konto usunięte

Temat: Wypowiedzenie umowy o pracę

Agnieszka P.:
Pierwsza umowa na czas określony podpisana była 7.02.2007, potem przedłużenia.
4.01.2010 podpisano umowę o pracę na czas nieokreślony.
5.02.2010 roku chciałabym ją wypowiedzieć.

Jeżeli złożysz wypowiedzenie w piątek, 5 lutego to miesięczny okres wypowiedzenia skończyłby się 31 marca 2010. Wtedy masz już trzymiesięczny okres wypowiedzenia. A ważny jest staż pracy w momencie rozwiązania stosunku pracy (a nie składania wypowiedzenia).

Więc jak złożysz wypowiedzenie w lutym to pracujesz do końca maja.

Orzeczenie Sądu Najwyższego z dnia 4 kwietnia 1979 r. (I PZP 33/78) mówi, że do okresu zatrudnienia, od którego zależy długość okresu wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nie określony w rozumieniu art. 36 § 1 kp, wlicza się okres wypowiedzenia tej umowy. W uzasadnieniu do orzeczenia SN wskazał, iż o długości przewidzianych w art. 36 § 1 kp okresów wypowiedzenia decyduje okres zatrudnienia, który pracownik osiągnie w dniu rozwiązania stosunku pracyMariusz G. edytował(a) ten post dnia 04.02.10 o godzinie 22:35
Dominika Kruk

Dominika Kruk HR Business Partner,
Automotive

Temat: Wypowiedzenie umowy o pracę

Agnieszko, przepraszam najmocniej, wczoraj popełniłam bład. Mariusz ma rację, do stażu pracy wlicza się również okres wypowiedzenia.

Przepis art. 36 § 1 uzależnia długość okresu wypowiedzenia od czasu zatrudnienia (stażu pracy), przez który należy rozumieć czas od chwili nawiązania stosunku pracy do chwili jego rozwiązania (ustania), a nie tak jak wczoraj błędnie podałam - do chwili złożonego wypowiedzenia.

Masz zatem 3-miesięczny okres wypowiedzenia.
Agnieszka P.

Agnieszka P. Kierownik Działu
Telesprzedaży

Temat: Wypowiedzenie umowy o pracę

Dziękuję Wam bardzo!
Byłam przekonana, że staż pracy liczymy do momentu złożenia wypowiedzenia. No nic, startuję do prezesa... może uda się za porozumieniem stron.

Następna dyskusja:

wypowiedzenie umowy o pracę




Wyślij zaproszenie do