Temat: Prawo rodzinne - odebranie praw rodzicielskich, zmiana...

Potrzebuje porady w sprawie , ograniczenia, odebrania praw rodzicielskich Ojcu mojego syna . Dodatkowym atutem będzie możliwość zmiany nazwiska . (Nie byliśmy nigdy małżeństwem, stąd syn dostał nazwisko swojego Ojca)
Niestety w Niemczech Ojcowie są bardzo chronieni „swoimi prawami” i mogą robić co chcą. Stale terminy ustalone i podpisane w obecności Jugenamt, nawet nie pomogły . Ojciec dziecka nie pracuje, a mimo to bardzo często nie przychodził po syna; twierdząc iż znowu ma katarek i źle się czuję . Kilka razy przymknęłam na to oko, aczkolwiek syn dorasta i był to dla niego ogromny zawód, że znów tata chory. Tyle prób dogadania się, wieczne ustepsta z mojej strony i wynagradzanie dziecku fakt iż tatuś znów nawalił . Aż dwa weekendy w miesiącu - często były odwoływane. Młody płakał, buntował się, aż panie z przedszkola wysłały nas na terapię, twierdząc iż syn robi się agresywny widząc jak po inne dzieci przychodzą ojcowie, a jego znów jest chory. Gdy nawalił przed świętami w zeszłym roku, powiedziałam że ma iść do sądu ustalić stałe terminy z synem, których nie będzie mógł sobie lekceważyć, tak jak te z jugenamt .
Poinformowałam Panią z Jugendamt o kolejnej takiej sytuacji i to w jaki sposób wpływa ta sytuacja na psychikę mojego syna, na co uzyskałam odpowiedź, ojciec powinien mieć kontakt z synem nawet raz na jakiś czas . Wtedy pękłam i zapytałam się jej co mam zrobić z synem jeśli ja jestem przeziębiona ? Oddać do domu dziecka póki nie wyzdrowieje ? Biorac pod uwagę zapisek jaki był w ugodzie z Jugendamt (tylko hospitalizacja zwalnia rodzica z ustalonych terminów ) leciał sobie w kulki, a ja musiałam patrzeć jak moje dziecko próbuje zrozumieć, dlaczego znów nie przyszedł .
Minęło już 7-8 miesięcy . Ojciec nie próbował w żaden sposób skontaktować się z synem. Nawet nie zadzwonił w Święta, urodziny. Młody się uspokoił, nie mając z nim kontaktu. Przestał płacić alimenty. Całkowicie zrezygnował z syna. Zależy na na ograniczeniu, odebraniu praw ze względu na to że chciałabym się przeprowadzić ok 200-300km stąd a bez jego zgody nie
Mogę. (Mieszkami 1,5km od siebie)

Jestem tu sama z dzieckiem. Rodzinę mam właśnie tam gdzie chce się przenieść . Ale jestem uziemiona .

Zmiana nazwiska byłaby bonusem, gdyż u lekarzy , w urzędach jest utrudnienie .

Syn urodził się w Niemczech i tu mieszkamy, ale obywatelstwo i akt urodzenia ma Polski. (Ponoć ze względu na to że oboje z rodziców są Polskiego Pochodzenia)

Bardzo proszę o jakąś radę, czy istnieje jakaś szansa by pozbawić go praw , i tak nie zabiega o kontakt z synem.

Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za błędy i tak obszerny tekst . :)Ten post został edytowany przez Autora dnia 28.07.24 o godzinie 07:46
Kasjuszmag Magalewicz

Kasjuszmag Magalewicz
https://www.jowisz.i
nfo.pl

Temat: Prawo rodzinne - odebranie praw rodzicielskich, zmiana...

Korzystanie z usług radcy prawnego jest często kluczowe w sytuacjach, które wymagają dogłębnej wiedzy prawnej. Radca prawny może pomóc w rozwiązywaniu skomplikowanych problemów prawnych, zarówno w sprawach cywilnych, jak i gospodarczych. Warto skorzystać z jego usług, gdy pojawiają się wątpliwości co do interpretacji przepisów, potrzebne jest sporządzenie lub analiza umowy, czy też gdy planujemy wszcząć postępowanie sądowe. Profesjonalna pomoc radcy prawnego może zapobiec niekorzystnym konsekwencjom prawnym i finansowym, a także zaoszczędzić czas i stres związany z samodzielnym prowadzeniem sprawy.

Następna dyskusja:

Grupa GL "Prawo rodzinne i ...




Wyślij zaproszenie do