Temat: zmiana kierownictwa a polityka jakości
Jeśli potrzebujesz potwierdzenia tego, że się zgadza z tym wszystkim, to postaraj się nadzwyczajny przegląd zarządzania ogarnąć, przygotować nieco inny zestaw wejściowych, nakierowanych na przegląd celów jakości i innych takich i w protokole czy jak tm potwierdzacie i dokumentujecie - będziesz miała stosowny kwit.
Zgadzam się z Piotrem, ciągłość zarządzania funkcjonuje, zadaniem nowego jest rozpoznanie się z tym, natomiast fizycznie nie widzę specjalnie możliwości aby wszystko ogarnął. Choć domyślam się, że niepewność wynika z kwestii majątkowych, jest protokół zdawczo-odbiorczy, na którym jeden mienie przekazuje, a drugi je odbiera. Ale to wynika z nieco innych przepisów i w niektórych jednostkach organizacyjnych wprost trzeba robić. Przy czym zwróć uwagę, że mienie przekazane na komórki organizacyjne (wydane do produkcji, użytku etc) nie wymaga już aktualizacji i na tym widnieje "stary wódz".
Rozwiązania organizacyjne kierują się nieco innymi zasadami. Nie ma majątku, więc fizycznie nie bardzo jest co przekazać. Natomiast nowy powinien się z tym zapoznać w jakimś tam czasie. Czasem bywa że robiony jest raport otwarcia - swoista fotografia firmy. Ale to właśnie w formie raportu, nie przekazania formalnego jak z majątkiem.
A co do zagadnienia - to bardzo fajny temat dla audytorów. Ja sprawdzam czy dane dokumenty zostały podpisane przez stosownego zarządzającego (w moich obszarach często za tym stoi odpowiedzialność karna - więc z samej odpowiedzialności zawodowej). Czyli jako dowód - KRS lub upoważnienie/powołanie (zależy jaka forma organizacyjna), ale rozmawiałem z wieloma audytorami, to nie robią tego obszaru. A bywa całkiem ciekawie, bo przecież w KJ czy innych dokumentach są zadania dla pracowników, a niektóre z nich przewidują nawet jakieś tam sankcje dyscyplinarne. Ciekaw jestem na jakiej podstawie, jak akt może być wprowadzony wadliwie ;-)