Karolina P. HR
konto usunięte
Temat: umowa na czas określony
Tak w dużym skrócie - według art. 13 ustawy antykryzysowej, okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę na czas określony, a także łączny okres zatrudnienia na podstawie kolejnych umów o pracę na czas określony między tymi samymi stronami stosunku pracy, nie może przekraczać 24 miesięcy. Za kolejną umowę na czas określony uważa się umowę zawartą przed upływem 3 miesięcy od rozwiązania lub wygaśnięcia poprzedniej umowy zawartej na czas określony. Reguła ta dotyczy umów trwających w dniu 22 sierpnia 2009 r. i zawieranych po tej dacie. Nie dotyczy ona jednak umów długoterminowych. Istotne jest to że pracodawca może zawierać z pracownikami dowolną ilość umów na czas określony w ramach okresu 24 miesięcy, przez który może trwać tego rodzaju zatrudnienie między tymi samymi podmiotami bez obawy o przekształcenie się umowy na czas określony w umowę bezterminową.
Marcin
Horemski
Kierownik biura,
specjalista ds. BHP
Temat: umowa na czas określony
Jeżeli umowa była zawarta przed 22.08.2009 r. to dopiero od tego czasu można zawrzeć umowę na max. 2 lata.Jeżeli przed tą datą umowa była zawarta na dłuższy okres to nie trzeba jej zmieniać. Ale mogę się mylić.
Ważne są 2 lata od 22.08.2009 r.
Magda
S.
Zastępca Kierownika
Działu Kadr i Płac
Temat: umowa na czas określony
na pewno na czas określony. Ja przedłużyłabym ją max. do 21.08.2011 r.konto usunięte
Temat: umowa na czas określony
Od 22.08.2009 do 31.12.2011 jest zawieszony przepis o liczeniu umów na czas określony - właśnie przez ustawę antykryzysową, dotyczy przedsiębiorców wyjątków jest niewiele.Obecnie liczysz nie ilość umów na czas okreśłony ale ich długość w sumie - w okresie od 22.08.2009r do 31.12.2011 r nie może być ich w sumie więcej niż 24 miesiące licząc je wszystkie począwszy od 22.08.2009r.
Czyli w Twoim przypadku liczysz od 22.08.2009r kolejne miesiące zatrudnienia - tak szybko to na dzisiaj jest już 10 miesięcy i kilka dni. A to oznacza że na razie możesz na czas określony zatrudnić jeszcze nie dłużej niż w sumie przez niecałe 14 miesięcy - a ilość umów dowolna.Rafał Fabisiak edytował(a) ten post dnia 29.06.10 o godzinie 23:49
konto usunięte
Temat: umowa na czas określony
Jeżeli przedsiębiorca podpada pod Ustawę o łagodzeniu skutków kryzysu (a trzeba spełnić kilka warunków) to od momentu wejścia w życie ustawy (2009-08-23) pracownik może pracować na umowę na czas określony dwa lata, jeżeli w momencie jej wejścia już był zatrudniony na podstawie takiej umowy i przerwy między kolejnymi umowami były mniejsze, niż 3 miesiące.Więc najdalej do 2011-08-22, jeżeli nie było żadnych przerw.
Poczytaj art. 35 i art. 13 Ustawy o łagodzeniu...
Podobne tematy
-
Prawo pracy i ubezpieczeń... » Umowa o dzieło na czas określony? -
-
Prawo pracy i ubezpieczeń... » 1/8 etatu umowa na czas określony -
-
Prawo pracy i ubezpieczeń... » umowa na czas określony a likwidacja stanowiska pracy -
-
Prawo pracy i ubezpieczeń... » umowa na czas określony a okres wypowiedzenia -
-
Prawo pracy i ubezpieczeń... » ustawa antykryzysowa umowa na czas określony -
-
Prawo pracy i ubezpieczeń... » umowa o pracę na czas określony a na stałe? -
-
Prawo pracy i ubezpieczeń... » odprawa a umowa na czas określony -
-
Prawo pracy i ubezpieczeń... » Umowa na czas określony, krócej niż 6 miesięcy a zwolnienie. -
-
Prawo pracy i ubezpieczeń... » porozumienie zmieniające - umowa na czas określony -
-
Prawo pracy i ubezpieczeń... » Umowa na czas określony a okres wypowiedzenia -
Następna dyskusja: