Temat: O czym informuje brak odpowiedzi na wysłane CV?
Panie Krzysztofie,
cieszy mnie to, że zapoznał się Pan z moją wypowiedzią :) Myślę, że jednak nie do końca się zrozumieliśmy.
Pierwsza kwestia, to kwestia przebranżawiania się, o której Pan wspomniał. Pozwoliłam sobie zajrzeć na Pana profil i zauważyłam, że zajmuje Pan prawie cały czas te same stanowiska w różnych firmach. Ja przytoczyłam zgoła inną sytuację- taką, w której kandydat nie zmienia branży pracodawcy, a całkowicie stanowisko. Logistyk nie stanie się nagle mechanikiem ;) Nie jest to jednak sytuacja wyjątkowa, jak to Pan określił, a bardzo częsta.
Oczywiście, jeśli planuje się "drastyczną" zmianę stanowiska, warto zaznaczyć to w swoim CV, jako, np. "Cel" i jasno wyjaśnić w tej rubryce, skąd taki pomysł i motywacja.
Jeżeli zaś chodzi o kwestię finansów- często firmy rekrutacyjne korzystają z formularzy aplikacyjnych, w których Kandydat podaje swoje oczekiwane wynagrodzenie na tym konkretnym stanowisku- wynagrodzenie, które jest adekwatne, Jego zdaniem, do zdobytego już doświadczenia. Jeśli te oczekiwania znacząco przewyższają proponowane przez Klienta wynagrodzenie (biorąc również pod uwagę margines negocjacyjny), to istnieje szansa, że Rekruter odrzuci taką aplikację. Mam tutaj na myśli rozstrzał rzędu kilku tysięcy złotych, a proszę mi wierzyć, że takie sytuacje zdarzają się bardzo często.
Kandydaci biorący udział w rekrutacjach prowadzonych przez firmę, w której pracuję dostają informację zwrtoną na każdym etapie procesu. Udostępniane są im również dane kontaktowe osoby odpowiedzialnej za konkretną rekrutację. Proszę zrozumieć, że Agencję obowiązuje umowa podpisana z Klientem. Nie zawsze mamy szansę odpowiedzenia na wszystkie pytania, jednak w miarę możliwości staramy się to robić.