Michał Kuliga

Michał Kuliga IT / Szkolenia /
Finanse osobiste

Temat: pytanie: Pana dobre i złe cechy.

jak wybrnąć z tego pytania z twarzą? co powiedzieć?

jakie plusy i minusy swojej osoby wymienić?
Zyta Machnicka

Zyta Machnicka employer branding II
candidate experience
II szkolenia i ...

Temat: pytanie: Pana dobre i złe cechy.

Wyjść z twarzą z tego pytania wcale nie jest tak trudno:) Zanim wybierzesz się na interview, zastanów się spokojnie nad swoimi atutami. Co jest Twoją najmocniejszą stroną? W jakich sytuacjach i z jakimi zadaniami radzisz sobie najlepiej? Znajdź uzasadnienie i dopasuj je do stanowiska, o które się ubiegasz. I już masz odpowiedź:)

Jeśli zaś chodzi o słabe strony, to ważna jest umiejętność zamieniania swoich minusów w plusy:) Dla przykładu: kandydat X może twierdzić, że jest osobą starszą i to może być jego minusem, ale w trakcie interview w odpowiednim momencie zaznacza, że wiek jest także jego atutem (bo szuka stabilizacji, nie będzie zmieniał co chwilę miejsca pracy i na wiele kwestii zawodowych patrzy już dużo dojrzalej..). I tak minus staje się plusem:)
Jacek Chodźko

Jacek Chodźko Consultant, Russell
Reynolds Associates

Temat: pytanie: Pana dobre i złe cechy.

Witam,

moim zdaniem kandydaci zbyt czesto na takie pytanie odpowiadaja nie dobrymi i zlymi cechami, ale dobrymi i dobrymi (ktore na pierwszy rzut oka moznaby wziac za zle) np. Czasami brakuje mi cierpliwosci wzgledem ludzi, ktorzy nie doceniaja wartosi ludzkiej pracy etc.

Osobiscie uwazam, ze znacznie lepiej po opowiedzeniu o swoich dobrych stronach powiedziec cos o slabszych i podkreslic w jaki sposob ma sie zamiar z nimi zmierzyc w przyszlosci np. W przeszlosci priorytetowanie zadan i planowanie czasu bylo dla mnie duzym wyzwaniem, dlatego teraz wszystkie zadania zapisuje w tym notesie (pokazac notes) i codziennie zaczynam od najpilenijszych priorytetow etc. etc.

Pozdrawiam.Jacek Chodźko edytował(a) ten post dnia 06.04.09 o godzinie 11:01

konto usunięte

Temat: pytanie: Pana dobre i złe cechy.

Moim zdaniem najlepiej jest odpowiadać szczerze, a nie kombinować jak tu zwieść pracodawcę i ukryć swoje wady. Przecież celem rekrutacji jest wybranie najlepszego pracownika dla firmy, a z drugiej strony Kandydat poszukuje oferty pracy najlepiej dopasowanej do jego oczekiwań. Po co ukrywać, że jest się mało sumiennym i nie lubi się procedur, jeśli pracodawca stawia właśnie na te cechy. Zakładamy, że kandydat spełni wszystkie pozostałe kryteria i zostanie przyjęty do pracy, to co wtedy? I nagle okazuje się, że Kandydat męczy się w nowym miejscu, bo pracodawca wymaga ciągłego robienia porządku w dokumentach, wpisywania wszystkich informacji do bazy, ścisłego trzymania się procedur itp.

Drodzy Kandydaci, odważcie się mówić o swoich wadach, bo to zaoszczędzi Wam czasu w poszukiwaniu wymarzonej pracy:)

Następna dyskusja:

pytanie na tak




Wyślij zaproszenie do