konto usunięte
Temat: wypadek działanie korygujące
Ireneusz Kaczmarek:Ireneuszu
Mariusz F.:Mariusz, w życiu nie podałem Ci żadnego wyroku SN w tej dyskusji... ;) zacytowałem tylko ustawę zasadniczą. ;)
Ireneusz Kaczmarek:Ireneuszu skoro już podajesz wyrok SN to polecam wyrok z 27 III 2008 r. sygn. SDI 4/08
Mariusz F.:
SN w swoim wyroku z 16 lutego 1977 r. III PR 55/776.
SN z dnia 10 lutego 1977 r. III PR 194/776
itp.
"Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są: Konstytucja, ustawy, ratyfikowane umowy międzynarodowe oraz rozporządzenia."
I tyle w temacie.
Zespół ma rozpatrzyć zdarzenie pod kątem def. z USTAWY wypadkowej. Nie pod kątem wyroków sądu....
pracownik ma prawo: zgłosić zastrzeżenia, wnieść powództwo o sprostowanie wyroku, apelować....
ale dobre uzasadnienie dla takiego przypadku, i nikt nie mrugnął mi od lat.... co najwyżej się wstydził że fajtłapa i chodzić nie umie, po prostym, czystym, równym.
IKAR
LEX nr 209015
Poza żródłami prawa mamy zasady regóły, którymi Sądy powszechne się kierują, zasady pracownicy słuzby bhp również mają :)
Twoje zacytowane wyroki SN, skąd indziej bardzo ciekawe, i skopiuje je sobie na pewno do spraw jakie prowadzę - mają jedną cechę "w niezmienionym stanie prawnym" i odnosząc się do tematu TEGO WĄTKU, to zacytowane przez CIEBIE wyroki (wcześniejsze) oba - są z '77 (a dotyczą spraw jeszcze wcześniejszych), a od tego czasu ustawa wypadkowa przeszła wiele zmian i modyfikacji - które jak wiemy (mam nadzieje ze wiesz) dotknęły samej nawet definicji WPP.
Sądy wiec niech kierują się swoimi zasadami i linią orzeczniczą, a zespoły wypadkowe działające w zakładach - niech rozpatrują zdarzenie w oparciu o art. ustawy wypadkowej (takiej jaka ona jest w dniu wypadku).
IKAR
przytoczyłeś a i owszem art 87 KRP - jest równiez podobny wyrok SN wiec skupiłem się na wyrokach w tej sprawie :) ja Cię doskonale rozumię im więcej błędów zespołu powypadkowego tym lepiej dla firm zajmujących się odszkodowaniami ;)