konto usunięte

Temat: DLA OSÓB UBIEGAJĄCYCH SIĘ O LICENCJĘ SYNDYKA

Mam zaszczyt wraz z Instytutem Europeistyki zaproponować Państwu udział w szkoleniu:

„DLA OSÓB UBIEGAJĄCYCH SIĘ O LICENCJĘ SYNDYKA”
Szkolenie bardzo szczegółowo oraz profesjonalnie przygotuje
do egzaminu w Ministerstwie Sprawiedliwości

Szkolenie kierowane jest do:

• dyrekcji, prezesów, członków zarządu, pracowników administracji państwowej, właścicieli firm prywatnych,
• osób wykonujących zawód syndyka,
• osób zamierzających zdobyć zawód syndyka
• osób spełniających wymogi ustalone w Ustawie z dnia 15 czerwca 2007 roku o licencji syndyka (Dz. U. 07.123.850) w sprawie szczególnych kwalifikacji oraz warunków wymaganych od kandydatów na syndyków upadłości,
• osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu prawa upadłościowego,

Cel szkolenia:

Przedstawienie uczestnikom niezbędnych wiadomości dotyczących nowych zasad zawartych w prawie upadłościowym i naprawczym. Porównując z obecnie obowiązującym reżimem prawnym, omówione zostaną przewidywane kierunki przebiegu postępowania upadłościowego w kontekście roli i obowiązków syndyka, nadzorcy sądowego i zarządcy. Szczególna uwaga poświęcona będzie skutkom ogłaszanej upadłości oraz zmodyfikowanego trybu likwidacji całego przedsiębiorstwa upadłego jak i poszczególnych rodzajów jego składników. Przybliżone również zostaną nowe zasady przygotowania listy wierzytelności i planu podziału funduszu masy ze szczególnym uwzględnieniem pozycji wierzytelności zabezpieczonych hipoteką, zastawem , zastawem rejestrowym, zastawem skarbowym i hipoteką morską. Omówione zagadnienia dotyczące nowego prawa upadłościowego, pozwolą uczestnikom poznać rozszerzoną rolę syndyka, nadzorcy sądowego i zarządcy, celem właściwego przygotowania się do roli wypełnienia obowiązków określonych przez ustawodawcę.

Program szkolenia:

Program szkolenia obejmuje kwestie prawne, ekonomię, finanse oraz zarządzanie w postępowaniu upadłościowym i naprawczym. Zostaną omówione przykładowe pytania oraz zadania, które pojawiły się na egzaminie.

• Wprowadzenie do postępowania upadłościowego i naprawczego. Nowe zasady i zmiany w stosunku do obecnie obowiązujących przepisów. Omówienie reguł związanych z przebiegiem postępowania w przedmiocie ogłoszenia upadłości oraz przedstawienie ogólnego zarysu kierunków postępowania upadłościowego z punktu widzenia roli syndyka, nadzorcy sądowego i zarządcy. Formy zakończenia postępowania upadłościowego.
• Funkcje, obowiązki i powiązania organów postępowania upadłościowego (sąd, sędzia komisarz, syndyk, nadzorca sądowy, zarządca, tymczasowy nadzorca sądowy, zarządca przymusowy oraz rada wierzycieli, zgromadzenie wierzycieli, upadły).
• Sędzia komisarz, a syndyk, nadzorca sądowy, zarządca – nadzór, sprawozdawczość i odpowiedzialność.
• Upadłość konsumencka .
• Czynności syndyka masy upadłości. Problematyka związana z ustaleniem masy upadłości, przygotowanie listy wierzytelności i podział funduszy masy.
• Skutki ogłoszenia upadłości wobec upadłego, jego majątku, zobowiązań i czynności dokonanych przed ogłoszeniem upadłości, z omówieniem różnic oraz nowości wprowadzonych przez ustawodawcę.
• Likwidacja masy upadłości – charakterystyka poszczególnych wariantów likwidacji przedsiębiorstwa upadłego oraz poszczególnych rodzajów składników majątkowych. Status wierzycieli zabezpieczonych rzeczowo na majątku upadłego.
• Wpływ postępowania upadłościowego na treść i trwałość stosunku pracy.
• Rachunkowość w postępowaniu upadłościowym, interpretacja sprawozdań finansowych, bilansu, rachunku wyników, itp.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są na formularzu zgłoszeniowym (załącznik do oferty), w którym należy umieścić pieczątkę firmy i dane personalne uczestnika szkolenia lub tylko dane uczestnika szkolenia przy zgłoszeniu indywidualnym.

Wymagane dokumenty:

• karta zgłoszeniowa;
• potwierdzenie dokonania opłaty za szkolenie;
• ksero dyplomu ukończenia studiów wyższych magisterskich.
Dokumenty proszę przesłać za pośrednictwem faksu pod numer [(022) 559 25 28] lub drogą e- mailową pod adres: biuro@instytut-europeistyki.eu.
Przesłanie karty zgłoszeniowej jest równoznaczne z zawarciem umowy z Instytutem Europeistyki Sp. z o. o. O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność wpływu zgłoszeń i wpłat. Potwierdzenie wpisania na listę uczestników szkolenia wysłane zostanie przez Instytut w terminie 2 dni roboczych od daty wpłynięcia karty zgłoszeniowej i wpłaty.

Termin najbliższego szkolenia:

• 15,16,22,23 maja 2010 r. (dwa weekendy) od godziny 9:00 do godziny 16.30

Wartość szkolenia:

• 1900,00 złotych ( słownie: tysiąc dziewięćset, 00/100)

Należność za kompleksową usługę szkoleniową należy przekazać na konto Instytutu Europeistyki Sp. z o.o. przed rozpoczęciem szkolenia - ING BANK ŚLĄSKI 08 1050 1038 1000 0022 7637 5157

Potwierdzenie dokonania wpłaty należy przesłać faksem pod numer: (022) 559 25 28. Faktura za udział w szkoleniu wystawiona zostanie po dokonaniu wpłaty na podane konto
i przesyłana drogą pocztową na adres podany w zgłoszeniu.

Miejsce szkolenia:
Centrum Konferencyjno- Kongresowe Prywatnej Wyższej Szkoły Biznesu i Administracji w Warszawie.

Kontakt do Instytutu Europeistyki gdzie otrzymają Państwo pełną informację wraz z innymi dostępnymi terminami szkoleń:

Instytut Europeistyki Sp. z o. o
Centrum Konferencyjno-Kongresowe Prywatnej Wyższej Szkoły Biznesu i Administracji
ul. Bobrowiecka 9
00-728 Warszawa
tel./fax.: (022) 559 25 27, 559 25 28
kom. 608-403-352
mail: biuro@instytut-europeistyki.eu
instytut-europeistyki.eu