konto usunięte
Temat: dotacja EFS w 2005r
w czerwcu 2005r. Urząd Wojwódzki zawarł z Ośrodkiem Kształcenia i Doskonalenia zawodowego (sp. zoo) umowę o dofinansowanie projektu pt "rozwój potencjału pracowników służby zdrowia" Priorytet 2 - Wzmocnienie rozwoju zasobów ludzkich w regionach.W umowie wskazano jedynie iż przez wydatki kwalifikowane rozmie się wydatki uznawana za kwalifikowane zgodnie z ropzorządzeniem Komisji (WE) nr 1685/2000 z 28.07.2000 ustanawiającym szczególowe zasady wykonania rozporządzenia Rady (WE) nr 1260/1999 w odniesieniu do warunków jakie muszą spełniaćwydatki na ziałąnia współfinansowane z funduszy strukturalnych (...).
Wskazano rownież iż beneficjent wydatkując środki zobowiązuje sie do stosowania przpisów o zamówieniach publicznych.
spółka w 2005r. dokonała róznych zakupów (meble, komputery, pieczątk, kserokopiarka, materiału biurowe, materiały promocyjne, audyt itd, przy czym największa kwota wydatkowana za poszczególne zakupy to 23 tys zł za matariały biurowe, inne były niższe.
Pytanie brzmi:
- czy znajdzie zastosowanie ustawa o zamówieniach publicznych w tamtym czasie obowiązująca oczywiście, zważywszy na jej zapis w art 4 o wyłączeniu ustawy przy zamówieniach nie przekraczających 6 tys euro ( moim zdaniem nie, skoro bowiem stosować mamy przepisy ustawy to rownież i jej art 4),
- oraz jakie zasady i kryteria ma stosować beneficjent przy wydatkowaniu otrzymanych środków? Czym ma się kierować - aby wydatki mogly być uznane za kwalifikowane?? ( nie ma tego w umowie)
Czy ustawą o finansach publicznych (wtedy obowiazującą? a więc wydawać środki oszczędnie i efektywnie, oraz w sposób celowy (art 25 i 28 ustawy). Jak jest z zasadą konkurencyjności? Obecnie jest ona wskazywana jasno ale jak było w tamtych latach??
Czy przykładowo jak napisze ze chodził po sklepach i w tym w ktorym kupił było najtaniej to wystarczyło (na tamten czas) czy powinien udokumentować ze w innych miejscach ta sama rzecz była droższa?
Urząd Wojewódzki - dokonując bowiem konroli w 2007r. (po zakonczeniu projektu ) zakwestionował częściowo wydatki wskazując iż nie są kwalifkowane wobec braku konkurencyjności oraz równego traktowania oferentów.