konto usunięte

Temat: Jak stworzyć zyskowne pośrednictwo finansowe!

Jak stworzyć zyskowne pośrednictwo finansowe, to pytanie zadaje sobie wiele osób. Wiele z nich uważa że się nie da, że branża finansowa najlepsze czasy ma już za sobą, inni ciągle widzą w niej potencjał i szansę na stworzenie bardzo dochodowego biznesu. Co dziwne jedni i drudzy mają racje.

Wiele osób zastanawia się nad wejściem w ten biznes, część chce kreować własną firmę część rozwijać się pod skrzydłami silnego Partnera który jest uznaną marką na rynku, czyli krótko mówiąc korzystać z „franczyzy”.
W tym temacie cyklicznie będę przedstawiał jak stworzyć od podstaw własną firmę pośrednictwa finansowego. Opiszę tu dosłownie wszystko począwszy od tego jakie kody PKD podać przy zakładaniu działalności, jakie produkty można włączyć w ofertę, gdzie przejść szkolenia, jak sprzedawać, jak pozyskiwać klientów i jeszcze wiele wiele więcej, ale wszystko w swoim czasie
Oraz poruszymy drugi temat, może dla większości mniej interesujący ale moim zdaniem również warty uwagi, jak funkcjonują duże firmy finansowe, jak można odnieść w nich sukces, jakie mają wady i jakie zalety.
Na koniec dokonamy porównania obu form działalności.

Jeśli potrzebujesz konsultacji, wsparcia przy otworzeniu, rozwoju własnej firmy w branży pośrednictwa finansowego zapraszam do kontaktu.
Z przyjemnością odpowiem na wszelkie pytania mail mic.grz@o2.pl

konto usunięte

Temat: Jak stworzyć zyskowne pośrednictwo finansowe!

Jeśli podjąłeś już słuszną decyzję o prowadzeniu własnego biznesu w branży finansowej to pierwsze co powinieneś zrobić to otworzyć działalność gospodarczą. Wiele osób wcześniej zadawało mi pytania czy nie można by na początek uzyskać gdzieś umów zlecenie, o pracę itp. Odpowiedź jest prosta, można je uzyskać w firmach pośrednictwa finansowego jednak z punktu widzenia ekonomicznego jest to naprawdę nieopłacalne, ponieważ jak mamy robić biznes to działalność gospodarcza jest konieczna:)

Kody PKD jakie powinieneś wpisać otwierając działalność to:
66.29.Z – Pozostała działalność wspomagające ubezpieczenia i fundusze emerytalne
66.19.Z – Pozostała działalność wspomagająca usługi finansowe, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszy emerytalnych
66.22.Z – Działalność agentów i brokerów ubezpieczeniowych
82.91.Z – Działalność świadczona przez inkasa i biura kredytowe
Generalnie te cztery kody PKD wystarczą Ci aby móc swobodnie działać na rynku finansowym.

Możesz ograniczyć je do jednego a możesz wpisać całą książkę PKD, w tym przypadku nie ma żadnych ograniczeń.
Pierwszy formalny krok masz już za sobą, teraz wystarczy czekać na dokumenty firmowe (wpis do ewidencji działalności gospodarczych, NIP, Regon) Jeśli mamy już te dokumenty, możemy przystąpić do tworzenia oferty produktowej.

Jeśli potrzebujesz konsultacji, wsparcia przy otworzeniu, rozwoju własnej firmy w branży pośrednictwa finansowego zapraszam do kontaktu.
Z przyjemnością odpowiem na wszelkie pytania mail mic.grz@o2.plMichał Grzegorczyk edytował(a) ten post dnia 15.11.11 o godzinie 10:03

konto usunięte

Temat: Jak stworzyć zyskowne pośrednictwo finansowe!

Uwaga! Powyższe wpisy zawierają POWAŻNE błędy merytoryczne! Szczególnie mam na myśli wybór PKD, które 1. nie wskazują głównego PKD dla działalności pośrednictwa finansowego, 2. dotyczą raczej agentów ubezpieczeniowych.

Następna dyskusja:

Jak stworzyć biznes od zera?




Wyślij zaproszenie do