konto usunięte

Temat: art. 55 § 1 ¹ Kodeksu pracy

czy piszac rozwiazanie umowy bez wypowiedzenia na podst. tego artykułu (pracodawca nie zapłacił wynagrodzenia za czerwiec a termin minął 10 lipca - umowa na czas okreslony)) musze podac w nim kwote i konkretne daty co do wypłaty?
Arkadiusz G.

Arkadiusz G. Zrezygnować z marzeń
ze strachu przed
porażką to jak
pope...

Temat: art. 55 § 1 ¹ Kodeksu pracy

ja kiedys miałem podobna sytuacje z moim bylym pracodawca.
Z arykulu 55 mozna skozystac gdy pracodawca ciezko narusza prawa pracownika, wiec jesli pracodawca raz sie spoznil z pensja to w sadzie moze sie stac tak, ze przegrasz sprawe (bo jednorazowe opoznienie nie zawsze w oczach sadu nadaje sie na rozwiazanie umowy o prace z tego arykuly - moj osobisty przypadek)
Co innego jak pracodawca ma ciagle spoznienia z pensja, ktore powtorzyly sie kilkakrotnie - wtedy na pewno wygrasz sprawe (bo pewnie i ona skonczy sie w sadzie bo pracodawca nie bedzie chcial Ci placic za Twoj okres wypowiedzenia).

Pozdrawiam

konto usunięte

Temat: art. 55 § 1 ¹ Kodeksu pracy

Arkadiusz G.:
pracownika, wiec jesli pracodawca raz sie spoznil z pensja to w sadzie moze sie stac tak, ze przegrasz sprawe (bo jednorazowe opoznienie nie zawsze w oczach sadu nadaje sie na rozwiazanie umowy o prace z tego arykuly - moj osobisty przypadek)

Podstawą rozwiązania bez wypowiedzenia musi być konkretne zdarzenie o którym strona dowiedziała się w ciągu miesiąca. Tak jak pracownik może zostać zwolniony jak raz nie stawi się do pracy bez usprawiedliwienia, tak samo pracodawca narusza swój podstawowy obowiązek jak chociaż raz spóźnia się z wypłatą.
Napisz, jak udało Ci się przegrać taką sprawę i jakie było uzasadnienie?

podobny temat

A co do pytania z tematu - wysokość pensji nie ma znaczenia a jak sąd będzie ciekawy, to zapyta.

Temat: art. 55 § 1 ¹ Kodeksu pracy

Z orzeczeń SN wynika, że to sprawa pracodawcy jak zapewni środki na wypłaty a opóźnienie może wystąpić tylko w przypadku gdy są problemy z ustaleniem kwoty wynagrodzenia.Tomasz Z. edytował(a) ten post dnia 30.07.09 o godzinie 13:28

Następna dyskusja:

Art 187 kodeksu pracy w pra...




Wyślij zaproszenie do