Paweł P.

Paweł P. CONSILIUMWB Paweł
Pawlicki

Temat: EIT - początki

Chciałbym rozpocząć dyskusję na temat Europesjkiego Instytutu Technologii, który ma powstać w 2009 roku. Chciałbym poznać wasze opinie na ten temat, a w szczególności, jeżeli studiowaliście za granicą bądź się doktoryzowaliście, jak oceniacie systemy eduakcji w innych krajach bądź kontynentach.
Joanna Ewa R.

Joanna Ewa R. Informatyk SAP
BASIS, PKN ORLEN
S.A.

Temat: EIT - początki

Chętnie się przyłączę do grupy i do dyskusji. Na pewno będzie się rozwijać. Tymczasem link do strony:
http://ec.europa.eu/education/policies/educ/eit/index_...

Miał być eit.europa.eu ale nie działa link.
Istnieje juz logo EIT - European Institute of Technology.
Pozdrawiam...

P.S. Byłam w Holandii na stażu studenckim w ramach programu Leonardo da Vinci, Europass w 2005 roku.Joanna Ewa R. edytował(a) ten post dnia 01.05.07 o godzinie 21:09
Paweł P.

Paweł P. CONSILIUMWB Paweł
Pawlicki

Temat: EIT - początki

Strone już dawno przestudiowałem oraz wszytkie dokumenty związane z EIT. Ogólniej mówiąc pisze prace z tego zakresu. Interesują mnie także inne tego typu inicjatywy w Europie, w Stanach Zjednoczonych i na innych kontynentach bądź krajach.Paweł Pawlicki edytował(a) ten post dnia 01.05.07 o godzinie 23:15
Joanna Ewa R.

Joanna Ewa R. Informatyk SAP
BASIS, PKN ORLEN
S.A.

Temat: EIT - początki

Właśnie takie logo miałam na myśli ;-)
Jaką piszesz pracę? Temat? Na studiach... na wydziale...
Jak duża/obszerna to praca?

Dodałabym Japonię i inne kraje, w których badania, edukacja i innowacje mają znaczenie. Ale jeszcze nie zastanawiałam się tak głęboko nad tym. Można zasięgnąć informacji odnośnie CTT i parków technologicznych itp.
Paweł P.

Paweł P. CONSILIUMWB Paweł
Pawlicki

Temat: EIT - początki

Trochę mnie tutaj nie było z braku czasu, ale myśle, że teraz częściej będu tu zaglądał. Odpowiadając na Twoje pytanie to piszę pracę magisterską o EIT i moja praca jest w porównaniu z moimi rówieśnikami, że tak ich nazwę, obszerna.
Jarosław Przemysław S.

Jarosław Przemysław S. Senior RF
Engineering Design
Expert and Project
Manager, ...

Temat: EIT - początki

Paweł P.:
Trochę mnie tutaj nie było z braku czasu, ale myśle, że teraz częściej będu tu zaglądał. Odpowiadając na Twoje pytanie to piszę pracę magisterską o EIT i moja praca jest w porównaniu z moimi rówieśnikami, że tak ich nazwę, obszerna.

no to dużo się można było z wypowiedzi dowiedzieć

ale na temat

dla mnie pomysł dobry z założenia
zastanawia mnie realizacja bo generalnie w Polsce powstają platformy technologiczne jako połączenie badań, innowacji z komercją i powstaje pytanie jakie konkretnie zadania będzie miał Instytut? Coś na wzór ESA jako organizacja skupiająca ośrodki badawcze z całej europy? Oczywiście potrzebny jest organ zarządzający w celu realizacji projektów na szeroką skale - skale europejską. Na jakie płaszczyźnie będzie współpracować EIT z ESA?
Na dzień dzisiejszy to właśnie ESA skupia ośrodki badawczo-rozwojowe, uczelnie i instytuty europejskie w tym również polskie tymbardziej, że niespełna miesiąc temu zostało podpisane porozumienie przez rząd polski w tej sprawie.
Chętnie przedyskutuje te wątki i zarazem zaprawszam na forum grupy związanej z realizacją projektów w ramach współpracy z ESA http://www.goldenline.pl/grupa/inzynieria-kosmiczna
Paweł F.

Paweł F. Trener Windykacji

Temat: EIT - początki

Dlaczego EIT powinien powstać we Wrocławiu?

Wrocław to esencja dzisiejszej i dawnej Europy. Miasto kilku kultur i narodów. Miasto spotkań, idei, historii i przyszłości. To idealne miejsce na inicjatywę łączącą Europę we wspólnym wysiłku podołania wyzwaniom przyszłości. Jednak przede wszystkim Wrocław to konkretne osiągnięcia.
Stolica Dolnego Śląska to miasto akademickie. Z dwudziestoma siedmioma wyższymi uczelniami i dwoma instytutami naukowymi Polskiej Akademii Nauk, Wrocław stanowi jeden z liczących się ośrodków akademickich w Europie Środkowej. Uczy się tu 150 tysięcy studentów, a wykłada 9 tysięcy naukowców, w tym prawie 1200 profesorów. Dochodzi do tego aktywna polityka miasta w promowaniu studiów we Wrocławiu i poszukiwaniu najlepszych studentów z całego kraju i zza granicy.

Wrocław to jedno z najszybciej rozwijających sie miast w Polsce i Nowej Europie, o bardzo wysokim wskaźniku zadowolenia w społeczeństwie (według badań Gazety Wyborczej z 2007 roku wrocławianie są w czołówce najbardziej zadowolonych ze swojego miasta Polaków). Miasto co roku przyciąga nowych inwestorów. Działają tu już między innymi 3M, Hewlett Packard, Whirlpool, Siemens, Google, Volvo czy LG.

W ciągu ostatnich kilku lat w stolicy Dolnego Śląska powstało ponad 100 tysięcy Miejsc pracy. Bezrobocie spadło z ponad 10 procent do około 5 w obecnym roku. Miasto dzięki wzrostowi gospodarczemu i środkom europejskim inwestuje setki milionów w poprawę infrastruktury.

Idea EIT we Wrocławiu od samego początku miała poparcie centralnych władz w Polsce. Mimo zmian rządów Wrocław zawsze dostawał zapewnienia o rządowych gwarancjach dla swojej oferty.

Wrocław poparły także inne samorządy z Polski i Europy. Między innymi władze Berlina, Hradec Kralove, Lipska, Drezna czy Lwowa.

Wrocław jest miastem leżącym w sercu Europy. W ciągu niewiele ponad 2,5 godzin można stąd dolecieć do Londynu, Rzymu, Bruseli, Oslo czy Kijowa. Historię miasta tworzyły narody połączone dzisiaj w Unii Europejskiej – Polacy, Niemcy i Czesi. To miejsce spotkań historii wschodu i zachodu Europy z wyzwaniami nowoczesności.

http://www.eitplus.wroclaw.pl/

Pomimo ostrej konkurencji Wrocław wierzy w sukces. Osobiście promowałem miasto tuż przed głosowaniem w Parlamencie Europejskim.

pozdrawiam wszystkich którzy są z nami !!!Paweł Filipowicz edytował(a) ten post dnia 14.03.08 o godzinie 23:28

Następna dyskusja:

EIT vs. MIT




Wyślij zaproszenie do