konto usunięte

Temat: Dyskryminacja

Witam,
mam taki dośc ciekawy temat.
Chciałbym zapytać czy jesli ktoś otrzymuje oficjalnego maila o treści:

X "A pamiętasz jak przy przedłużeniu umowy dyrektorka mówiła, że nie lubi facetów w ksiegowości?
Powiem Ci że to mnie przeraża...
Bo to jednak tez istotny czynnik"

Kierowniczka "pamiętam, i zwsze to powtarza....
parwdą jest, że żadko mężczyznanadaje się na księgowego"
Czy Waszym zdaniem można złożyc sprawę o dyskryminację takiemu pracodawcy?
Zwąłszcza, że po kilku miesiącach został zwolniony ten pracownik a wcześniej zwolniono także mężczyznę...

Temat: Dyskryminacja

Powództwo zawsze można wnieść, pytanie jakie są szanse na pozytywne jego rozpatrzenie. Podstawą prawną ewentualnego powództwa będzie:
Art. 11 ze zn. 3. KP - Jakakolwiek dyskryminacja w zatrudnieniu, bezpośrednia lub pośrednia, w szczególności ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną, a także ze względu na zatrudnienie na czas określony lub nieokreślony albo w pełnym lub w niepełnym wymiarze czasu pracy - jest niedopuszczalna.
Warto zauważyć, iż podobnie brzmią definicje dyskryminacji z Konwencji MOP nr 110 i Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności, itp.
Osobiście uważam, iż mail o wskazanej przez Pana treści jest niestety niewystarczający. Jednakże zawsze może poszukać Pan świadków, którzy poświadcza, iż dochodziło do przejawów dyskryminacji itp. Kwestią podstawową jest przedstawienie w sądzie odpowiednich dowodów potwierdzających dyskryminację.



Wyślij zaproszenie do