konto usunięte

Temat: Czy pracodawca może uchylać się od odpowiedzi od zożonego...

mam pytanie odnośnie rozwiązana umowy na mocy porozumienia stron a czasu, w jakim powinienem otrzymać odpowiedź od pracodawcy. W połowie miesiąca złożyłem takie pismo proponując termin rozwiązania umowy, pracodawca zgodził się na rozwiązanie umowy na mocy porozumienia stron ale powiedział, że okres będzie dłużysz o dwa tygodnie. Zgodziłem się. Odpowiedz pracodawcy podobnie jak moja zgoda na wydłużenie tego okresu była ustana. Kiedy po tygodniu poprosiłem o taką informację na piśmie zaczął mówić że nie wie czy da się skrócić mój okres wypowiedzenia. Czy jego słowa powinny być wiążące? Czy powinienem otrzymać odpowiedź na piśmie-jeśli tak to po jakim czasie od otrzymania mojej propozycji?

Temat: Czy pracodawca może uchylać się od odpowiedzi od zożonego...

Kogo masz na myśli, pisząc o pracodawcy? Czy był zatrudniający Cie indywidualny przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą, czy przełożony ale też pracownik, czy może członek zarządu?

konto usunięte

Temat: Czy pracodawca może uchylać się od odpowiedzi od zożonego...

Tomasz B.:
Czy jego słowa powinny być wiążące?

Powinno. Ale jak udowodnisz, jak będą sprzeczne zdania?

Ja jestem przeciwny pisaniu takich próśb. Nie wiesz, na czym stoisz. A pracodawca ma wszelkie atuty - chowa prośbę do szuflady i szuka zastępcy. Znajdzie - dopisuje na podaniu "zgoda" i zanosi do kadr. Nie znajdzie - nie zgadza się i pracujesz dalej aż dojrzejesz do złożenia wypowiedzenia. Pracodawca nie ma ani obowiązku ani terminu odpowiedzi na takie pismo (chyba, że w nim zawrzesz, że oczekujesz na pisemną odpowiedź do dnia X - jak nie odpowie w tym terminie, to należy rozumieć, że odrzucił).

Polecam ustalić warunki ustnie a potem spisać dokument zaczynający się od "strony zgodnie oświadczają, że umowa X z dnia Y zawarta pomiędzy A i B ulega rozwiązaniu na mocy porozumienia stron z dniem D" - a dalej inne istotne warunki np. zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy, wykorzystania urlopu, odprawy itp.Mariusz G. edytował(a) ten post dnia 26.09.11 o godzinie 21:44
Piotr Górny

Piotr Górny radca prawny
-specjalista prawa
pracy

Temat: Czy pracodawca może uchylać się od odpowiedzi od zożonego...

co do czasu związania ofertą:
Art. 66. par. 1. Kodeksu cywilnego Oświadczenie drugiej stronie woli zawarcia umowy stanowi ofertę, jeżeli określa istotne postanowienia tej umowy.
§ 2. Jeżeli oferent nie oznaczył w ofercie terminu, w ciągu którego oczekiwać będzie odpowiedzi, oferta złożona w obecności drugiej strony albo za pomocą środka bezpośredniego porozumiewania się na odległość przestaje wiązać, gdy nie zostanie przyjęta niezwłocznie; złożona w inny sposób przestaje wiązać z upływem czasu, w którym składający ofertę mógł w zwykłym toku czynności otrzymać odpowiedź wysłaną bez nieuzasadnionego opóźnienia.



Wyślij zaproszenie do