Temat: wymagania pracodawcy - wyjazd w delegacje
nie chodzi tylko o choroby zawodowe,ale także o życie czyli wypadki drogowe,które będą w takiej sytuacji wypadkami przy pracy.Przy wypadkach ciężkich i śmiertelnych kiedy trzyma na tym rękę prokurator wszystko jest brane pod uwagę.. a każde niedociągnięcie jako przestępstwo...jako przysłowiowy naród jesteśmy mądrzy po szkodzie, a nie o to przecież chodzi..
Lekarz diagnozuje ewentualne przeciwwskazania do wykonywania obowiązków pracownika, wynikających z charakteru jego pracy. Gdyby było inaczej, przed wydaniem każdego polecenia służbowego i nie ma znaczenia czy stałych,dlatego jak pisałam wczesniej wazne jest wypisane na skierowaniu wszystkich mozliwych zagrożen a decyzja wtedy nalezy do lekarza - parcodawca spi spokojnie
zgodnie z Ustawa z dnia 27 czerwca 1997 r. (Dz. U. Nr 96, poz. 593) o służbie medycyny pracy.
Kodeks Pracy – art. 43 i art. 229.
Rozp. M.Z. i O.S. z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie Pracy (Dz. U. Nr 69 poz.332)
Badania wstepne mają na celu stwierdzenie braku przeciwwskazań do pracy na określonym stanowisku. Opinie lekarskie o przydatności pracownika do pracy wydawane są przez lekarzy uprawnionych do wydawania takich zaświadczeń, a pracodawca jest zobowiązany do ich przechowywania w aktach osobowych.
Nie uzywa sie w ustawie określeń - ''stałych czy doraźnych''.
Nie popadamy w przesadę bo z reguły lekarz jak ma wszystko dobrze okreslone w skierowaniu towie co ma robić..