konto usunięte

Temat: Reach

Witam, czy ktos wie o szkoleniach dotyczacych REACH, badź cokolwiek wie w tym temacie?
Andrzej D.

Andrzej D. Technical Director,
INNOVATOR Sp. z o.o.
Gliwice

Temat: Reach

Zapraszam

http://www.goldenline.pl/grupa/reach

Pozdrawiam
Andrzej D.

Andrzej D. Technical Director,
INNOVATOR Sp. z o.o.
Gliwice

Temat: Reach

Bliższe informacje na stronach internetowych:

http://imn.gliwice.pl/Konfszcz.asp?Nk=4&Poz=1&nz=1

http://reach.imn.gliwice.pl/

PozdrawiamAndrzej Domagała edytował(a) ten post dnia 15.11.07 o godzinie 16:19
Agata Witkowska

Agata Witkowska Specjalista ds.
Ochrony Środowiska ,
SGS Polska Sp. z
o.o.

Temat: Reach

Zapraszam Państwa na szkolenia organizowane przez SGS.

http://www.pl.sgs.com/pl/academy_sgs_in_a_cooperation_...

Temat: Reach

Witam Serdecznie , zapraszamy na studia podyplomowe w Trójmieście.
Celem studiów podyplomowych jest przekazanie najbardziej aktualnej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa chemicznego wynikającej przede wszystkim z rozporządzenia reach.
W trakcie studiów słuchacze będą mieli możliwość zapoznania się z przepisami krajowymi i wspólnotowymi dotyczącymi obrotu i stosowania chemikaliów, w szczególności wymaganiami i obowiązkami nałożonymi na przedsiębiorców rozporządzeniem reach. Ważnym elementem studiów są wykłady z toksykologii i ekotoksykologii przygotowujące słuchaczy do sporządzenia dossier rejestracyjnego.
Studia umożliwią słuchaczom nabycie praktycznych umiejętności:
• Klasyfikacji substancji i preparatu z uwzględnieniem założeń systemu GHS
• Oznakowania opakowania substancji lub preparatu oraz sporządzenia karty charakterystyki
• Wdrożenia obowiązków wynikających z rozporządzenia reach w przedsiębiorstwie-rejestracja, badania i ich koszty, raport bezpieczeństwa chemicznego
• Posługiwanie się narzędziami reach-IT i IUCLID 5

Słuchacze:
Słuchaczami studiów podyplomowych mogą być osoby zainteresowane zdobyciem nowych kwalifikacji zawodowych w ramach nowej polityki Unii Europejskiej w dziedzinie chemikaliów.

Wykładowcy wywodzą się z Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Medycznej w Gdańsku, Biura do Spraw Substancji i Preparatów Chemicznych w Łodzi i EKOFUTURY. Są specjalistami w dziedzinie zarządzania chemikaliami, posiadają również wieloletnie i bogate doświadczenie praktyczne i dydaktyczne.

Studia składają się z 14 modułów tematycznych i obejmują 224 godziny dydaktyczne. Odbędą się w układzie dwusemestralnym i zakończą się egzaminem.
Zajęcia dydaktyczne rozpoczną się w kwietniu 2008 roku i odbywać się będą w Trójmieście w klimatyzowanej sali, wyposażonej w nowoczesny sprzęt audiowizualny. Koszt dwusemestralnych studiów 6000 zł
Więcej informacji pomcert.pl/pomreach/

Temat: Reach

Szanowni Państwo,

Pomorskie Centrum Badań i Technologii Środowiska POMCERT ma przyjemność zaprosić osoby zainteresowane tematyką rozporządzenia REACH na trzydniowe szkolenie, na którym zostaną wnikliwie omówione poszczególne elementy procesu rejestracji substancji chemicznych. Celem szkolenia jest przedstawienie praktycznych zagadnień związanych z zarządzaniem substancjami chemicznymi w przedsiębiorstwie.
Pierwszy dzień to szkolenie teoretyczne, które pozwoli Państwu poznać nowe przepisy prawne zmieniające zasady zarządzania substancjami chemicznymi. Poznacie Państwo obowiązki przedsiębiorców (rejestracja, badania i ich koszty, raport bezpieczeństwa chemicznego, karty charakterystyki) oraz zdobędziecie praktyczną wiedzę w zakresie wypełniania dokumentacji. Natomiast kolejne dwa dni to udział w warsztatach, które pozwolą zapoznać się z informatyczną stroną rozporządzenia REACH, ze stosownym oprogramowaniem służącym do wymiany informacji w ramach SIEF i sporządzenia dokumentacji rejestracyjnej (IUCLID) oraz z procedurami komunikacji z Europejską Agencją Chemikaliów. Obydwa moduły zaplanowane są w terminie 9-11 czerwca 2008 roku, co pozwoli Państwu na uczestnictwo wybiórczo w każdym lub też łącznie w dwóch podczas trzech dni. Koszt uczestnictwa w całym szkoleniu proponujemy w wyjątkowo promocyjnej cenie 1200 PLN. Szkolenie odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo- Technologicznym w Gdyni.
Już od 1 czerwca 2008 roku rozpoczyna się okres wstępnej rejestracji przy użyciu udostępnionego przez Europejską Agencję Chemikaliów oprogramowania – jeśli jeszcze nie zapoznaliście się Państwo z rozporządzeniem REACH i jego informatyczną stroną, to właśnie jest najlepszy i zarazem ostatni moment.
ZAINTERESOWANYCH PROSZę O KONTAKT - ILOść MIEJSC OGRANICZONAAgnieszka Langowska edytował(a) ten post dnia 09.05.08 o godzinie 10:20
Emilia W.

