Robert Jankowski nice
Temat: Załóż firmę w Anglii
witammam dosyc powszechny problem: za pare miesiecy koncze nizsze skladki zus , nie mam zamiaru placic po 1000 zl miesiecznie dlatego chce przeniesc firme. Nie wiem gdzie za bardzo uk , niemcy, raj podatkowy?Potrzebuje:. ubezpiecznia za ktore bede mogl isc na wizyte do lekarza lub polozyc sie do szpitala w polsce. Na czym polega moja dzialanosc?
1.sklep internetowy - Dropshipping czyli usługi
2. sprzedaz towaru na miejscu
3. wyroby wlasne ( czyli pendrivy i inne pierdoly itp ).
Chciałbym aby bylo to w pelni legalne zeby ktos sie do mnie nie przyczepil .
W dalszym ciagu bede prowadzil sprzedaz i uslugi w Polsce, sporadycznie wysylka towaru z aukcji do uk, niemiec i innych panstw. Czy jest to mozliwe legalnie czy musze otwierac polski oddzial?
Kasa fiskalna - jaka kasa fiskalna z uk czy moze z pl? skoro bede mieszkal w polsce i wniej sprzedawal ale firma siedziba w uk.
Macie link tez do firm ktore swiadcza kompleksowa obsluge ?przenoszenie , ksiegowosc itp?
Czy moze ktos to wytlumaczyc oraz dac jakies linki do firm zajmujacych sie tym?nie chce byc oszukany przez nieznajomosc . przeczytalem tez artykul tego pana:
"Optymalizacja ZUS" polega na budowaniu złudzeń i oszukiwaniu Polaków mówiąca, że teraz zaoszczędzą na składakch ubezpieczeniowych a na starość będą mieć emeryturki z UK.
Krótko mówiąc jest to skok na kasę znajdującą się w portfelach Polaków.
ZUS wysuwa żądania przedstawienia dokumentów potwierdzających pracę zagranicą. Najistotniejszym dokumentem jest europejski dokument A1 wydawany przez brytyjską skarbówkę. Dokument ten potwierdza opłacanie składek ubezpieczeniowych w UK i wydawany jest na 12 miesięcy.
Nawet jeżeli w chwili wyrejestrowania w Polsce urzędnik w ZUS nie poprosi o ten dokument i zadowoli się umową o pracę, paskami wypłat 'payslips, to i tak po kilku latach może żądać potwierdzenia w postaci A1. A takie akcje są przez ZUS prowadzone.
Z drugiej strony brytyjska skarbówka wydaje obecnie A1 tym osobom, które przejdą test na rezydenta w UK - Habitual residence test. Żądają przedstawienia dokumentów na potwierdzenie pobytu w UK, np. rachunki za prąd, gaz, telefon, TV licence, wynajem domu, mieszkania, dokumenty potwierdzające koszty podróży pomiędzy UK a Polską. Ponad to chcą zobaczyć dochody na kontach bankowych w brytyjskim banku. W końcu chodzi o Polaka, który z UK został oddelegowany do pracy w Polsce. Takie żądania kontroli zatrudnienia pracowników wysuwane są przez ZUS i realizowane przez brytyjski urząd skarbowy. Jeszcze ciekawiej się robi, gdy Revenue & Customs zwraca firmom składki na ubezpieczenie społeczne, jeżeli dopatrzy się znamion fikcyjnego zatrudnienia. ZUS ma wtedy otwartą drogę. A finał tego wszystkiego będzie po prostu być taki, że polski ZUS naliczy zaległe składki z odsetkami. W innym przypadku nie będzie emerytury zarówno z Polski jak i z UK. Dodam, że Habitual residence test jest także przeprowadzany w chwilą wystąpienia o emeryturę w UK. "