Piotr
Krupa
menadżer i trener
otwarty na
propozycje
Temat: Fleet Maul "Radykalna Odpowiedzialność"
Warsztat: ,Radykalna odpowiedzialność. Czyli jak tworzyć udane relacje? ”O prowadzącym:
Aczaria Fleet Maull to wysoki rangą nauczyciel buddyjski w tradycji Szambali, wieloletni uczeń Chongyama Trungpy Rinpoche i jego syna Sakyonga Rinpoche, wykładowca psychologii kontemplatywnej na Uniwersytecie Naropy (Boulder, Colorado), bliski współpracownik Daniela Golemana (autora m.in. "Inteligencji Emocjonalnej"), działacz społeczny pracujący z ofiarami konfliktów m.in. w Rwandzie, bezdomnymi i więźniami na całym świecie. trener, coach i konsultant biznesowy z 20-letnim doświadczeniem.
Aczaria Fleet Maull to też partner w firmie konsultingowej New Line Consulting. Specjalizuje się w planowaniu strategicznym, budowaniu zespołów, trenowaniu kierownictwa oraz zespołów sprzedażowych. Przejmuje czasowe zarządzanie firmami przechodzącymi proces głębokich zmian, do czasu ich wprowadzenia. Pracował dla firm z branży finansowej, komputerowej, zarządzania danymi, opieki zdrowotnej, przemysłu produkcyjnego i wydawnictw.
Ale zanim stał się takim człowiekiem, udźwignął olbrzymią odpowiedzialność za swoje czyny- dobrowolnie poddając się karze 25 lat więzienia za przemyt narkotyków. Parał się nim, będąc młodym uczestnikiem rewolucji kulturalnej lat 60-tych, poszukiwaczem przygód i buntownikiem, typowym przedstawicielem pokolenia Woodstock, „dzieci-kwiatów".
Zaś więzienne środowisko do którego trafił, jak się okazało na 14 długich lat, składało się z morderców, gwałcicieli i nożowników. A codzienność wypełniała nieustająca wojna gangów, porachunki rasowe i wszechobecna agresja. Ale właśnie tam, przez wiele lat stając twarzą w twarz z cierpieniem, depresją i swą beznadziejną sytuacją, rozpoczął proces głębokiej przemiany. Medytował po kilka godzin dziennie, często przy hałasie telewizyjnych i radiowych odbiorników. Współwięźniowie początkowo śmiali się z niego. Potem zaczęli darzyć go coraz większym szacunkiem za hart ducha i żelazną dyscyplinę, którą sobie narzucał. Niektórzy zainteresowali się tym, co robi. Wspomnienia te opisał w głośnej książce „Dharma in Hell".
Po wyjściu na wolność resztę życia postanowił zadedykować pracy na rzecz najbardziej cierpiących.
Założył Prison Dharma Network - międzynarodową organizację, która wspomaga resocjalizację setek więźniów odbywających długie wyroki, jak również pracujących z nimi terapeutów więziennych i wolontariuszy. Misją organizacji jest nauczanie więźniów medytacji i wyciszenia, pracy z emocjami, pomagających w auto-transformacji i rehabilitacji. National Prison Hospice Associaton, której też jest założycielem wspomaga więźniów nieuleczalnie chorych. Jego nowatorska praca przyczyniła się do reformy więziennictwa w Stanach Zjednoczonych. Prison Dharma Network działa również w naszym kraju. Podczas swojej ubiegłorocznej wizyty Fleet Maull prowadził warsztat medytacji w więzieniu przy Rakowieckiej w Warszawie.
Aczaria Fleet Maull jest też założycielem Peacemaker Institute, organizacji krzewiącej pokojowe sposoby wprowadzania zmian społecznych i organizującej odosobnienia w miejscach naznaczonych bolesnymi konfliktami (m.in. tzw. „odosobnienia uliczne" oraz odosobnienia w Rwandzie i Palestynie). Co roku przyjeżdża do obozu zagłady w Oświęcimiu na odosobnienie zatytułowane „Dawanie świadectwa".
Zajmuje się również pomocą duchową i psychologiczną dla osób śmiertelnie chorych.
O warsztacie:
Jeśli decydujemy się wziąć na siebie stuprocentową odpowiedzialność za swoje życiowe wybory, stwarzamy sobie oraz otaczającym nas ludziom szansę na autentyczne, udane relacje.
Podczas tego warsztatu nauczymy się poprzez doświadczanie, określać przyczyny niepowodzeń
w związkach i dzięki radykalnej odpowiedzialności nawiązywać udane relacje, tak w życiu prywatnym
jak i zawodowym.
„Radykalna Odpowiedzialność" - to szybka ścieżka do usamodzielnienia się, wzmocnienia siły osobistej i osiągnięcia prawdziwej wolności. Podejmując pełną odpowiedzialność za warunki w jakich żyjemy, nasze myśli, zachowanie a także jego skutki (nasz wpływ na innych i jego konsekwencje dla nas), inwestujemy swoją energię tam, gdzie rzeczywiście mamy największa siłę dokonywania zmian - w nas samych.
Jako radykalnie odpowiedzialne osoby, które nie szukają winnych, nie żywią urazy, nie wymyślają usprawiedliwień i nie chcą posiadać wyłączności na rację, możemy współpracować z innymi i mieć potężny wpływ na pozytywne zmiany organizacyjne, instytucjonalne i społeczne.
Czas:
8 i 9 listopada 2011
godz. 18.30-21.00
Miejsce:
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, ul. Chodakowska 19/31 w Warszawie
Sala N127, 1 piętro, skrzydło północne
zapisy
http://szambala.pl/register.php?id=82259
Darowizna na pokrycie kosztów organizacyjnych:
60 PLN za jeden dzień
100 PLN za calość przy wpłacie na konto do 6 listopada
120 przy opłaceniu przed warsztatem na miejscu