Temat: Jak zostać BHP-owcem?
Ja ukończyłem zarządzanie i inżynieria produkcji, a specjalność ochrona środowiska.
Też myślałem o bhp. Ktoś pisał że szkolenie bhp przed rozpoczeciem pracy trwa krótko i w pośpiechu. To prawda.
To jest tylko wg mnie formalność aby odnotować. Na 1 szkoleniu strażak z PSP powiedział nam przez 15 min o pomocy medycznej i może przez 5 minut o zagrożeniach pożarami.
Po pół roku miałem staż i kolejne szkolenie, trwało może z 45 min: bhpowiec włączył nam film o pożarach, gaśnicach, co zawiera apteczka, no i opowiedział o ewentualnych zagrożeniach na stanowisku pracy. Podpisałem instruktaż.
Czytałem też o opiniach że studia podyplomowe często idą na ilość.
Właśnie chciałem się zapisać na podyplomowe bhp do Wrocławia, ale zajęcia w innym mieście (ośrodek zamiejscowy) to uwaga chętnych jest ze 100 osób a koszt 4000 zł. Wielki boom na ten kierunek ? czy może tylko ludzie idą aby dopisać sobie do CV ?
Zaznaczam że nie mam ani technika bhp ani innych kursów związanych z bhp. Też mam dylemat czy w małym mieście do 30 tys jest szansa na powodzenie tego kierunku.
Często bhpowiec łapie kilka okazji na raz, a zapotrzebowanie u nas bardzo małe jest.
Przeglądałem internet to poszukują inspektorów, specjalistów bhp ale tak jak piszecie chyba trzeba mieć sporą ilość doświadczenia i mieć wszystko w 1 palcu.
Tylko wiadomo dużo uczymy się w pracy, a to co na studiach to tylko oklepana teoria. Często osoby po ukończeniu jakiegoś kierunku nigdy w tym nie pracują. Wiele osób robi coś bo znajomy tam idzie, albo że ukończenie kursu, podyplomówki może się kiedys przydać.
Jednak po przeczytaniu wszystkich postów z tej strony i z innej trzeba mocno się zastanowić czy warto iść na BHP. Jak zrobić inspektora to już trzeba kontynuować to i dokształcać.
Każdy kurs, podyplomówke można łatwo zrobić, kiedy i gdzie tylko będzie się chciało :)
Lukasz Maaaaaa edytował(a) ten post dnia 27.09.11 o godzinie 10:59