Emilia W. Product Manager,
Wydawnictwo Verlag
Dashofer

Temat: Reach

Ja również zapraszam na szkolenia z REACHA:
Obowiązki producentów chemikaliów wynikające z rozporządzenia REACH
http://www.akademiadashofera.pl/index.php?d=seminaria&...
oraz
Obowiązki i uprawnienia dalszych użytkowników i dystrybutorów w ramach rozporządzenia REACH - aspekty prawne
http://www.akademiadashofera.pl/index.php?d=seminaria&...

Temat: Reach

BEZPŁATNE SZKOLENIE REACH dla przedsiębiorstw – szkolenie przedkonferencyjne.
W dniu 1 czerwca 2007, Komisja Europejska wdrożyła nowy system regulacyjny dla rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i ograniczeń w zakresie chemikaliów ("REACH"). Oficjalnym celem nowych regulacji jest ochrona zdrowia ludzkiego i środowiska naturalnego, przy jednoczesnym utrzymaniu konkurencyjności i zwiększenie zdolności innowacyjnych przemysłu chemicznego Unii Europejskiej (UE). W ramach nowego systemu, przedsiębiorstwa, które produkują lub importują więcej niŜ jedną tony substancji chemicznej rocznie
na rynek UE są zobowiązane do rejestracji substancji w centralnej bazie danych. W okresie wstępnej
rejestracji, która rozpoczęła się w czerwcu 2008, producenci i importerzy mają 6-miesięczny okres wstępny na rejestrację substancji, po której następuje formalna rejestracja substancji z nowo utworzonej Europejskiej Agencji Chemikaliów. Wiele firm z sektora olejów i paliw śledzi zmiany odnoszące się do REACH poprzez organizacje zawodowe, jak równieŜ wymianę informacji poprzez warsztaty i konferencje. Na przykład,cząsteczki polimeru są zwolnione z obowiązku rejestracji, jednak, monomery będą musiały być rejestrowane,tak jak niektóre substancje wykorzystywane do formułowania komponentów produkowanych lub importowanych do Unii Europejskiej. Takie i inne problemy zostaną przedstawione na tym szkoleniu.
Przewodnicząca:
- Dr Izabela Czaplicka, LOTOS GROUP
Pełnomocnik Grupy LOTOS ds. wdrażania REACH, znająca problematykę zrozumienia i wdrażania w praktyce z perspektywy dużego przedsiębiorstwa chemicznego.
Kluczowi eksperci:
- Dr Andrzej Kalski, Biuro Preparatów i Substancji Chemicznych. Jeden z najbardziej doświadczonych
ekspertów i trenerów tematyki REACH w Polsce. Codzienny kontakt z Europejskim Biurem Chemikaliów oraz polskimi władzami i przedsiębiorcami umożliwia wyjątkową praktyczną ocenę wymagań związanych z wdrożeniem REACH.
- Mgr Sławomir Piliszek jest jednym z najlepszych fachowców zajmujących się analizą oddziaływania substancji chemicznych na środowisko i zdrowie ludzi przy pomocy metod modelowych QSAR.
Przeprowadził teŜ wiele szkoleń i doradztw związanych z wdraŜaniem REACH w przedsiębiorstwach.
Program:
Poniedziałek, 8 Września 2008
10.00 – 13.00 Sesja Poranna prowadzona przez mgr Slawomira Piliszka
Podstawy i praktyczne zastosowanie REACH
13.00 – 14:00 Lunch
14:00 – 16.00 Sesja Popołudniowa prowadzona przez dr Andrzeja Kalskiego Najnowsze doświadczenia z wdrożenia REACH
16:00 – 17.00 Sesja Panelowa z udziałem dr Andrzeja Kalskiego i mgr Sławomira Piliszka
17:00 – 17:15 Podsumowanie
Grupy Docelowe:
Przedstawiciele przedsiębiorstw, administracji, uczelni, którzy chcieliby poznać najnowsze aspekty związane z wdrażaniem REACH w przemyśle.
Koszt:
Udział w szkoleniu jest bezpłatny (szkolenie dofinansowane z funduszy NFOŚiGW) i obejmuje materiały
szkoleniowe oraz przerwy kawowe. Dojazd, nocleg oraz lunch nie są finansowane w ramach szkolenia.
Miejsce: Gdańsk , Politechnika Gdańska
Termin: 8 września
Krzysztof Pietrzak

