Grzegorz
Szulczewski
nauczyciel
akademicki,
organizator kursów i
konferencji, ...
Temat: Zapraszam na konferencje o roli przywództwa etycznego w...
SZKOŁA GÓWNA HANDLOWAKOLEGIUM EKONOMICZNO-SPOŁECZNE
TOWARZYSTWO NAUKOWE PRAKSEOLOGII
CENTRUM ETYKI BIZNESU
INSTYTUTU FILOZOFII I SOCJOLOGII PAN i AKADEMII LEONA KOŹMIŃSKIEGO
ZAPRASZAJĄ NA KONFERENCJĘ
PRAKSEOLOGICZNE I ETYCZNE ASPEKTY
PRZYWÓDZTWA W BIZNESIE
Warszawa, 21 października 2010
Szkoła Główna Handlowa Warszawa,
BUDYNEK C
Warszawa Al. Niepodległości 128 (róg ul. Madalińskiego)
Założenia programowe konferencji
Globalny kryzys finansowy, recesja gospodarcza, nadzwyczajne sytuacje spowodowane katastrofami naturalnymi lub technologicznymi skłaniają do refleksji nad rolą przywództwa w biznesie, zarówno w wymiarze prakseologicznym, jak i etycznym. Już z pobieżnych analiz i ocen źródeł i konsekwencji kryzysu finansowego lat 2008-2010 wynika, że dotychczasowy styl zarządzania, zwłaszcza w instytucjach finansowych, nie sprawdził się, a przynajmniej budzi wiele krytycznych uwag.
Zapraszamy do wspólnego zastanowienia się nad fenomenem przywództwa w całej jego złożoności i wielowymiarowości, na wszystkich szczeblach zarządzania. Obok analiz osobowości liderów prowadzących swoje firmy do sukcesów finansowych ciekawe poznawczo mogą być te aspekty przywództwa, które ujawniły się w warunkach kryzysowych. Co wolno liderowi, czyli jakie są granice etyczne przywództwa? Jak motywować ludzi w warunkach kryzysu? Jak zmieniają się relacje ról przywódcy i menedżera? Jakie są typologie zachowań przywódczych – z perspektywy zarządzania i z perspektywy etycznej? Co wyróżnia przywództwo w zespołach wirtualnych? Czy przywództwo kobiet wyróżniają na tle przywództwa męskiego cechy istotne czy drugorzędne? Na ile etyczna infrastruktura sprawdziła się w sytuacji kryzysowej i co należy w niej zmieć? Z jakimi dylematami moralnymi spotkali się (albo ich nie dostrzegli) zarządzający w sytuacji kryzysowej i czy etyka pozwala na ich rozwiązanie?
Mamy nadzieję, że zarysowany wyżej wachlarz problemów będzie w toku konferencji poszerzony i wzbogacony o takie wątki, które pozwolą określić w miarę wiarygodnie kierunek zmian w dotychczasowym modelu przywództwa.
Zapraszamy do bezpłatnego udziału w Konferencji. Wybrane teksty wystąpień będą publikowane w Prakseologii. Tematy referatów, wraz z półstronicowym streszczeniem należy zgłaszać do dnia 20 września 2010 na adres: gszulc@sgh.waw.pl
Grzegorz Szulczewski