Temat: Egzamin na doradcę podatkowego.
Przepraszam, że tak spamuje, ale to już ostatnie pytania w których widzę możliwość uzyskania jakichś punktów. Jakby ktoś mógł pomóc i podać odpowiedzi wg niego to będę wdzięczny:
(czy w którymś pytaniu mogą być np. 2 poprawne odpowiedzi?)
14. Efekt zwiększenia wartości początkowej środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych (tzw. podatkowy step-up) wystąpi w przypadku:
a) wniesienia aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółki niemającej osobowości prawnej,
b) wniesienia aportu znaku towarowego do spółki kapitałowej,
c) połączenia spółek kapitałowych.
20. Odsetki, zgodnie z Dyrektywą 2003/49/WE z dnia 3 czerwca 2003 r. w sprawie wspólnego systemu opodatkowania stosowanego do odsetek i należności licencyjnych, wypłacane przez spółkę mającą siedzibę na terytorium Polski do spółki powiązanej, posiadającej siedzibę w innym Państwie członkowskim Unii Europejskiej, co do zasady będą:
a) opodatkowane w państwie rezydencji odbiorcy należności, przy czym Polska może pobierać podatek w okresie przejściowym do dnia 30 czerwca 2013 r.,
b) zawsze opodatkowane w państwie źródła podatkiem zryczałtowanym w wysokości 10%, o ile umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania nie stanowi inaczej,
c) opodatkowane w Polsce podatkiem zryczałtowanym w wysokości 10%; mogą być również zwolnione z opodatkowania u źródła pod warunkiem spełniania przez wspólnika warunków dotyczących m.in. posiadania co najmniej 20% udziału w kapitale zakładowym nieprzerwanie przez okres dwóch lat.
21. Modelowa Konwencja OECD w sprawie podatku od dochodu i majątku, odnośnie opodatkowania zysków z przeniesienia własności akcji lub udziałów w spółkach, co do zasady dopuszcza opodatkowanie:
a) w Państwie, w którym osoba przenosząca własność ma miejsce zamieszkania lub siedzibę,
b) w Państwie siedziby spółki, której akcje lub udziały są przenoszone,
c) w obu Państwach.
65. Odprawa czasowa polega na możliwości wykorzystania towarów niewspólnotowych na obszarze celnym Wspólnoty:
a) z całkowitym zawieszeniem płatności należności celnych przywozowych albo na konieczności zapłacenia 3% kwoty należności celnych przywozowych , która byłaby należna gdyby towary zostały dopuszczone do obrotu,
b) z całkowitym zawieszeniem należności celnych przywozowych,
c) z częściowym zwolnieniem z należności celnych przywozowych polegającym na konieczności zapłaty 3 % kwoty należności celnych przywozowych, która podlega zwrotowi, gdy towar po wykorzystaniu zostaje wywieziony poza obszar celny Wspólnoty.
76. Wszczęte postępowanie kontrolne może zostać przekazane przez Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej do dalszego prowadzenia innemu dyrektorowi urzędu kontroli skarbowej:
a) w wyniku uznania za uzasadnioną skargi strony postępowania, w drodze decyzji administracyjnej,
b) w uzasadnionych przypadkach, w drodze postanowienia,
c) na wniosek strony postępowania, w drodze postanowienia.
77. Od decyzji wydanej przez Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej, gdy ustalenia dotyczą podatków, których określanie lub ustalanie należy do właściwości naczelników urzędów skarbowych oraz podatku akcyzowego służy:
a) odwołanie do Ministra Finansów,
b) wniosek do tego organu o ponowne rozpatrzenie sprawy,
c) odwołanie do tego organu.
Ten post został edytowany przez Autora dnia 27.09.14 o godzinie 08:22