Marcin Nowak Handel B2B
Temat: Hinduskie inwestycje płyną coraz szerszym strumieniem do...
Hinduskie inwestycje płyną coraz szerszym strumieniem do PolskiŹródło: Przegląd prasy Bankier.pl
Ubiegłoroczny wyjazd polskich władz do Indii przyniósł oczekiwane rezultaty. W ostatnich miesiącach na inwestycję w Polsce zdecydowało się kilkanaście indyjskich firm. Najwięcej udało się jednak osiągnąć prezydentowi Wrocławia, który odwiedził Indie na długo przed przedstawicielami PAIIZ.
„Gdy pod koniec ubiegłego roku przedstawiciele Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIIZ) wrócili z Indii, ówczesny prezes agencji Andrzej Kanthak przyznał, że żałuje, że ta podróż nie odbyła się wcześniej. Mówił o dziesięciu firmach poważnie zainteresowanych inwestycją w Polsce” – czytamy w „Pulsie Biznesu”.
„Indie odwiedzali też przedstawiciele kilku polskich miast. Jednym z pierwszych był Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia. Był w Indiach na początku 2006 r. Rezultat? Rok temu otwarcie centrum usług IT i księgowości na 500 osób ogłosił KPIT-Infosystems Central Europe. Była to pierwsza inwestycja usługowa indyjskiej firmy w Polsce. Potem do stolicy Dolnego Śląska weszło centrum GE Money i Genpact.
Teraz nadszedł czas na indyjską spółkę zależną amerykańskiego Cybernet — SlashSupport (CSS).
— Właśnie rozpoczęliśmy rekrutację. Początkowo chcemy zatrudnić 50-60 osób, w ciągu trzech lat 500 — mówi Mani P. Sam, wiceprezes CSS Corporation ds. specjalnych projektów.
Polskie centrum IT i obsługi klienta to drugi taki projekt w Europie (po Irlandii). CSS już zaczął rekrutować pracowników. Wynajmuje 200 mkw. we Wrocławskim Parku Technologicznym” – podaje dalej „Puls Biznesu”.
Jak widać zainteresowanie Polską wśród zagranicznych inwestorów nie maleje. Duży wpływ na to mają z pewnością niższe koszty pracy oraz dobra koniunktura w polskiej gospodarce. Inflacja w ubiegłym miesiącu wyniosła 1,9 proc. w skali roku, a resort gospodarki potwierdził, że wzrost PKB w całym roku może wynieść 6,5 proc.
Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu „Pulsu Biznesu”, w artykule Małgorzaty Grzegorczyk „Hinduski najazd na polskie usługi”.
A.Ł.
źródło; http://www.bankier.pl/wiadomosc/Hinduskie-inwestycje-p...