Gabrysia Kozlowska

Gabrysia Kozlowska prac. fizyczny, Hurt

Temat: Czy moge cos z tym zrobic????

Witam
Pracuje obecnie w pewnej sklepo-hurtowni. Zajmuje sie przepakowywaniem towary. Czyli przychodzi towar z firmy X wypakowujemy go i pakujemy do mniejszych torebek i dajemy wlasne etykiety. Do tego sklepu przychodza klienci detaliczni i firmy kupujac wieksza ilosc. Firma za takie cos nalicza niezla marże czasem 100% czasem wiecej.
Moja umowa obejmuje tylko czas pracy i wynagrodzenie.
Na jednej kartce jest to umowa.
W zwiazku z tym ze mam kontak do firmy X i znam firmy ktore zaopatruja sie w te produkty to czy moge nawiazac wspolprace z tymi firmami o polowe nizsza cene? Oczywiscie w tajemnicy przed moim pracodawca
Moja umowa nie obejmuje zakazu konkurencj ani nie ma mowy zadnej o jakiejkolwiek tajemnicy.
Wiec moge dzialac czy lepiej nic nie robic??

konto usunięte

Temat: Czy moge cos z tym zrobic????

Art. 100 kp [Obowiązki pracownika]
§ 1. Pracownik jest obowiązany wykonywać pracę sumiennie i starannie oraz stosować się do poleceń przełożonych, które dotyczą pracy, jeżeli nie są one sprzeczne z przepisami prawa lub umową o pracę.

§ 2. Pracownik jest obowiązany w szczególności:
4)dbać o dobro zakładu pracy, chronić jego mienie oraz zachować w tajemnicy informacje, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę;

II PK 194/13 - wyrok SN - Izba Pracy z dnia 25-04-2014
Zatrudnienie u konkurencyjnego pracodawcy a ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych

Pracownik, o ile nie ma zakazu ustawowego lub umownego, nie jest pozbawiony możliwości zatrudnienia u innego podmiotu i wykonywania takiej samej pracy (działalności gospodarczej) jak wykonywana u pracodawcy. Swoboda ta nie jest jednak dowolna, gdyż zatrudnianie to może kolidować z jego obowiązkiem z art. 100 § 2 pkt 4 KP, choć i tu nie obowiązuje automatyzm w stwierdzeniu bezprawnego działania pracownika, tym bardziej kwalifikowanego z art. 52 § 1 pkt 1 KP.

II PK 194/12 - wyrok SN - Izba Pracy z dnia 08-03-2013
Podjęcie przez pracownika działalności konkurencyjnej wobec pracodawcy jako naruszenie obowiązku dbałości o dobro zakładu pracy

Działalność konkurencyjna pracownika może uzasadniać rozwiązanie z nim umowy o pracę bez wypowiedzenia nawet wtedy, gdy pracodawca nie zawarł z nim umowy o zakazie konkurencji. Jest to możliwe, gdy poczynania zatrudnionego stanowiły ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych.

Tak więc takie działanie może być uznane za naruszenie podstawowych obowiązków pracownika wobec pracodawcy, co skutkować może nawet rozwiązaniem umowy w trybie dyscyplinarnym.



Wyślij zaproszenie do