Anna B.

Anna B. HR Business Partner

Temat: EKWIWALENT

Hej, proszę utwierdzcie mnie jak byście policzyli ekwiwalent urlopowy.
Pracownik rozpoczął pracę 12/04/2007. Na ostatnim świadectwie pracy (pracował tam do 11/04) jest informacja, że wykorzstał 10 dni urlopu. Przysługujący mu wymiar na rok to 26 dni. Pracownik odchodzi z dniem 30/11.
Czy do ilości dni ekwiwalentu wliczycie mu kwiecień.

konto usunięte

Temat: EKWIWALENT

Przy ustalaniu wymiaru urlopu niepełny kalendarzowy miesiąc pracy zaokrągla się w gorę do pełnego miesiąca i powinien to zrobić poprzedni pracodawca.
Moim zdaniem u poprzedniego pracodawcy przysługiwało pracownikowi 9 dni urlopu. Wykorzystał 10 czyli do dnia 30.11 ma prawo do 14 dni urlopu.
Anna B.

Anna B. HR Business Partner

Temat: EKWIWALENT

jesli więc wykorzystał u mnie 14 dni to bez ekwiwalentu
Czy ktoś ma inne zdanie?

konto usunięte

Temat: EKWIWALENT

Znalazłam taką stronę http://www.prawopracy.fr.pl/16.php Obliczając wg podanych tam przykładów wychodzi, że pracownikowi przysługuje jednak 15 nie 14 dni urlopu.
Nie jestem specjalistką ze tego zakresu mam nadzieję, że ktoś rozwieje te wątpliwości.
Sylwia Krajewska

Sylwia Krajewska Podatki, Księgowość,
Audyt - SENTE

Temat: EKWIWALENT

Art. 155.1. § 1. W roku kalendarzowym, w którym ustaje stosunek pracy z pracownikiem uprawnionym do kolejnego urlopu, pracownikowi przysługuje urlop:

1) u dotychczasowego pracodawcy - w wymiarze proporcjonalnym do okresu przepracowanego u tego pracodawcy w roku ustania stosunku pracy, chyba że przed ustaniem tego stosunku pracownik wykorzystał urlop w przysługującym mu lub w wyższym wymiarze,
2) u kolejnego pracodawcy - w wymiarze:

a) proporcjonalnym do okresu pozostałego do końca danego roku kalendarzowego - w razie zatrudnienia na czas nie krótszy niż do końca danego roku kalendarzowego,
b) proporcjonalnym do okresu zatrudnienia w danym roku kalendarzowym - w razie zatrudnienia na czas krótszy niż do końca danego roku kalendarzowego,

z zastrzeżeniem § 2.

§ 2. Pracownikowi, który przed ustaniem stosunku pracy w ciągu roku kalendarzowego wykorzystał urlop w wymiarze wyższym niż wynikający z § 1 pkt 1, przysługuje u kolejnego pracodawcy urlop w odpowiednio niższym wymiarze; łączny wymiar urlopu z roku kalendarzowym nie może być jednak niższy niż wynikający w okresu przepracowanego w tym roku u wszystkich pracodawców.
§ 2.1. Przepis § 1 pkt 2 stosuje się odpowiednio do pracownika podejmującego pracę u kolejnego pracodawcy w ciągu innego roku kalendarzowego niż rok, w którym ustał jego stosunek pracy z poprzednim pracodawcą.

Czyli:

za kwiecień pracownikowi przysługiwał urlop u poprzedniego pracodawcy. U Ciebie przysługuje mu za 7 miesięcy (7/12x26=16 dni), jednak nie więcej niż łącznie za 11 miesięcy (11/12x26), czyli 24 dni; 24-10=14 - czyli już bez ekwiwalentu.
Aleksandra S.

Aleksandra S. wynajem komfortowych
apartamentów Gdańsk,
Sopot

Temat: EKWIWALENT

nie lepiej uproscić wyliczanie?
za 2007 rok należy się 26/12 * 11(bo do końca listopada) = 23,76 po zaokrągleniu mamy 24 dni. U poprzedniego pracodawcy wykorzystał 10 dni czyli 24-10 = 14 dni!!!!!
Koniec i kropka!
Anna B.

Anna B. HR Business Partner

Temat: EKWIWALENT

o i właśnie.. dziękuję wszystkim za informacje. Mi też wychodziło 14 dni ale kazano zapłacić za więcej - no nic, ja chciałam oszczędniej :)

Następna dyskusja:

ekwiwalent za niewykorzysta...




Wyślij zaproszenie do