Marcin Nowak

Marcin Nowak Handel B2B

Temat: Alibaba.com zaprasza do współpracy europejskie firmy

Alibaba.com zaprasza do współpracy europejskie firmy

Alibaba .com Ltd., największy na świecie dostawca usług dla handlu internetowego, rozpoczął ekspansję na rynkach europejskich, mając na celu przyciągnięcie wiekszej ilości sprzedawców i kupców z

Europy, ale także nawiązanie długofalowych relacji z lokalnymi partnerami związanymi z rynkiem e-commerce i nowych technologii.

Europejska Strategia Alibaba.com

"Europa jest dla nas strategicznym rynkiem", powiedziała Maggie Choo.

Strona handlowego serwisu Alibaba.com, który wspomaga dostawców i nabywców na całym świecie, posiada aktualnie 43 mln użytkowników. Większość dostawców pochodzi z Azji, a większość kupujących z USA i Europy.

Producenci i dostawcy z krajów europejskich, takich jak Wielka Brytania czy Niemcy rozpoczęli poszukiwania nowych rynków zbytu w krajach azjatyckich, zwłaszcza w Chinach, ponieważ popyt na rynkach lokalnych osłabł z powodu recesji.

"Wielu dostawców z Wielkiej Brytanii używa naszej platformy do poszukiwania możliwości prowadzenia działalności gospodarczej w Azji, co stanowi istotną zmianę," mówi Maggie Choo, dyrektor Alibaba na kraje Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Dotychczas Alibaba.com był postrzegany jako źródło kontaktów z producentami i dostawcami z Chin.

Alibaba wydał ponad 1 milion funtów na promocję w samej Wielkiej Brytanii od rozpoczęcia europejskiej kampanii reklamowej w sierpniu 2009.

Produkty rolne, meble do domu, żywność i napoje należą do najczęściej nabywanych towarów brytyjskich, wg Alibaba.com Strona internetowa ma ponad 450.000 użytkowników w Wielkiej Brytanii.

"W czasie recesji gospodarczej, wszystko jest tańsze, pozyskiwania klientów jest tańsze, marketing jest tańszy”, Chief Executive Officer David Wei powiedział w wywiadzie dla telewizji Bloomberg 14 sierpnia. "To najlepszy czas na inwestowanie.”

Plan Trzyletni Alibaba.com dla Europy

W Europie, Alibaba właśnie rozpoczęła wdrażanie planu trzyletniego. W pierwszym roku Alibaba będzie zwiększać świadomość marki, w drugim przejdzie do etapu fuzji i przejęć, a w trzecim będzie koncentrować się na wzroscie przychodów, powiedziała Maggie Choo.

"Globalny rozwój jest naszą strategię i cały czas poszukujemy możliwości fuzji i przejęć," powiedziała Maggie Choo.

Alibaba.com w ramach poszerzenia swojej oferty dla średnich i małych firm, otworzył w sierpniu 2009 nową platformę handlową, Aliexpress, gdzie towary można kupować w cenach producenta nawet przy minimalnych zamówieniach.

Aliexpress to rozwinięcie usług oferowanych przez Alibaba.com, pozwala na bezpieczne i kontrolowane dokonywanie zakupów online z dostawcami z Chin. Kupujący w Polsce, znajduje na stronie Aliexpress interesujący go towar. Następnie loguje się do serwisu i krok po kroku realizuje transakcję: ustala online z dostawcą szczegóły płatności, wielkość zamówienia, specyfikację techniczną produktu oraz warunki dostawy. Po ustaleniu warunków, kupujący wpłaca ustaloną sumę na bezpieczne konto nadzorowane przez należący do Alibaba Group system escrow bezpiecznych płatności online Alipay. Wpłacona suma znajduje się na koncie kupującego w Alipay aż do momentu odbioru przesyłki z Chin. Po stwierdzeniu spełnienia oczekiwań kupującego przez dostawcę, kupujący aktywuje znajdujące się na jego koncie Alipay środki i system dokonuje przelewu na konto dostawcy.

Po raz pierwszy importerzy i kupujący towary z Chin dostają do ręki bezpieczne i proste narzędzie, pozwalające zminimalizować ryzyko międzynarodowego handlu przez Internet.

