Agnieszka R.

Agnieszka R. wiedza, umiejętności

zaangażowanie-równow
aga.

Temat: Jak odroczyc eksmisję( czas potrzebny by nie była na bruk)

Zwracam się do Państwa z prośbą o podpowiedź w następującej sprawie:

Pytanie brzmi jak odroczyć eksmisję?
Jedna z osób pracuje i zarabia druga nie pracuje i nie prowadzi działalności,nie są obłożnie chore.Ile jest czasu na napisanie odwolania? i jak liczyc termin w dniach kalendarzowych czy roboczych?

Z góry dziękuję za pomocAgnieszka Renata R. edytował(a) ten post dnia 24.10.08 o godzinie 10:40

konto usunięte

Temat: Jak odroczyc eksmisję( czas potrzebny by nie była na bruk)

Wraz z wyrokiem zaocznym powinni zostać pouczenie o tygodniowym terminie do wniesienia sprzeciwu. Termin oznaczony w tygodniach, miesiącach lub latach kończy się z upływem dnia, który nazwą lub datą odpowiada początkowemu dniowi terminu, a gdyby takiego dnia w ostatnim miesiącu nie było - w ostatnim dniu tego miesiąca. Jednakże przy obliczaniu wieku osoby fizycznej termin upływa z początkiem ostatniego dnia. Mają tydzień od dnia doręczenia.

W piśmie zawierającym sprzeciw pozwany powinien przytoczyć zarzuty przeciwko żądaniu pozwu oraz fakty i dowody na ich uzasadnienie. Powinni się bronić tym, iż przysługuje im wobec właściciela skuteczne prawo do władania lokalem. Przedstawić umowę najmu, która nie została wypowiedziana jak rozumiem. Jednocześnie mają nie uznawać powództwa. Mogą też kwestionować podstawy żądania, tzn. te przesłanki, które upoważniają wynajmującego bądź właściciela do żądania opuszczenia lokalu.

Mogą też kwestionować fakt, czy powodowie są właścicielami, chyba że wykazano to już umową notarialną, wtedy to nie ma raczej sensu... Należy też wyjaśnić z jakich powodów nie przyszli na pierwszą rozprawę, ale to jest jakby kwestia poboczna.

Poza tym eksmisji dokonuje komornik i w obecnym stanie prawnym w zasadzie nie ma eksmisji na bruk. W postępowaniu egzekucyjnym są dodatkowe obostrzenia co do opróżnienia lokalu. Od 5.2.2005 r. obowiązuje nowelizacja KPC, zgodnie z którą zakazana jest eksmisja na bruk (art. 1046 ust. 4 KPC). Szczegółowe zasady przeprowadzania eksmisji zawiera rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z 26.1.2005 r. w sprawie szczegółowego trybu postępowania w sprawach o opróżnienie lokalu lub pomieszczenia albo o wydanie nieruchomości oraz szczegółowych warunków, jakim powinno odpowiadać tymczasowe pomieszczenie (Dz.U. Nr 17, poz. 155).

Stosownie do przepisów rozporządzenia komornik nie może przeprowadzić eksmisji donikąd. Musi poczekać, aż właściciel lub sam eksmitowany znajdzie pomieszczenie zastępcze. Jeżeli tego nie zrobią, komornik powinien zwrócić się o pomoc do gminy. Do czasu dostarczenia pomieszczenia komornik wstrzymuje eksmisję.

Tymczasowe pomieszczenie musi znajdować się w tej samej lub pobliskiej miejscowości. Na każdego domownika i samego eksmitowanego powinno przypadać co najmniej 5 m2 powierzchni mieszkalnej. W pomieszczeniu powinien być dostęp do: wody, ustępu (może znajdować się poza budynkiem), światła naturalnego, prądu, ogrzewania. Ściany nie mogą być zawilgocone, a eksmitowany musi mieć możliwość zainstalowania kuchenki (lub innych urządzeń) do gotowania posiłków.

Pomieszczenia nie można zastąpić miejscem w noclegowni. Do pomieszczenia nie można też eksmitować osoby mającej prawo do lokalu socjalnego.Błażej Sarzalski edytował(a) ten post dnia 18.06.08 o godzinie 12:02
Agnieszka R.

Agnieszka R. wiedza, umiejętności

zaangażowanie-równow
aga.

Temat: Jak odroczyc eksmisję( czas potrzebny by nie była na bruk)

Serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Jeszcze jedno pytanie :
list przyszedł we wtorek- rozumiem ze nastepny wtorek jest ostanim dniem złozenia odwołania w sadzie?Agnieszka Renata R. edytował(a) ten post dnia 24.10.08 o godzinie 10:40

konto usunięte

Temat: Jak odroczyc eksmisję( czas potrzebny by nie była na bruk)

Tak. Udajcie się najlepiej z tym do profesjonalisty. Skoro macie tyle pytań, to wydaje mi się to celowe.
Agnieszka R.

Agnieszka R. wiedza, umiejętności

zaangażowanie-równow
aga.

Temat: Jak odroczyc eksmisję( czas potrzebny by nie była na bruk)

Dziękuję .

Oczywiscie udamy sie do specjalisty:-)

Następna dyskusja:

Darowizna i spadek: jaki cz...




Wyślij zaproszenie do