Dorota Owczarska

Dorota Owczarska konsultant, Training
Projects

Temat: Dobre praktyki współdziałania w zespole

W niniejszym portalu od kilku tygodni przedstawiam korzyści płynące z pracy w zintegrowanej grupie pracowniczej. W poprzednim miesiącu miałem przyjemność poprowadzić cykl warsztatów menedżerskich z tematu budowania grupy pracowniczej. Uczestnicy szkoleń omawiali przypadki pracy zespołowej, które napotkali w swojej pracy w firmach. Po tym spotkaniu opracowałem kilka dobrych praktyk funkcjonowania w zespole. Pozostałe zasady czytelnik może znaleźć także na tej stronie: Analizy - Szkolenia
Dalej prezentuję reguły pracy w dziale pracowniczym. Opisałem je jako studium przypadku rzeczywistych działań w przedsiębiorstwie.
1. Przygotuj się na cykliczne zebrania zespołu
Tamara jest kierownikiem wydziału marketingu. Pracuje z dość dużą i ambitną grupą informatyków, specjalistów ds. obsługi klienta i innych zatrudnionych. Aby pracownicy byli zdolni ze sobą współdziałać, menedżerka wprowadziła regularne narady. Zebrania odbywają się zawsze w środę o godz. 8.00 oraz zajmują mniej więcej 3 godziny. Po naradzie menedżerka spisuje rezultaty spotkania oraz czynności do wykonania dla wszystkich członków zespołu.
2. Poznaj swoich kolegów z pracy
Adam pracuje w dziale zarządzania projektami. Każdego dnia aktywnie uczestniczy w wielu działaniach z nowymi i starymi osobami zatrudnionymi w tym dziale, mimo że oni pracują w innych miastach. Ażeby zatrudnieni w opisywanej korporacji sprawniej ze sobą współdziałali, w każdym miesiącu dział kadr deleguje ich na 7 godzin na nieformalne spotkania w dobrym motelu.
3. Bazy kompetencji w zespole
Beata była w zeszłym miesiącu dyrektorem mikro firemki reklamowej. Instytucja ma 3 specjalistów. Właścicielka wybrała dla celów gromadzenia wiedzy system komputerowy do tworzenia bazy kompetencji w zakresie funkcjonowania w organizacji. W ten sposób osoby zatrudnione w firmie będą działać razem i będą wiedzieć, jakie procesy są w tej instytucji.
To tyle moich przemyśleń.
Opracowanie: Tomasz Kowal
I DODATKOWO JAK ZWYKLE PAKIET NIEZNANYCH ANALIZ ODNOŚNIE TEAM BUILDING Z MINIONEGO OKRESU:
- Najczęściej wspomianana w zapytaniach od klientów forma gier : scenariusz społeczny
- Najlepiej wycenione w kwestionariuszach po warsztacie ćwiczenia – oceny grup: scenariusz społeczny
- Przeciętna wielkość grupy szkoleniowej: dziesięć uczestników.
- Najlepsze dla zamawiającego dni tygodnia na impreze: końcówka tygodnia.
- Najchetniej wybierana część kraju: Zakopane

ŹRÓDŁO: Training Projects
Tworzymy scenariuszowe szkolenia team building i długo niezapomniane wyjazdy integracyjne dla firm.
Nasze scenariuszowe wyjazdy integracyjne i praktyczne szkolenia team building są rekomendowane przez setki instytucji z całego kraju.