Krzysztof Pietrzak Meritum Competence -
stała obsługa
ochrona środowiska,
au...

Temat: Reach

Szanowni Państwo,

Zapraszam na szkolenie:

Rozporządzenie REACH i system GHS wdrożony w Unii Europejskiej Rozporządzeniem CLP – aktualne zmiany wykłady i ćwiczenia (warsztaty IUCLID 5)

Zakopane, 21-23 września 2011 r.

PROGRAM SZKOLENIA

22 WRZEŚNIA 2011 R.
PROWADZĄCY: JACEK CIEŚLA – BIURO DO SPRAW SUBSTANCJI CHEMICZNYCH

1. Pierwszy termin rejestracji - podsumowanie; omówienie głównych problemów oraz najczęstszych błędów popełnianych przez rejestrujących,
2. Zmiany w najnowszej wersji systemu REACH-IT; nowe funkcje (w tym poinformowanie o substancjach w wyrobach i inne). Zmiany na stronie internetowej Europejskiej Agencji Chemikaliów,
3. Współpraca w ramach SIEF: praktyczne aspekty współpracy z wiodącym rejestrującym,
4. Co nowego w IUCLID 5.3, 5.3.1,5.3.2, 5.4 i kolejnych wersjach,
5. Konsultacje, dyskusja.
Warsztaty – zajęcia praktyczne z wykorzystaniem IUCLID 5.3.1

1. Przypomnienie najważniejszych funkcji programu,
2. Przygotowanie dokumentacji inquire w praktyce oraz omówienie najczęstszych błędów popełnianych przez przedkładających,
3. Dokumentacja rejestracyjna uczestnika wspólnego przedłożenia – jak dokonać skutecznej aktualizacji dokumentacji.

23 WRZEŚNIA 2011 R.
PROWADZĄCY: MONIKA WASIAK-GROMEK – BIURO DO SPRAW SUBSTANCJI CHEMICZNYCH

1. Zmiany w Raportach Bezpieczeństwa Chemicznego – wprowadzone w Rozporządzeniu Komisji (UE) NR 252/2011 z dnia 15 marca 2011 r. zmieniającym załącznik I do rozporządzenia (WE) nr 1907/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów (REACH),
2. Karta charakterystyki – podstawowy dokument przekazywania informacji o substancji i mieszaninie w łańcuchu dostaw – omówienie zmian w zakresie wymagań co do tego dokumentu wprowadzonych Rozporządzeniem Komisji (UE) NR 453/2010,
3. Opracowywanie scenariuszy narażenia po wejściu w życie Rozporządzenia Komisji (UE) NR 453/2010,
4. Postępowanie z substancjami z załącznika XIV, tzw. SVHC,
5. Obowiązki poszczególnych uczestników w łańcuchu dostaw w świetle rozporządzenia REACH – czy jego kolejne nowelizację redystrybuują adresatów głównych obowiązków?
6. Rozporządzenie CLP - omówienie zakresu zmian wprowadzonych przez II ATP do rozporządzenia CLP,
7. Najnowsze zmiany (wprowadzone i planowane) w krajowym prawie dot. postępowania
z chemikaliami – m. in. ustawa z dnia 25 lutego 2011 r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach.
8. Konsultacje, dyskusja.

Więcej informacji znajdziecie Państwo pod adresem:
http://www.szkolenia.meritumnet.pl/index.php/szkolenia

Zapraszam,

Krzysztof Parol
Meritum Comp
tel. 728 956 434
Małgorzata P.

Małgorzata P. Inspektor ds.
kontroli jakości

Temat: Reach

czy ktoś wie czy takie szkoelnia organizowane sa w Poznaniu ?

Następna dyskusja:

Zapraszamy na WARSZTATY: RE...




Wyślij zaproszenie do