informacji na temat wykorzystania przełączników Cisco Catalyst i routerów Cisco połączonych w sieci LAN i WAN zwykle znajdujących się w średnich witrynach w sieci. Kurs pomaga dostarczyć wiedzy i umiejętności niezbędnych do instalacji, obsługi i rozwiązywania problemów małych i średnich oddziałów sieci Enterprise, w tym kilka konfiguracji przełączników i routerów, podłączenie do sieci WAN i wdrażanie bezpieczeństwa sieci.
3. CISCO (laboratorium) – 20 godzin
Cel szkolenia:
Ćwiczenia praktyczne na sprzęcie Cisco – routery i przełączniki – z większym naciskiem na stronę praktyczną i indywidualną pracę uczestników.
Część druga szkolenia – 50 godzin łącznie
1. Specjalistyczny język angielski
Cel szkolenia:
Ukierunkowanie wiedzy na zapoznanie się uczestników z anglojęzycznymi komendami, niezbędnymi do zarządzania siecią.
PODSUMOWANIE :
Ogólny czas trwania szkolenia: 150 godzin
Szkolenie zajmuje około 3 miesięcy
Możliwość stworzenia 2 grup:
• grupa weekendowa, w której zajęcia odbywają się w soboty i niedziele w godzinach 8:00 – 15:00 (max)
• grupa tygodniowa, w której zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w godzinach 17:00 – 21:00 (max)
Ponadto uczestnicy projektu otrzymają:
- bezpłatne materiały szkoleniowe
- poczęstunek podczas zajęć
Koszty dojazdu na szkolenia uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.
W trakcie realizacji szkoleń przewidziano trzy egzaminy częściowe oraz egzamin końcowy w jednostce certyfikującej Person VUE.
Kursanci po ukończeniu szkolenia zdają egzamin Cisco CCNA, po jego zdaniu otrzymują dyplom bezpośrednio od firmy Cisco i stają się certyfikowanymi inżynierami sieciowymi Cisco na poziome Associate. Wszyscy uczestnicy kursu otrzymują zaświadczenia zgodne z § 6 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauk z dnia 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. nr 31, poz. 216).
DANE KONTAKTOWE ORAZ DOKUMENTY ZGŁOSZENIOWE NA STRONIE INTERNETOWEJ
http://PROJEKTLAK.PL