konto usunięte
Temat: Nowa książka \"Tragedia euro\" już wkrótce!
"Tragedia euro" to kolejna książka która wkrótce ukaże się nakładem Instytutu Misesa. Autorem jest dr Philipp Bagus, młody utalentowany ekonomista, wychowanek J. Huerty de Soto i docent na Uniwersytecie Króla Juana Carlosa w Madrycie. Książka napisana w 2010 r. i uzupełniona w 2011 r. jest ważnym głosem w bieżącej dyskusji na temat euro, szczególnie w kontekście bankructw kolejnych krajów UE. Bagus pisze wartkim, zrozumiałym językiem, jednocześnie książka trzyma bardzo wysoki poziom naukowy. Autor krok po kroku opisuje proces powstawania euro, wyjaśnia rozgrywki polityczne stojące za wspólną walutą oraz wskazuje na wydarzenia, które w niedługim czasie mogą przynieść jej kres. Publikacja ta może stać się bestsellerem na rynku polskim, to lektura obowiązkowa dla wszystkich zwolenników i przeciwników euro!„Tragedia euro” jest najlepszą lekturą, jaka została kiedykolwiek opublikowana na temat powstania, rozwoju i nieuchronnego upadku strefy euro. Książka trafnie oddaje przyczyny utworzenia europejskiego obszaru walutowego, ale jej zdecydowanie najmocniejszą stroną jest wyjaśnienie kryzysogenności strefy eurowalutowej, która wkrótce doprowadzi do upadku unijnego projektu. Niewątpliwym walorem tej pozycji jest to, że jest napisana jak powieść, a jednocześnie zawiera cenne merytoryczne informacje, które wyedukują niejednego ekonomistę.
Mateusz Machaj
Przygotowaliśmy ofertę dla osób zainteresowanych objęciem Mecenatu nad publikacją. To ogromna szansa, by dołożyć swoją cegiełkę do edukacji ekonomicznej i świetna okazja, by na lata zareklamować swoją firmę!
http://mises.pl/projekty/projekty-wydawnicze/tragedia-...
Fragment książki:
Od samego początku istnienia Unii Europejskiej toczy się spór pomiędzy zwolennikami dwóch odmiennych idei. Którą z wizji przyjąć: klasyczno-liberalną czy socjalistyczną? Wprowadzenie euro miało istotny wpływ na strategię, którą zawiera każda z tych wizji. Aby zrozumieć tragedię euro i historię tej waluty, trzeba zapoznać się z tymi dwiema odmiennymi, podstawowymi wizjami oraz przyjrzeć się napięciom, które ujawniły się w trakcie dyskusji o wspólnym pieniądzu europejskim.
Wizja klasycznego liberalizmu
Ojcowie założyciele UE, Robert Schuman (Francuz urodzony w Luksemburgu), Konrad Adenauer (Niemiec) oraz Alcide de Gasperi (Włoch), to niemieckojęzyczni katolicy, którym bliższa była klasyczno-liberalna wizja Europy. Byli chrześcijańskimi demokratami. W wizji klasycznego liberalizmu wolność indywidualna stanowi najważniejszą wartość kulturową Europejczyków i chrześcijaństwa. Suwerenne państwa europejskie bronią praw własności i gospodarki wolnorynkowej w Europie otwartych granic, pozwalając w ten sposób na wolną wymianę dóbr, usług i idei.
Więcej na:\nhttp://mises.pl/blog/2011/04/19/bagus-dwie-wizje-europy/Bartosz Wilk edytował(a) ten post dnia 19.04.11 o godzinie 17:10