Łukasz G.

Łukasz G. Dyrektor Finansowy,
Konecranes

Temat: Otwarcie biura rachunkowego

Witam,
chcialem zapytac Was, co sadzicie o otwarciu biura rachunkowego?
Czy ktos z Was prowadzi taki biznes i moglby wypowiedziec sie, czy warto, czy jest to praca na pelen etat, czy mozna dodatkowo poza normalna praca?
Bylbym wdzieczny za wskazowki.
Dziekuje i pozdrawiam!
Iwona Barecka

Iwona Barecka Właściciel Biura

Temat: Otwarcie biura rachunkowego

Wszystko zależy od ilości i wielkości rozliczanych klientów. Można dodatkowo poza normalną pracą, tylko trzeba się liczyć z tym,że czasami trzeba się skontaktować z US,ZUS żeby coś wyjaśnić, klient też chce z Tobą porozmawiać, zostawić dokumenty itp. Nie każdy etat na to pozwala. Czy jest to praca na cały etat to zależy ilu klientów jesteś w stanie przyciągnąć do swojego biura i w jakim czasie ich rozliczysz:)
Czy warto? To zależy od Ciebie. Na ile lubisz taką pracę i czy daje Ci satysfakcję. A finansowo-podsumowanie j.w.
Łukasz G.

Łukasz G. Dyrektor Finansowy,
Konecranes

Temat: Otwarcie biura rachunkowego

No dziekuje za odpowiedz, ale w sumie to malo konkretna, tzn. ja tez wiem, ze moze byc dobrze, a moze byc slabo... :)
A prosze w takim razie mi powiedziec z Pani perspektywy - dobrze, czy zle?
Dziekuje i pozdrawiam!
Iwona Barecka

Iwona Barecka Właściciel Biura

Temat: Otwarcie biura rachunkowego

Nie ma konkretnej odpowiedzi:)Ja zostawiłam etat i zdecydowałam się tylko na prowadzenie księgowości usługowo. Po prostu po pewnym czasie nie dajesz rady ciągnąć tego jednocześnie-samemu. Albo nie ma mowy o rozwoju biura i wszystko staje w miejscu, bo etat blokuje ci jakiekolwiek działania do przodu. Dochód dają ci klienci, ale to jest ta właśnie ta rzecz najtrudniejsza-zdobyć klienta. Zdobądź pierwszego klienta i zacznij najpierw działać będąc na etacie i zobaczysz.
Klient to podstawa.Jak prowadzisz dużo firm to masz pracę na co najmniej pełen etat no i odpowiedni dochód. Przejrzyj sobie cenniki poszczególnych biur w swoim regionie, przelicz na ilość prowadzonych firm, policz inne koszty i decyduj. Osobiście zaczynałabym tak jak teraz, prowadząc jednocześnie etat i zapewniając sobie taką ilość firm, która umożliwi mi bezbolesne odcięcie się od pieniędzy z etatu i kontynuację biura na "cały etat".
Pozdrawiam:)

konto usunięte

Temat: Otwarcie biura rachunkowego

Iwona Barecka:
Zdobądź pierwszego klienta i zacznij najpierw działać
Najtrudniejszy pierwszy krok ;)
Zapytam z ciekawosci, bo docelowo sam chetnie zajalbym sie na zasadzie dorabiania obsluga 2-3 klientow. Lepiej (pod wzgledem przychod/poswiecony czas) zajac sie klientem, ktory prowadzi KPiR czy ksiegi rachunkowe lub rozlicza sie na zasadzie ryczaltu od przychodu + ewidencja VAT?
Nie znam cen z rynku, ale to co widzialem w necie to (bez oplat za naliczanie wynagrodzen i ZUS):
1. Ryczalt z vat - 250-300 zl
2. KPiR z vat - 600 zl
3. Ksiegi (do 20 dokumentow) 800 zl, powyzej 500 dokumentow 1.500 zl. + m-czne wynagrodzenie za SF.

Moze moglabys ustosunkowac sie do tych cen? Wg mnie lepiej prowadzic ryczalt dla 5 klientow, niz ksiegi dla 1 klienta (500 dok./m-c)? Mniej czasu zajmie ewidencja ryczaltu. Dobrze mowie?
Iwona Barecka

Iwona Barecka Właściciel Biura

Temat: Otwarcie biura rachunkowego

:) Do cen nie będę się ustosunkowywać, bo zależą one od regionu i ilości dokumentów:) A jeśli chodzi o rodzaj prowadzonych ewidencji dla klientów to oczywiście, że lepiej mieć kilku na KPiR niż jednego na pełnej. Zarobek porównywalny, ale mniej obowiązków sprawozdawczych, no i mniej czasu poświęcasz na rozliczenie-hipotetycznie oczywiście, bo nie zawsze tak jest. Miesiąc zaksięgujesz i teoretycznie do niego nie wracasz, a przy księgach handlowych weryfikujesz te salda czy wszystko jest OK, zamknięcie roczne..... to wszytko zajmuje o wiele więcej czasu i energii:)Ale ja to lubię:)



Wyślij zaproszenie do