Temat: dekretacja dokumentów

witam
W nawiązaniu do tytułu, mam pytanie odnośnie dekretacji. W swojej pracy spotkałam się z dekretacją dokumentów wg rejestrów oraz kpir. Wiem, że wg ustawy, jeśli korzystamy z programów księgowych, czynność tą można pominąć. Obecnie w nowej pracy księgowość prowadzona jest na podstawie kpir w programie Rzeczpospolitej. Dokumenty nie są dekretowane. Szef chce, abym sama zdecydowała żeby zacząć dekretować dokumenty. I tu jest moje pytanie : czy dać sobie spokój czy jednak spróbować przejrzeć dokumenty i jednak je poopisywać . Dodam, że w poprzednich firmach dokumenty były opisywane pomimo programów księgowych. w małej i pełnej księgowości.
Iza

Temat: dekretacja dokumentów

Nie rozumiem pytania - dekretacja to naniesienie na dokument opisu zawierającego numery kont księgowych których dotyczy operacja, opis tej operacji, datę i podpis osoby odpowiedzialnej oraz numer pod jakim jest ten dokument zaksięgowany. I to dotyczy raczej księgowości kontowej (pełnej). Przy KPiR należy nanieść numer pod którym pisano do książki. Opis owszem może być ale nie jest konieczny. Kont księgowych w KPiR nie ma.
Według ustawy można pominąć dekretowanie jeśli program umożliwia jej sprawdzenie i oczywiście nadal dotyczy ksiąg rachunkowych



Wyślij zaproszenie do