Alibaba w ramach swojego trzyletniego planu ekspansji na rynkach europejskich zaprasza do współpracy lokalne firmy związane z rynkiem e-commerce i nowymi technologiami, ale także właścicieli dużych, działających sklepów internetowych i serwisów B2B i B2C.

Źródło: Blomberg.com i Alibaba.com

Więcej: http://GrupaAlibaba.plTen post został edytowany przez Autora dnia 16.10.14 o godzinie 20:12

Temat: Alibaba.com zaprasza do współpracy europejskie firmy

z alibaby korzystałem 3-4 lata temu. Akurat moje doświadczenia mówią, że należy bardzo ostrożnie podchodzić do tego narzędzia. Jeden przykład: Znalazłem odpowiedni produkt w dobrej cenie, firma która go sprzedawała była oznaczona jako "sprawdzona" przez alibabę. Niestety zamówione próbki dostałem z dwumiesięcznym opóźnieniem przez co straciłem w Polsce kontrahenta. Próbki były zupełnie inne od zamówionych.
Nic niestety nie zastąpi bezpośrednich (twarzą w twarz) rozmów z dostawcami. Ta ogólna zasada dotyczy także rynku chińskiego.
Maciej Lukianski

Maciej Lukianski www.droptica.pl

Temat: Alibaba.com zaprasza do współpracy europejskie firmy

Przyglądam się Alibabie już od dłuższego czasu przymierzając się powoli do importu ale czytając na jej temat trafiam na ogromną ilość negatywnych opinii dotyczących jakości ale przede wszystkim ilości oszustw nawet ze strony rzekomo dobrych dostawców oznaczonych jako "Gold Supplier"

Zastanawiam się Marcin czy byłbyś w stanie przedstawić tu rozwiązania, które umożliwią weryfikację dostawcy przed zamówieniem towaru, oraz weryfikację jakości. Krótko mówiąc: "Jak upewnić się, że to co zamówię naprawdę dojedzie oraz że jakość będzie zgodna z wcześniejszymi ustaleniami."

Ciekaw też jestem jak realizowane są ewentualne zwroty/wymiany towaru w przypadku gdy nie spełnia on ustalonych wcześniej norm.

Ostatnie pytanie dotyczy kwestii logistycznych i podatkowych. Czy wiesz może gdzie mógłbym się nauczyć jak najlepiej organizować i realizować zamówienia z Azji? Czy jest może jakieś forum, zrzeszenie, lista dyskusyjna, czy inne źródło, które umożliwia dostęp do doświadczeń innych importerów?

Sporo pytań jak na jeden wątek, ale chyba o to chodzi?
Marcin Nowak

Marcin Nowak Handel B2B

Temat: Alibaba.com zaprasza do współpracy europejskie firmy

Witam!

W nawiązaniu do wątku zakupów poprzez Alibaba.com

Alibaba.com jest świetnym miejscem zapoznania się z ofertami różnych producentów, nawiązaniem pierwszych kontaktów z wybranymi producentami i...tyle.

W moim krótkim artykule
Import z Chin: Jak bezpiecznie zamawiać produkty z Chin http://moqchina.com/index.php?news=show&news_id=24
oraz
Import z Chin: Jak zamawiać produkty z Chin. http://moqchina.com/index.php?news=show&news_id=10
zawarłem kilka uwag dotyczących handlu z Chinami.

Alibaba.com to serwis B2B i jego funkcją jest nawiązanie kontaktu z potencjalnym partnerem biznesowym. Nie jest to jednak platforma, gdzie realizuje się transakcje online.
Alibaba Group stworzył platformę handlową Aliexpress.com, gdzie cała transakcji jest zabezpieczona poprzez system escrow, czyli płatność za zamówiony towar jest zabezpieczona przez system płatności należący do Alibaba Group, Alipay.com

Natomiast bezpieczeństwo realizacji importu z Chin, po nawiązaniu wstępnego kontaktu poprzez Alibaba.com z Chińskim producentem, poleciłbym przekazać sprawdzonemu agentowi lub firmie kontrolującej w Chinach.

Następna dyskusja:

Alibaba.com - skuteczny han...




Wyślij zaproszenie do